كشف و ضبط يك قلاده پلنگ و دو رأس بز كوهي درلالي

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- رئیس اداره حفاظت  محیط زیست مسجدسلیمان با بیان این مطلب عنوان نمود: در پی اطلاع از وجود یک قلاده پلنگ ایرانی و دو رأس بز کوهی تاکسیدرمی شده در منزل شخصی و پس از هماهنگی با دادستان شهرستان لالی و اخذ قضایی ورود به منزل ، پرسنل یگان اجرایی با همکاری مأمورین پاسگاه انتظامی محل به منزل مذکور وارد و نسبت به کشف و ضبط گونه های تاکسیدرمی شده  اقدام کردند. به گزارش سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان بهروز نجاتی افزود: متهم در محل حاضر نبوده و در حال حاضر متواری می باشد که حکم جلب ایشان از قاضی مربوطه درخواست گردیده است.

شایان ذکر است پلنگ ایرانی بانام علمی(Panthera pardus saxicolor) بزرگترین یا یکی از بزرگترین زیرگونه های پلنگ است که بومی غرب آسیاست و این زیر گونه پلنگ در فهرست گونه های در خطر انقراضˈآی یو سی انˈقرار دارد.این جانور در بسیاری از مناطق کشور اعم از ارتفاعات البرز تا تپه ماهور کویر مرکزی، هر کجا طعمه مناسب، به خصوص کل و بز وجود داشته باشد زندگی می‌کند

بز کوهی با نام علمیCapra aegagrus hircusاز جانوران بومی ایرانمی باشد و روزگرد است، ولي گاهي شب‌ها نيز به چرا مي‌رود. به صورت اجتماعي زندگي مي‌كند. معمولاً بزها، بزغاله‌ها و كل‌هاي جوان با هم و جدا از دسته كل‌هاي مسن زندگي مي‌كنند. معمولاً صبح زود و اوايل غروب در مجاور صخره‌ها به چرا مي‌پردازد.

درباره نویسنده

6981مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی