گزارش باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان از مراسم واگذاری سایت پتروشیمی مسجدسیلمان به پیمانکار خارجی (تصاویر)

دکتر محسن رضایی: انصافاً دکتر داودی با یک صبر و حوصله فراوان کار را به نقطه شروع رسانده اند/ من یه آقای داودی گفتم همه زندگی ات را باید روی این کار بگذاری و مثل شمع بسوزی و این ناباوری که در این منطقه به وجود آمده را بشکانی که بحمدلله ایشان پذیرفتند/ باید بپذیریم کار به این بزرگی محصول تلاش یک نفر یا دو نفر نیست و اگر همه دست به دست هم نمی دادند به اینجا نمی رسید و یقیناً اگر در آینده همه با هم همکاری نکنند به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید. دکتر داودی: یقیناً برای اشتغال مستقیم بیش از ۱۰ هزار نفر ما برنامه داریم این صرفاً یک آرزو نیست بلکه مبتنی بر برنامه و مطالعات است/ مردم باید بدانند نظام و مسئولین با تمام توانشان بنا دارند در شهر توسعه و ایجاد اشتغال و آبادانی کنند/ پروژه فاز اول ما با حدود ۸۰۰ میلیون دلار نهایی شده و پیمانکارچینی پیش پرداختش را هم دریافت کرده و مباحث قراردادی مان هم تمام شده است.

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- مراسم واگذاری سایت پتروشیمی مسجدسیلمان به پیمانکار خارجی (چینی) با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی از مسئولان استانی و مدیران ارشد کشوری و شهرستان برگزار شد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان پیش از ظهر امروز طی مراسمی، سایت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان به شرکت ووهان از کشور چین تحویل شد. در ابتدای این مراسم یوسف داودی مدیر عامل شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان ضمن خیر مقدم به حضار به ویژه دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهندس افخمی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل بانک صنعت و معدن، مهندس پیوندی معاون شرکت ملی صنایع پتروشیمی و … در سخنانی گفت: شرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان دارای برنامه های وسیعی ست که دارای پشتوانه سرزمینی و منطقه ای ست و همین طور افراد و صاحبان سهام شرکت از یک سو به دلیل چشم اندازهایی که در منطقه می بینند و از سوی دیگر به دلیل محرومیت و برنامه های نظام برای توسعه مناطق محروم بنا دارند در این منطقه ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گزاری کنند که بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار خواهد بود وی گفت: یقیناً برای اشتغال مستقیم بیش از ۱۰ هزار نفر ما برنامه داریم این صرفاً یک آرزو نیست بلکه مبتنی بر برنامه و مطالعات است. دکتر یوسف داودی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:  در منطقه زیلایی دو عنصر بسیار ارزشمند وجود دارد یکی نزدیکی ما به سد گتوند دوم منابع گازی فراوانی که در این جا وجود دارد سهامداران بنا دارند که منطقه را توسعه بدهند و یقیناً همان طور که همه مسئولین تلاش کرده اند انتظار داریم این مساعدت ها ادامه داشته باشد.

مردم باید بدانند نظام و مسئولین با تمام توانشان بنا دارند در شهر توسعه و ایجاد اشتغال و آبادانی کنند به همین دلیل این مراسمات در راستای فرامین امام و امت بود که می فرمود: هر کاری انجام می دهید به مردم اعلام کنید. دکتر داودی ادامه داد: پروژه فاز اول ما با حدود ۸۰۰ میلیون دلار نهایی شده و پیمانکارچینی پیش پرداختش را هم دریافت کرده و مباحث قراردادی مان هم تمام شده است. در این پروژه دو شرکت اروپایی بخش تکنولوژی و لاینسس پروژه را به عهده دارند و یک شرکت چینی با بیش از ۶۵ پروژه اوره آمونیاک و ۳۰۰ پروژه پتروشیمی در دنیا که در حال حاضر در بیش از ۱۰ کشور دنیا نیز پروژه دارد خوشبختانه قبول کرده است این پروژه را انجام دهد و امروز رسماً سایت به آن ها تحویل داده می شود. مدیر عامل شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان در پایان سخنان خود مجدداً از تلاش های پیگیر و مستمر شرکت ملی صنایع پتروشیمی همچنین بانک صنعت و معدن که تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت ضمن تشکر از بنیاد تعاون نیروی انتظامی و دکتر یوسف داودی گقت: انصافاً دکتر داودی با یک صبر و حوصله فراوان کار را به نقطه شروع رسانده اند. پتروشیمی مسجدسلیمان پیش از ده تا پانزده سال است که مطرح است من یه آقای داودی گفتم همه زندگی ات را باید روی این کار بگذاری و مثل شمع بسوزی و این ناباوری که در این منطقه به وجود آمده را بشکانی که بحمدلله ایشان پذیرفتند و دوستان ما در بنیاد تعاون ناجا هم زحمت کشیدند و پیگیری کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: من چند تشکر دارم اول از دولت چین. صد و چند سال پیش دولت انگلیس وارد این منطقه شد، آن ها آمدند شرکت نفت انگلیس و ایران را تشکیل دادند و ۸۵ درصد منابع ما را بردند و تنها ۱۵ درصد از نفت نصیب خودمان شد. پس از ۱۰۶ سال دولت چین آمده و کاملاً بر خلاف دولت انگلیس عمل کرده است. قطعاً دولت ایران این همکاری های دولت چین را فراموش نخواهد کرد. من صمیمانه از دولت و ملت چین خصوصاً شرکت ووآن که تجربه خوبی دارند تشکر و قدردانی می کنم که در این تحریم اقتصادی دارند با ما همکاری می کنند امروز دیگر چینی ها در اقتصاد جهانی نقش بالایی ایفا می کنند. دکتر رضایی ادامه داد: همچنین از آقایان پیوندی،گلستانه، افخمی و همچنین از دولت قبلی و دولت آقای روحانی، استاندار محترم خوزستان،نماینده محترم در مجلس شورای اسلامی، ائمه محترم جمعه نیز تشکر و قدردانی میکنم. وی گفت: باید بپذیریم کار به این بزرگی محصول تلاش یک نفر یا دو نفر نیست و اگر همه دست به دست هم نمی دادند به اینجا نمی رسید و یقیناً اگر در آینده همه با هم همکاری نکنند به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

دکتر رضایی ادامه داد: این کار در شرایط خاصی دارد شروع می شود در شرایطی که ایران با دو تحریم پی در پی مواجه شد یک تحریم همان تحریم سال ۹۰ است و تحریم دوم که از ۲ماه پیش شروع شده است و قیمت نفت را نصف کرده اند، این هم یک نوع تحریم است. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگارا نمسجدسلیمان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد:

ملت ایران همیشه در چنین شرایطی دست به انقلاب می زنند یکی در زمان شاه که استبداد به اوج رسید، دوم زمانی که در جنگ تحمیلی بخشی از کشور اشغال شد و سوم همین فشارهای اقتصادی ست که ما می توانیم سومین فشار ظالمانه غرب یعنی فشار اقتصادی را خنثی کنیم. ایشان ادامه دادند: به بهانه هسته ای آمدند پشت سر هم ما را تحریم می کنند. هیچ جایی از ایران نیست که سازمان انرژی هسته ای از آن بازدید نکرده باشد. همه دنیا می دانند قصد امریکا و غرب بحث هسته ای نیست این ها می خواهند دوباره ایران را برگردانند در دامن آمریکا. اما ملت ایران همان طور که در انقلاب و جنگ توانستند روی پای خود بایستد در مسئله ی اقتصاد هم می تواند سرپای خودش بایستد اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری ابلاغ کرد حرف اساسی اش این است که ما در جهت اقتصاد مقاومتی عزتمان را نخواهیم فروخت و اقتصادمان را همدرست می کنیم. پیام مهم پتروشیمی مسجدسلیمان این است که ما در جهت اقتصاد مقاومتی عزت استقلال و شرفمان را حفظ می کنیم، اقتصادمان را راه می اندازیم این یک انقلاب می خواهد.

دکتر محسن رضایی گفت: دنبال این هستیم که کل این منطقه که بین لالی ،گتوند، شوشتر، مسجدسلیمان و اندیکا قرار دارد یک منطقه ویژه انرژی بشود. گام بعد کارخانه آلومینیوم است که در آستانه رسیدن به فاینانس است و دارد در مسیر اجرایی می افتد که انشالله آقای داودی هم با تجربه ای که دارد به آن پروژه نیز کمک کند. ما می خواهیم اینجا یک منطقه بزرگ و ویژه اقتصادی بشود که تمام شمال خوزستان را تحت پوشش قرار بدهد لذا من چند انتظار دارم.

اولین مسئله که خیلی هم فوریت دارد مسئله اشتغال است انتظار داریم آموزشگاهی در اینجا تاسیس شود که جوانان فارغ التحصیل دانشگاه آموزش ببینند و از این جوانان آموزش دیده استفاده کنند چرا که ما جوانان بسیار با استعدادی در این منطقه داریم.

مسئله دوم مردم انتظار دارند هم پیمانکاران و هم کارکنان حتی در دوران ساحت مجتمع از خود این منطقه باشند و استخدام کارگرها از نیروهای بومی باشد.

مسئله سوم هم این که شرکت پتروشیمی با شرکت ووان چینی ارتباط و همکاری اشان را ادامه بدهند. این شرکت تجربه و فن آوری خوبی دارد و ما انتظار داریم فن آوری را به ما انتقال دهند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان سخنان خود گفت:

مطمئن باشید دولت آقای روحانی، استاندار، نماینده، امام جمعه، فرماندار محترم همه از شما حمایت می کنند و پشتیبان این طرح هستند و همه با تمام وجود دارند برای حل مشکلات تلاش و پیگیری می کنند که از همه آنان تشکر می کنم.

مهندس پیوندی عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی سخنران بعدی این جلسه بود. وی گفت: امروز روز بزرگی ست، افتخار می کنم در خدمت مردم سرزمین نفت و شناسنامه نفت ایران هستم. وی ادامه داد: امروز جزء افتخارات شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم می باشد که در دولت تدبیر و امید کلنگی زده می شود که منابع مالی اش جاری شده و از امروز تلاش و کار در این منطقه آغاز خواهد شد. وی گفت: در کشور خیلی کلنگ ها زده شده اما به جایی نرسیده چون صرفاً بر اساس یک تصمیم غیر منطقی بوده اما امروز زمانی کار در اینجا شروع می شود که شما مردم منطقه مطمئن هستید که چه پشتوانه بزرگی پشت این پروژه می باشد.

مهندس علیرضا گوروئی فرماندار مسجدسلیمان نیز در سخنانی گفت: بنده خیر مقدم عرض می کنم حضور مهمانان گرامی به ویژه یادگار هشت سال دفاع مقدس سردار محسن رضایی فرزند مسجدسلیمان. وی ادامه داد: من دو نکته خدمت عزیزان عرض می کنم اول این که صد در صد شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان مورد حمایت کامل دولت در تمام ابعاد است و من به عنوان نماینده دولت در مسجدسلیمان حمایت همه جانبه از این شرکت را خواهم داشت و نکته دوم این که عملیات اجرایی فرودگاه و سایر زیر ساخت ها مثل راه آهن مطالعاتش تمام شده است و دولت مصمم است به موازات کار پتروشیمی عملیات زیر ساختش را هم آماده کند. فرماندار مسجدسلیمان ضمن تشکر از همه کسانی که تلاش کرده اند تا این پروژه ی عظیم به سرانجام برسد تقدیر و تشکر نمود و گفت: ما آمادگی داریم با تمام وجود از پروژه ها و سرمایه گذاری هایی که در شهرستان می شود حمایت نماییم. در پایان مراسم تحویل سایت به صورت رسمی به پیمانکار چینی برگزار شد.

71342586109

درباره نویسنده

8698مطلب نوشته است .

۱۱ Comments on “گزارش باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان از مراسم واگذاری سایت پتروشیمی مسجدسیلمان به پیمانکار خارجی (تصاویر)”

 • مسجد سلیمان wrote on ۲۲ دی, ۱۳۹۳, ۸:۴۰

  با سلام
  خداوند منان را شکر گزارم

 • جهانگيري wrote on ۲۲ دی, ۱۳۹۳, ۱۰:۵۹

  آقا یعنی واقعاً راه افتاد. اینبار باور کنیم

 • چراغي wrote on ۲۲ دی, ۱۳۹۳, ۱۱:۰۴

  با سلام. خیلی خوشحالم از پیشرفت پتروشیمی انصافا دارم کم کم احساس امیدواری می کنم

 • زروس wrote on ۲۲ دی, ۱۳۹۳, ۱۱:۱۸

  با عرض سلام و احترام . صد هزار مرتبه تشکر از خداوند بزرگ . انشا… با خیر و مبارکی . و تشکر از سردار بزرگ اسلام و فرزند خوش فکر و با ایمان بختیاری ، مسجدسلیمان ، خوزستان و ایران اسلامی دکتر حاج محسن رضایی که الحق با پیگیری ها و دلسوزیهای شما طرحای بزرگ از جمله راه اندازی تونل دلا در پروژه جاده مسجدسلیمان – شهرکرد ، کارخانه سیمان و شروع بکار ساخت کارخانه های آلومینیوم و پتروشیمی مسجد سلیمان و … شروع و انشا.. به سرانجام رسیده و برسند انشا.. البته با تشکر ویژه از نماینده قبلی شهرمان جناب آقای دکتر امیدوار رضایی که ایشان نیز نقش بزرگی در به سرانجام رسیدن این پروژه ها داشته اند . همچنین نماینده شهرمان جناب آقای جلیلی و امام جمعه گرانقدر و دلسوز حاج آقا امینی و… البته همان طور که حاج محسن فرمودند خیلی ها در انجام این کارها نقش داشته اند که انشا .. خداوند خیر به خودشان و خانواده و فرزندانشان بدهد . انشا…البته ما از این آقایان ( همه نخبگان و دلسوزان شهرمان ) تقاضا داریم پیگیر گرفتن تائیدی و تصویب بهره برداری از منبع عظیم آب پشت دریچه سدها در منطقه مسجدسلیمان بزرگ ، جهت شیلات ( حوضچه های ماهی خاکی ، بتنی و سبدی ) و همچنین درختکاری (باغبانی ) و کشاورزی اطراف این در یاچه ها باشند . تا انشا.. هم شغل ایجاد شود و هم درآمد آن وارد اقتصاد شهر شود ..انشا..

 • رعنا wrote on ۲۲ دی, ۱۳۹۳, ۱۴:۲۱

  آقا محسن خسته نباشی

 • باقري كاهكش wrote on ۲۲ دی, ۱۳۹۳, ۱۵:۰۰

  خسته نباشی جناب داودی به راستی فرزند مسجدسلیمانی

 • رستمی از لالی wrote on ۲۲ دی, ۱۳۹۳, ۱۵:۵۵

  باتشکر از اقای داوودی که انصافآ زحماتی زیاد کشیدن

 • گله wrote on ۲۳ دی, ۱۳۹۳, ۵:۱۱

  سلام اقای داودی خسته نباشی واقعا ثابت کردی که فرزند مسجدسلیمانی و افتخاری برای تاریخ بختیاری. از اقای جلیلی و رضایی تشکر فراوان میکنم. همگی شما مایه فخر بختیاری هستین

 • محمود wrote on ۲۳ دی, ۱۳۹۳, ۱۰:۴۱

  سلام به سایت خوب باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان و خوانندگان محترم ان
  مراسم تحویل سایت گویا لرزه بر اندام بعضی از آقایان سیاسی انداخته.دوستان نترسید بخدا بجز خدمت به مردم مسجدسلیمان کاری دیگری قرار نیست اتفاق بیافتد.اگر پتروشیمی کسی را به عنوان کاندیدا معرفی کرد مردم بهش رای ندهند…..
  خدا اگر قرار است عزت به کسی بدهد هیچ کس نمیتواند انرا بگیرد و اگر همه عالم جمع شوند که کسی را بالا ببرند اگر خدا نخواهد نمیشود پس برای مسجدسلیمان بخاطر خدا و مردم بیایید تلاش کنیم.امار 400 نفر خودکشی برای مسولین ننگ است.دکتر جلیلی عزیز محسن رضایی و یا هر کس دیگر اول خدا و بعد مردم اگر بخواهند عزتمند میشوند و اگر همه نخواهد ….. به امید مسجدسلیمانی اباد

 • زروس wrote on ۲۴ دی, ۱۳۹۳, ۸:۲۲

  با عرض سلام . برادر محمود . ما باید پیرو گفته بزرگان و رفتار ایشان باشیم . و جواب حرف من و شما و همه دوستان دیگر را حاج محسن با درایت ذاتی خود فرمودند که ” کار به این بزرگی محصول تلاش یک یا دو نفر نیست و همه کمک کردند ) که ایشان با فرمودن این جمله راه های احیانا” و خدایی نکرده تفرقه را بستند . و به نظر من ما هم با پیروی از گفته ایشان امیدواریم که برنامه هایی که دولت جهت آبادانی مسجدسلیمان بزرگ دارد با صبر و حوصله و تحمل یکدیگر یکی پس از دیگری انجام شود . انشا…و هر کس بخواهد از این نمد کلاهی برای خود بدوزد .خدایی نکرده …… به امید سربلندی هر چه بیشتر بختیاریها تحت بیرق اسلام ناب محمدی (ص) انشاا..

 • شهروند wrote on ۲۷ دی, ۱۳۹۳, ۵:۵۵

  باسلام خدمت دوستان کارخوب بهر شکل خوب است ای کاش کارانجام شودهرکسی باشدفرق نمی کند

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی