اسماعيل جلیلی: نگاه دولت به بودجه صرفا مصرف گرایی است

دولت بیشتر از آنکه برای تحقق درآمدهای بودجه تلاش کند بر مصارف توجه کرده است. دولت برای ۲ تا هزارمیلیارد تومان ازدرآمدهای بودجه مصارفی تعریف نکرد.

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان-  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه دولت می خواهد بار بودجه را به دولت بعدی منتقل کند،گفت: دولت بیشتر از آنکه برای تحقق درآمدهای بودجه تلاش کند بر مصارف توجه کرده است.

به گزارش باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان اسماعیل جلیلی، با تاکید بر اینکه دولت می خواهد بار بودجه را به دولت بعدی منتقل کند، گفت: دولت بیشتر از آنکه برای تحقق درآمدهای بودجه تلاش کند بر مصارف توجه کرده است.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقادات دولت به تغییرات انجام شده در بودجه توسط مجلس، افزود: ازابتدای ورود مجلس به بودجه و پس از این که نمایندگان تلاش کردند اعداد و ارقام پنهان بودجه را که برای آنها تعریف مشخصی نشده بود شفاف کنند یک مقدار دوستان ما ناراحت شدند که چرا مجلس انقدر دربودجه دقیق شده است.

وی با بیان اینکه مجلس ابهامات بودجه را محرز کرده و برای آنها مصارف تعریف کرد، افزود: دولت برای ۲ تا هزارمیلیارد تومان ازدرآمدهای بودجه مصارفی تعریف نکرد.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: پنج ماه از سال گذشته اما عملکرد دولت در تحقق درآمد ۵ ماهه مشخص نیست چرا که دولت تمام توجه خود را صرف مصارف کرده و در جهت تحقق درآمد های آن تلاشی نمی کند.

جلیلی افزود: توجه به مصارف بودجه بیش از درآمدها  ناشی از نگاه ناکارآمد دولت در اجرای بودجه سال ۹۲ است که با ظرافت توسط مجلس بررسی و مصوب شد.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس  گفت: متاسفانه دولت با توجه به اینکه نتیجه بودجه انبساطی و مشکلات اقتصادی ناشی از بودجه  را در سال گذشته دیده بود اما باز همان نگاهی که در جلسات مشترک با نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس داشت را پی گرفته و بودجه‌ای کاملا انبساطی تقدیم مجلس کرد که در نهایت مجلس با بخشهای زیادی از آن مخالفت کرد.

این نماینده مجلس افزود: یکی از دغدغه‌هایی که رییس جمهورمنتخب در دیدار با نمایندگان مجلس مطرح کرد این بود که با توجه به تاخیر دولت برای اجرای قانون بودجه مجلس کمک کند که قانون به شکل واقع‌بینانه‌ای اصلاح شود.

خانه ملت

درباره نویسنده

6460مطلب نوشته است .

۳ Comments on “اسماعيل جلیلی: نگاه دولت به بودجه صرفا مصرف گرایی است”

  • ناشناس wrote on ۲۲ مرداد, ۱۳۹۳, ۱۷:۱۹

    آیا می شود که نماینده ملت در مجلس فقط نماینده مردم باشند؟

  • شهروند wrote on ۲۰ بهمن, ۱۳۹۴, ۱۴:۰۷

    درود خدا بر اصلح ترین ، پاک ترین ، زبده ترین نماینده اندیکا ، لالی ، مسجدسلیمان و هفتکل

  • حسین پور - شبکه خبری مسجدسلیمان wrote on ۲۰ اسفند, ۱۳۹۴, ۲۲:۲۷

    روش و منش شمع پرتو افکنی ونوردهی است.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی