خبرنگار دیدبان مرزهای سیاسی، فرهنگی …

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان/ جمشید جلیلی: شورای فرهنگ عمومی ﻫﻔﺪﻫﻢ ﻣﺮﺩﺍﺩ ﻣﺎﻩ ﻫﺮ ﺳﺎﻝ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ‏ﺭﻭﺯ ﺧﺒﺮﻧﮕﺎﺭ ﻧﺎﻣﮕﺬﺍﺭﯼ ﮐﺮﺩ. ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺯ ﺍﺭﺯﺷﻤﻨﺪ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، ﺑﺮ ﻫﻤﻪ ﺧﺒﺮﻧﮕﺎﺭﺍﻥ، ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪ ﻧﮕﺎﺭﺍﻥ ﻭ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﮔﺎﻥ ﮔﺮﺍﻣﯽ ﺑﺎﺩ. اﻣﺮﻭﺯﻩ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺕ ﺑﻪ ﻗﺪﺭﯼ ﺣﺎﺋﺰ ﺍﻫﻤﯿﺖ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﮔﺎﻫﯽ ﻋﺪﻡ ﺍﻋﺘﻨﺎ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻘﻮﻟﻪ ﻣﻬﻢّ ﻭ ﯾﺎ ﺑﻬﺮﻩﺑﺮﺩﺍﺭﯼ ﻧﺎﺩﺭﺳﺖ ﻭ ﻧﺎﻗﺺ ﺍﺯ ﺁﻥ ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﺪ ﺑﺮ ﺳﺮﻧﻮﺷﺖ مردم ﺗﺄﺛﯿﺮ ﮔﺬﺍﺭﺩﻩ ﻭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺑﯽﺭﺍﻫﻪ ﮐﺸﺎﻧﺪ. ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ خبرﻧﮕﺎﺭﺍﻥ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻋﻀﻮﯼ از ﻧﻈﺎﻡ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺗﯽ ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺳﻬﻢ ﻣﻬﻤّﯽ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺍﯾﻔﺎ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ.

خبرنگاری شغل ذوقی و هنری است و به انگیزه های قوی نیاز دارد.خبرنگار نماینده افکارعمومی است هیچ گاه نباید این نقش را فراموش کند یا آن را به پای منافع زود گذر هزینه کند. خبرنگاری تنها شغل و پیشه نیست بلکه رسالت است آن هم رسالتی که مردم بر دوش شایسته خود می گذارند و از آنجا که خبرنگاران چشم و گوش مردم هستند لذا باید جسور و شجاع باشند. هیچ خبرنگار منصف و آزاده ای افتخار نمایندگی افکار عمومی مردم خود را با هیچ گونه امتیاز مادی و فشارهای شخصی و هیچ چیز دیگری عوض نمی کند.

اصولا خبرنگار دیدبان مرزهای سیاسی اجتماعی فرهنگی و اقتصادی مردم است که هرگاه ببیند در هر گوشه ای به منافع مردم آسیب می رسد مسئولیت دارد که به افکار عمومی گوشزد کند.

البته خبرنگاران شغل پر دردسری دارند لذا می طلبد که مصونیت هایی را برای خبرنگاران در نظر بگیرند تا گرفتار مشکلات ناخواسته نشوند و از نظر مالی نیز آن ها را به خوبی تامین کنند تا نهادهای قدرت را نظری به سوی آنان نباشد.

امیدواریم روز خبرنگار فقط روز داغ ۱۷ مرداد نباشد و به لوح تقدیر و هدایایی بسنده نشود و هر روز، روز خبرنگار باشد.

درباره نویسنده

7704مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی