رییس بنیاد نخبگان خوزستان خبرداد: آغاز ثبت‌نام در جشنواره منطقه‌ای رویش خلیج‌فارس

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- دكتر عليرضا زراسوندی با بیان این‌که مخترعان با نام‌نویسی و شرکت در این جشنواره می‌توانند اختراع خود را در رقابتی سالم مورد ارزیابی قرار دهند، افزود: اختراعاتی که در این جشنواره به تأیید هیأت داوران برسند، می‌توانند از تسهیلات بنیاد برای طی مسیر توانمندسازی اختراع‌های برگزیده بهره‌مند شوند.

رییس بنیاد نخبگان خوزستان از آغاز ثبت‌نام در جشنواره منطقه‌ای رویش خلیج فارس از امروز پانزدهم مهرماه خبرداد.

دکتر علیرضا زراسوندی با اعلام این خبر اظهار کرد: این جشنواره نهم و دهم دی‌ماه با همکاری استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه‌ و بویراحمد به میزبانی خوزستان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مخترعان و مبتکران برای شرکت در این جشنواره، از پانزدهم مهر تا دهم آذرماه فرصت دارند تا با مراجعه به وبگاه بنیاد ملی نخبگان به نشانی www.sabtenam.bmn.ir و بنیاد نخبگان خوزستان، باتوجه به جدول زمانبندی برگزاری جشنواره‌ نسبت به ثبت اختراعات خود اقدام کنند.

رییس بنیاد نخبگان خوزستان درباره اهداف برگزاری این جشنواره، تصریح کرد: بنیاد ملی نخبگان با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار، انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی اختراع‌های برگزیده و تسهیل مسیر حرکت آن‌ها به منظور رسیدن به محصولی دانش‌بنیان و تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت، جشنواره‌های منطقه‌‌ای رویش را برگزار می‌کند.

زراسوندی با بیان این‌که مخترعان با نام‌نویسی و شرکت در این جشنواره می‌توانند اختراع خود را در رقابتی سالم مورد ارزیابی قرار دهند، افزود: اختراعاتی که در این جشنواره به تأیید هیأت داوران برسند، می‌توانند از تسهیلات بنیاد برای طی مسیر توانمندسازی اختراع‌های برگزیده بهره‌مند شوند.

وی در خصوص نحوه داوری اختراعات در این جشنواره نیز گفت: به‌منظور افزایش کیفیت جشنواره فرایند داوری در دو مرحله انجام می‌شود؛ در مرحله نخست همه‌ی اختراع‌های نام‌نویسی شده، بررسی و تعدادی از آن‌ها بر اساس معیارهای علمی برای شرکت در مرحله حضوری انتخاب می‌شوند؛ جشنواره صرفأ شامل اختراع‌هایی است که در مرحله دوم ارزیابی برگزیده شده‌اند.

درباره نویسنده

8044مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی