محسن رضایی: بیگانگان فكر تغيير مرزها را از ذهن خود خارج كنند

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در افتتاحيه همايش فرصت هاي سرمايه گذاري در كيش با تاکید بر جایگاه امنیت در ایجاد جهش اقتصادی خطاب به بیگانگان گفت: فكر تغيير مرزهاي بين المللي را از ذهن خود خارج كنيد.

به گزارش سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان در افتتاحيه همايش فرصت هاي سرمايه گذاري در كيش تحت عنوان اقتصاد مقاومتي و مناطق آزاد به ایراد سخنرانی پرداخت.

دکتر رضایی گفت: اقتصاد مقاومتي چه در تحريم وچه پس از تحريم تهيه شده است اقتصاد را مانند فنر مي سازد كه از حالت شكنندگي خارج شود لذا پس از تحريم و يا شوك هاي بين المللي كه فشاري نيست به كار خود ادامه مي دهد و در شرايط سخت هم مانع ضرر و زيان به مردم مي شود.

ايشان مردمي كردن اقتصاد و دانش بنيان سازي و رقابت پذيري و توسعه كار افريني را پيشران توليد ملي در اقتصاد مقاومتي ذكر كردند و گفتند: با توجه به بندهاي دهم تا دوازدهم اين سند كه روي مناطق آزاد و صادرات وسرمايه خارجي تاكيد شده است اقتصاد مقاومتي مصمم به حضور جدي اقتصاد ملي در تجارت بين المللي است.

دكتر محسن رضايي با بر شمردن منابع طبيعي وانساني و نظام سياسي با ثبات ايران موقعيت كشور را براي يك جهش اقتصادي مناسب دانست و افزود: دو شرط اساسي براي جهش اقتصادي لازم است يكي تبعيت كردن از الگوي پيشرفت بومي وديگري حفظ استقلال و ثبات كشور وامنيت سازي در منطقه است، استقلال اجازه مي دهد كه ايران از همه كشورهاي جهان براي تجارت خود استفاده كند و ثبات باعث مي شود كه وقفه در پيشرفت كشور بوجود نيايد و امنيت سازي موجب تسهيل تحارت ما در منطقه مي شود.

ايشان در پايان گفتند كه حمايت از سرمايه گذاري هاي خارجي پاك كه حاكميت كشور را آسيب نزند مورد حمايت ما خواهد بود.

رضایی خطاب به كشورهاي خارجي گفت: فكر تغيير مرزهاي بين المللي را از ذهن خود خارج كنيد و در امور داخلي كشورهاي منطقه مداخله نكنيد.

ايشان در اين همايش اعلان كردند كه منطقه آزاد كيش به عنوان منطقه آزاد مالي تبديل شود وبانك هاي بزرگ داخلي و خارجي به اينجا بيايند و بورس بين المللي انرژي در اينجا شكل بگيرد.

در همايش كيش سفراي خارجي وكار آفرينان كشور وروساي بانكهاي كشور و مسولين دولتي از جمله اقايان تركان و پور حسيني و خانم امين زاده وتعدادي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي حضور داشتند.

همچنین نمايشگاه دستاوردهاي مناطق آزاد و بانك ها و بيمه و بورس در بخش جنبی همایش با حضور دكتر محسن رضايي افتتاح شد.

درباره نویسنده

7409مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی