بومي سازي ساخت قطعات نيروگاهي در نيروگاه مسجدسليمان

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- با تلاش متخصصان کشورمان ساخت قطعات نیروگاهی در نیروگاه مسجدسلیمان بومی سازی شد. به گزارش سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان، سرپرست سد و نیروگاه مسجدسلیمان گفت: این موفقیت که در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از دانش بومی انجام شده است علاوه بر کاهش هزینه ها و صرفه جویی اقتصادی سه میلیارد ریالی در سال، مدت زمان ساخت و کاهش تعمیر این قطعات را ضریب اطمینان و پایداری این نیروگاه نیز افزایش یافته است.

سید حمید صالحی ساخت قطعات و اصلاح تجهیزات مربوط به یاتاقان توربین، تجهیزات مربوط به کوپلینگ های گاورنر، تجهیزات مربوط به فلپ گیت، ساپورت مربوط به ایرشیلد ژنراتور، تجهیزات مربوط به سیستم کولینگ، تجهیزات مربوط به مبدل های حرارتی و کوپلینگ اگزوز فن های نیروگاه را از جمله فعالیت های کارگاه تراشکاری نیروگاه مسجدسلیمان اعلام کرد و افزود : فیلتر هیدروسیلیکونی که در رنج کاری فشار بالا، مانع ورود رسوبات به شفت سیل توربین می شود، برای اولین بار در کشور، در کارگاه تراشکاری این نیروگاه ساخته و نصب شده است.

وی همچنین از ساخت ابزار مخصوص و قالب های ویژه جهت ساخت قطعات موردنیاز تجهیزات مختلف خبر داد و افزود: این ابزار به منظور ساخت ساپورت های یاتاقان ژنراتور، خروج بوش ترونیون دیسک شیرپروانه، ساخت راک اوت بریکر، اصلاح و تعمیر ولوهای سیستم CO2 بکار گرفته شده است.

سد و نیروگاه سد مسجدسلیمان دارای هشت واحد 250 مگاواتی بوده که توان تولید 2 هزار مگاوات ساعت انرژی برق آبی را دارا می باشد و نقش مهمی در تولید انرژی الکتریکی، تنظیم ولتاژ و فرکانس در ساعت های پیک شبکه برق کشور برعهده دارد.

درباره نویسنده

8506مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی