كلاهها بالا / هورا / مسجدسليمان بيكارترين شهر كشور شد

به گزارش باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان، نرخ بیکاری و وضعیت ۳۹۷ شهرستان کشور که بر اساس آخرین سرشماری کشور در سال ۹۰ از سوی مرکز آمار ایران انجام شده است، از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از آمارهای جنجال برانگیز عملکرد ۸ ساله دولت ارائه شد.

شهر اول بیکار کشور کدامند؟

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- پس از انتشار آمار جنجال برانگیز عملکرد ۸ ساله دولت های نهم و دهم در حوزه اشتغال زایی و بیکاری، نرخ بیکاری ۳۹۷ شهر کشور اعلام شد که بر اساس آن، فاصله بیکاری در بین شهرهای کشور به ۴۸.۸ درصد رسید.

به گزارش باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان، نرخ بیکاری و وضعیت ۳۹۷ شهرستان کشور که بر اساس آخرین سرشماری کشور در سال ۹۰ از سوی مرکز آمار ایران انجام شده است، از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از آمارهای جنجال برانگیز عملکرد ۸ ساله دولت ارائه شد.

۲۰ شهر اول بیکار

مسجد سلیمان با ۴۳.۴ درصد، ایرانشهر ۴۳.۲، زابل ۴۳ درصد، سیب و سوران با ۳۸.۸ درصد، باوی با ۳۷.۷ درصد، هیرمند با ۳۷.۳، دشت آزادگان ۳۶، زهک با ۳۵.۹ درصد، شادگان با ۳۵.۹ درصد، اندیمشک با ۳۴.۲ و خرامه با ۳۱.۸ درصد جزو ۲۰ شهر بیکار اول کشور محسوب می شوند. مریوان با ۳۰.۶ درصد، سرپل ذهاب ۳۰.۴، اندیکا ۳۰.۳، پاوه ۳۰.۲ درصد، خرمشهر با ۳۰.۲ و سرباز با ۳۰ درصد در گروه ۲۰ شهر اول بیکار کشور قرار دارند.

۲۰ شهر دارای بهترین وضعیت بیکاری

در بین ۳۹۷ شهر کشور، نرخ بیکاری در ۲۰ شهر کشور کمترین میزان در بین تمام شهرهای کشور است. بر اساس آمار ارائه شده، نرخ بیکاری در مه ولات ۴.۸ درصد، بستان آباد ۴.۸، ایجرود، شبستر و خنداب ۴.۷ درصد، بشرویه ۴.۶ درصد و تیران و کرون نیز ۴.۵ درصد است.

همچنین نرخ بیکاری در شهر انار ۴.۵ درصد، خداآفرین ۴.۳ درصد، آران و بیدگل و ماهنشان ۴.۲ درصد، طارم ۴، جوین و سربیشه ۳.۹ درصد، کنگان ۳.۸، بجستان ۳.۶ درصد، خوشاب ۳، خور و بیابانک ۲.۷ درصد، خلیل آباد ۲.۵ درصد، سرایان ۲.۲ و ابوموسی ۱.۲ درصد است.

وضعیت بیکاری در مراکز استان ها

در میان شهرستان های کشور، نرخ بیکاری در برخی از مراکز استان ها نیز جالب توجه است. نرخ بیکاری در خرم آباد ۲۹ درصد، زاهدان ۲۵.۵ درصد، رشت ۱۶.۶، کرج ۱۷.۱ درصد، شیراز ۱۷.۹، بندرعباس ۱۵.۵ شهرکرد ۱۵.۴ درصد، اصفهان ۱۴، کرمان ۱۴.۳، اراک ۱۵.۴، تهران ۱۳.۵ و زنجان نیز ۱۳.۲ درصد است. بر پایه این گزارش، نرخ بیکاری در قزوین ۱۳.۲ درصد، ساری ۱۲.۸، مشهد ۱۰.۸، کرمانشاه ۲۳.۸ درصد و در شهر اردبیل نیز ۱۴.۷ درصد اعلام شد.

فاصله نرخ بیکاری در شهرها ۴۸.۸ درصد

به صورت کلی، برررسی ها نشان می دهد در حال حاضر فاصله نرخ بیکاری در بیکارترین شهر کشور به میزان ۵۳.۲ درصد با ابوموسی با نرخ بیکاری ۱.۲ درصد به میزان ۴۸.۸ درصد است.

فاصله حدود ۴۹ درصئدی نرخ بیکاری در شهرهای کشور نشان دهنده توزیع نامتوازن فرصت ها در کشور از سویی و توسعه نیافتگی مناطقی از کشور به لحاظ بهره مندی از صنعت، کارخانجات و تولید است.

۲۵ شهر زیر ۵ درصد و ۲۸۱ شهر بالای ۱۰ درصد بیکاری

۲۸۱ شهر از مجموع ۳۹۷ شهر کشور دارای نرخ بیکاری دو رقمی و بالای ۱۰ درصد است و تعداد شهرهای با نرخ بیکاری تک رقمی ۱۱۶ شهر است. همچنین تعداد شهرهای دارای نرخ بیکاری زیر ۵ درصد که نشان دهنده وضعیت مناسب آن شهرها به لحاظ وجود فرصت های شغلی برای کارجویان است تنها ۲۵ شهر کشور اعلام شد.

درباره نویسنده

7122مطلب نوشته است .

۴ Comments on “كلاهها بالا / هورا / مسجدسليمان بيكارترين شهر كشور شد”

 • دانوش صالحی wrote on ۲۱ مرداد, ۱۳۹۲, ۱۸:۵۳

  کسب این افتخار ارزشمند رو به همه ی زحمت کشان و خادمین پرسروصدای مردم تبریک میگویم .

 • علی دربان wrote on ۲۷ مرداد, ۱۳۹۲, ۱۳:۲۳

  واقعا این افتخارنسیب هرشهری نمیشه؟آقایون مسئول مبارک باشه

 • الف wrote on ۱۶ شهریور, ۱۳۹۲, ۲۲:۲۷

  ماشااله به مسئولین دلسوز توانمندونخبه شهرمان….شهراولین ها صعنت تبدیل شده به شهراولین ها در بیکاری-فقری…؟

 • محمد رضا wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۹:۲۶

  جیب خالی می ایند و  پر پول میروند هدفشان ساختن مسجدسلیمانی اباد اما…. هی وای از خانواده ای با چند جوان بیکار در مقابل خانواده ای که همه در یک اداره … هی وای از این فامیل بازی و طایفه بازی اما جواب اون دنیا هم طایفه بازی؟
  روز حساب همین جوان بیکار که هدفت ساختن اینده ی اوبود اما از طایفه و فامیل تو نبود جلوت خواهد گرفت
  کاش به جای این طایفه و فامیل بازی از مسولین دیگر شهر ها و اقوام یاد می گرفتید اونا میدونن طایفه و فامیل فقط وفقط یک اسم همه از یک قوم و یک شهرن … این شهر شهر شدنی نیست 

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی