رییس‌ کل دادگستری خوزستان گفت: خبرنگاری و روزنامه‌نگاری کاری سخت، پر خطر و با استرس بالا است/ شورای حل اختلاف را برای مطبوعات فعال کنیم

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- فرهاد افشارنیا در جلسه‌ای که به منظور تفویض احکام اعضای هیات منصفه مطبوعات تشکیل شد اظهار داشت: وقتی یک قلم می‌چرخد و چیزی از خودش به جا می‌گذارد مسؤولیت سنگینی به دنبال آن خواهد بود و به همین جهت کاری سخت و با مسؤولیتی سنگین است.

رییس ‌کل دادگستری خوزستان افزود: اگر از ظرفیت شورا استفاده و شورای حل اختلاف را برای مطبوعات فعال کنیم ضمن پیشگیری، حجم کار دادگاه و هیات منصفه نیز کم خواهد شد.

در این جلسه همچنین سید روح‌الله طباطبایی، قائم مقام رییس‌ کل دادگستری استان ضمن تقدیر و تشکر از اعضای دور قبل گفت: طبق قانون، جلسه پنج نفره تشکیل و اعضای جدید انتخاب شدند و امیدوارم این هیات منصفه نیز همچون هیات‌های گذشته با حضور موثر خود در به نتیجه رسیدن پرونده‌ها در محاکم قضایی موفق باشد.

وی در خصوص شورای حل اختلاف مطبوعات افزود: با توجه به این‌ که شورای حل اختلاف جایگاهی در قانون دارد و هدف آن سازش طرفین می‌باشد لذا باید از ظرفیت شورا استفاده کنیم که در نتیجه بار جلسات دادگاه و هیات منصفه نیز کم خواهد شد.

در این جلسه محمدرضا ایزدی، دبیر هیات منصفه مطبوعات خوزستان، هم با ارایه گزارشی از عملکرد هیات منصفه در دو سال گذشته گفت: اعضای هیات منصفه از افراد مومن، متعهد و اکثرا از مدیران و مسؤولان استان هستند و علی‌رغم مشغله‌های متعدد، در تمام جلسات دادگاه حاضر می‌شدند که بنده به نوبه خود از کلیه این عزیزان تشکر می‌کنم.

درباره نویسنده

7269مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی