دستگیری عوامل کشتار یک قلاده پلنگ در منطقه باباروزبهان
ادامه کشتار پلنگ‌های ایرانی/ مثله کردن لاشه یک پلنگ در لالی

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- رییس اداره حفاظت محیط زیست مسجدسلیمان از دستگیری 4 عامل کشتار یک قلاده پلنگ در منطقه باباروزبهان شهرستان لالی خبر داد. به گزارش سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان بهروز نجاتی اظهار کرد: با تحقیقات گسترده پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان لالی و همکاری مردم محلی، 4 نفر که به کشتن و مثله کردن یک قلاده پلنگ در شهرستان لالی در مسجدسلیمان اقدام کرده بودند، دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

وی افزود: متاسفانه کشتار پلنگ‌های ایرانی ادامه دارد و این بار با کشتار بی‌رحمانه یک گونه کمیاب و در معرض انقراض در منطقه باباروزبهان شهرستان لالی فاجعه دیگری برای محیط زیست منطقه رقم خورد.

نجاتی تصریح کرد: این گونه پلنگ خطر زیادی برای انسان ندارد و زیاد به انسان‌ها نزدیک نمی‌شود ولی اگر توسط این نوع پلنگ به احشام حمله شود، سازمان محیط زیست برای جبران خسارات آمادگی دارد.

وی با اشاره به مجازات در نظر گرفته شده برای این 4 متخلف گفت: تعیین جریمه متخلفان با رای دادگاه صادر می‌شود و از لحاظ جنبه عمومی جرم، قاضی پرونده در مورد حبس یا جریمه آنان تصمیم‌گیری می‌کند ولی درخواست شده است که متخلفان علاوه بر جزای کیفری، 80 میلیون تومان نیز به دلیل جنبه خصوصی جرم و ضرر و زیانی که به محیط زیست وارد کرده‌اند، پرداخت کنند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مسجدسلیمان با اشاره به این‌که شکار غیرمجاز هر گونه از جانوران جریمه مشخصی دارد، عنوان کرد: بر اساس مصوبه اخیر شورای عالی محیط زیست جریمه نقدی شکار پلنگ 80 میلیون تومان است که به دلیل ضررو زیان به محیط زیست، متخلفان ملزم به پرداخت آن هستند.

نجاتی اظهار کرد: دامداران نیز باید نسبت به بیمه کردن دام‌های خود اقدام کنند که در صورت متحمل شدن ضرر و زیان، با مراجعه به اداره محیط زیست اقدامات لازم برای جبران خسارات انجام شود.

درباره نویسنده

7409مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی