مراسم رونمایی از مجموعه آثار منوچهر شفیانی در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- مراسم رونمایی از مجموعه آثار منوچهر شفیانی دوشنبه (۱۳ اردیبهشت ماه) در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود. به گزارش سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان، سيد علي صالحي، هوشنگ چالنگي،بهرام داوري، يارعلي پور مقدم، هلن اوليايي نيا، قباد آذرآيين سخنرانان این نشست خواهند بود.

مجموعه آثار پنج جلدی منوچهر شفیانی توسط محسن حیدری از میان انبوه مجلات خوشه، فردوسی، ترقی، کیهان هفته و… در دهه ۴۰ گردآوری شده و براساس وحدت موضوعی در پنج جلد دسته‌بندی و منتشر شده است.

منوچهر شفیانی (متولد ۱۳۱۹ در مسجدسلیمان) نویسنده بختیاری ایرانی بود. شفیانی از روزنامه‌نگاران آزاداندیش و آزادی‌خواه دهه ۴۰ شمسی است که سردبیری ۲ مجله «خوشه» و «ترقی» را در زمان کوتاه عمرش در کارنامه دارد.

شفیانی را می‌توان پایه‌گذار داستان‌نویسی نوین روستایی ایران دانست که روش نوینی در قصه‌نویسی را با زمینه روستا ابداع کرد. پس از وی افراد دیگری نیز به تبعیت از او به این کار پرداختند که از آن جمله می‌توان به امین فقیری و بهرام حیدری اشاره کرد. منوچهر شفیانی به جز مجموعه «معامله‌چی‌ها» یا «قرعه آخر» داستان‌های زیادی در مجلات آن زمان داشت که با وجود سن کمش، بعضی دوستانش نظیر احمد شاملو او را دارای ویژگی‌هایی دانستند که وی را شایسته کاندیداتوری جایزه نوبل ادبیات در چند سال آینده می‌کرد. شفیانی نویسنده با قریحه‌ای به نظر می‌رسید که متأسفانه مجال به فعلیت‌رسیدن توانایی‌های بالقوه او پیش نیامد.

این داستان‌نویس و مترجم ادبی ۱۷ مهر ۱۳۴۶ در خانه خودش در شمیران تهران از دنیا رفت. مراسم رونمایی از مجموعه آثار منوچهر شفیانی ساعت 15/30 تا ۱۸ در تهران، خيابان انقلاب، خيابان فلسطين جنوبي، كوچه خواجه نصير، پلاك 2 سراي اهل قلم برگزار مي شود.

درباره نویسنده

8039مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی