فرزاد حافظي: قبل ازپيوستن من به نفت، با چندين مربي براي هدايت تيم رايزني شد اما همگي از زير بار مسئوليت شانه خالي كردند / در دقيقه 90 با من وارد مذاكره شدند

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت: در ابتداي فصل 18 بازيكن از جوانان مستعد بومي را درليست نهايي تيم قرار داديم و اكثر اين نفرات براي نخستين بار بود كه در ليگ يك توپ مي‌زدند.
به گزارش سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان به نقل از روابط عمومی مناطق نفت‌خیز جنوب، فرزاد حافظی با بيان اينكه درخشش بازيكنان جوان این تيم در جام آزادگان مثال زدني است، گفت: به‌كارگيري جوانان در كوتاه مدت هزينه دارد و حتي ممكن است منجر به شكست هم شود، اما در فصل جاري تصميم گرفتم كه با استفاده ازجوانان كه آينده تيم فوتبال نفت مسجدسليمان را تضمين كرده‌اند، آبرو و اعتبار چندين ساله ورزشي خود را براي آنان هزينه كنم.

18 بازيكن جوان و بومي در ليست ما بودند
حافظی با اشاره به جوان‌گرایی تیم نفت گفت: در ابتداي فصل 18 بازيكن از جوانان مستعد بومي را درليست نهايي تيم قرار داديم و اكثر اين نفرات براي نخستين بار بود كه در ليگ يك توپ مي‌زدند و به مرور در بازي‌هاي مختلف براي تيم بازي كردند و مطمئناً اين افراد با بازي‌هاي خوبي كه از خود در رقابت‌هاي اين فصل به‌نمايش گذاشتند، آينده تيم فوتبال نفت مسجدسليمان را حداقل طي پنج سال آينده بيمه مي‌كنند. عارف سليمان احمد، مصطفي شكري، ميلاد صالحوند، مرتضي قاسمي، پژمان باقري، سجاد موسوي و علي كياني از جمله اين بازيكنان هستند.
وي افزود: در بازي مقابل آلومينيوم هرمزگان با يك تركيب جديد و جوان راهي میدان شديم و نتيجه را واگذار كرديم، ولي من مسئوليت بها دادن به جوانان را مي‌پذيرم، چرا که در دراز مدت اين تيم فوتبال نفت مسجدسليمان است كه از وجود اين جوانان بهره خواهد برد.

 يك تيم بحران زده را تحويل گرفتم
سرمربي تيم فوتبال نفت مسجدسليمان به شرايط اين تيم در آستانه مسايقات ليگ دسته اول فوتبال باشگاه‌هاي كشور اشاره كرد و اظهار داشت: در آغاز فصل حدود 20 بازيكن تيم نفت كه قرارداد يك ساله با تيم داشتند، از نفت مسجدسليمان جدا شدند. بدهي سال گذشته بازيكنان تيم در ليگ برتر نيز پا برجابود و از بودجه امسال تيم نيز خبري نبود و تيم نفت در يك شرايط حساس قرارگرفته بود. به خاطر تعصبي كه به مردم و تيم شهرم داشتم قبول مسئوليت كردم، چونهميشه به عنوان يك سرباز در خدمت تيم نفت مسجدسليمان هستم.
حافظي ادامه داد: قبل ازپيوستن من به تيم نفت، با چندين مربي ديگر نيز براي هدايت اين تيم صحبت و رايزني شد اما همگي از زير بار اين مسئوليت شانه خالي كردند ودر دقيقه 90 با من وارد مذاكره شدند که در نهايت با شناختي كه از اوضاع تيم داشتم، فقط و فقط به خاطر تعصبي كه به شهرم و تيم نفت مسجدسليمان دارم، اين مسئوليت را پذيرفتم. هرجا كه باشم به‌عنوان يك سرباز و خدمتگزار، نهايت تلاش و توانم را براي سربلندي تيم فوتبال نفت مسجدسليمان به كار مي‌گيرم.

19 روز برای مسابقات وقت داشتیم
حافظي با اشاره به کمبود وقت برای آماده‌سازی تیم نفت عنوان کرد: از تيمي كه 19 روز مانده به آغاز مسابقات تشكيل مي‌شود و بدون برگزاري بازي تداركاتي راهي ليگ يك مي‌شود، نمی‌توان انتظار زیادی داشت.

وي افزود: تيم‌هاي رقيب، حدود سه ماه قبل آز آغاز مسابقات، با بازيكنان مورد نظر به توافق رسيده بودند و در آستانه رقابت‌هاي ليگ يك، حداقل هشت بازي تداركاتي انجام داده بودند. به‌عنوان مثال تيم آلومينيوم اراك نخستين حريف ما در اين مسابقات،  كه در يكي از بازيهاي تداركاتي‌اش تيم ليگ برتري ذوب آهن اصفهان را كه قهرمان جام حذفي شده بود، با نتيجه پر گل 3 بر 2 شكست داده بود.

كمترين هزينه را در ليگ يك داشتيم
سرمربي تيم فوتبال نفت مسجدسليمان در ادامه اين گفت‌وگو با بيان اينكه در ابتداي فصل در صدد مذاكره با هر بازيكني كه بوديم به خاطر محدوديت مالي واز دست رفتن زمان، تمايل به عقد قرارداد با ما  نداشت ودر نهايت بر آن شدیم با تلفيقي از بازيكنان جوان راهي مسابقات شويم. ترجيح دادم كه در رقابت‌هاي اين فصل، با بازيكنان جوان و گمنام مقابل حريفان صف‌آرايي كنيم. هر چند كه در چند پست كليدي نتوانستيم بازيكنان مورد نظر را جذب كنيم و متاسفانه اين مشكل تا پايان بازيها باقي ماند.

حافظی تصریح کرد: تيم ما از حيث هزينه جزء دو تيم ليگ یک است كه كمترين هزينه را در خصوص جذب بازيكن داشته است. خيلي از تيم‌ها با هزينه بسياري كه انجام دادند يا به دسته پايين‌تر سقوط كردند و يا از صعود به ليگ برتر بازماندند. سقف قراردادهاي بازيكنان ما پايين است و  بعضاً با مبالغ ناچيز قرار داد بستند، اين در حالي است كه رقباي ما با پشتوانه مالي مناسب و جذب بازيكنان كليدي، هم اينك در رده‌هاي پايين‌تر از ما قرار دارند و بعضي از اين تيم‌ها نيزبه دسته پايين‌تر سقوط كرده‌اند.

در دو بازي آينده نیز از جوانان استفاده مي‌كنم
سرمربی نفت در رابطه با دو بازی پایانی این تیم اظهار داشت: ما در طول فصل مقابل تيم‌هاي مدعي با اقتدار ظاهر شديم و وقتي كه از صعود به ليگ برتر باز مانديم، تصميم گرفتم كه از وجود بازيكنان جوان درادامه رقابت‌ها استفاده كنم. البته ما در بازي مقابل ماشين‌سازي تبريز و گل‌گهر سيرجان نيز چند بازيكن جوان را به كار گرفتيم ودر بازي با آلومينيوم هرمزگان نيز پس از مشورت با ساير اعضاء كادر فني تصميم گرفتيم كه از وجود آنان استفاده كنيم. مطمئنم كه با ميدان دادن به جوانان، تيم نفت مسجدسليمان تا پنج سال آينده بيمه مي‌شود.
حافظی افزود: همچنين در 2 بازي پاياني مقابل تيمهاي خيبر خرم آباد و فولاد يزد نيز از بازيكنان جوان تيم استفاده خواهیم کرد.

تماشاگران سرمايه واقعي تيم نفت هستند
سرمربي تيم فوتبال نفت مسجدسليمان در ادامه به نقش اساسي تماشاگران اين تيم دررقابت‌هاي فصل جاري ليگ يك اشاره كرد و گفت: هواداران حامي اصلي و سرمايه واقعي تيم نفت مسجدسليمان هستند كه در اين فصل از رقابت‌ها، در گرما و سرما ما را تنها نگذاشتند و همچون گذشته تيم محبوبشان را مورد تشويق‌هاي همه‌جانبه قرار دادند و ثابت كردند كه تيم  نفت مسجدسليمان بخشي از زندگي روز مره آنها محسوب مي‌شود ودر همين جا فرصت را مغتنم شمرده و از تك تك آنان نهايت تشكر و سپاسگزري را دارم.

همچنين جا دارد از تلاش مهندس عالي‌پور مديرعامل محترم شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب كه با وجود مشغله فراوان، بازيهاي تيم را دنبال مي‌كند و در راستاي رفع مشكلات گامهاي اساسي برداشته و همچنين مهندس پيرامون مدير عامل شركت نفت‌وگاز مسجدسليمان، محمد نظري و هدايت يزدي مديران عامل قبلي و فعلي باشگاه فرهنگي ورزشي مناطق نفتخيز جنوب كه نهايت همكاري لازم را در راستاي پيشرفت اين تيم داشته‌اند ، صميمانه سپاسگزاري مي‌كنم.

درباره نویسنده

8117مطلب نوشته است .

۵ Comments on “فرزاد حافظي: قبل ازپيوستن من به نفت، با چندين مربي براي هدايت تيم رايزني شد اما همگي از زير بار مسئوليت شانه خالي كردند / در دقيقه 90 با من وارد مذاكره شدند”

 • رضا wrote on ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۳:۱۲

  با عرض سلام خدمت اقای حافظی شما همین که سال اینده نباشی کلی به ورزش مسجدسلیمان خدمت کرده ای … این بازیکنانی که نام بردی از فصل قبل با تیم نفت بودن همین که شما باهاشون قرارداد بستی کلی به این شهر خدمت کردی شما معرفی نکردی اینارو لطفا به حساب خودتون نذار .. درضمن شما با قرارداد بستن با چندین بازیکن بی کیفیت سن بالا لیست تیم پر کردی . امیدوارم مسئولان تیم نفت از کادر جدید و قوی استفاده کنن 

 • اشکان wrote on ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۱:۴۱

  آقا خواهشا برا فصل بعد ی مربی مثل بهروز مکوندی بیارید،،،،

 • بهزاد wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۰:۵۲

  اقای حافظی شما که خودت داری میگی قبل از من انجام شد کسی نیومد چرا اونا نیومدن؟

  شما وقتی قبول کردی با این امکانات تیمو میاری بالا و هدایت تیمو قبول کردی بهانه ای باقی نمیمونه

  دوستان دلتون خوش نکنید مکوندی هم بیاد مثل دو فصل قبل تیمو میاره لیگ برتر بعد اخراجش میکنن باقری نیا میشه سرمربی تیمو تا اخرای لیگ میدن دستش وقتی خواست حذف بشه دوباره مکوندی رو میارن

  تیمی که نه هیات مدیرش معلومه کجان اصلن کین؟تیمی که یه سخنگو نداره ؟حتی روابط عمومی نداره؟ نتیجهش میشه همین حرف مردم به گوش مسولین نمیرسه

 • بهزاد wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۰:۵۵

  اگر اقای مکوندی یا هر مربی دیگه بخواد سرمربی بشه باید از مسولین تیم تعهد بگیره در صورت صعود به لیگ برتر هم سرمربی باشه نه مثل دو فصل پیش تیمو نابود کنن
  برای موفقیت یه تیم:
  1 ثبات کادر فنی و بازیکنان
  2 حمایت مردم
  3 حمایت مسولین
  که تو تیم نفت دومی فقط وجود داره

 • پیروند wrote on ۳ خرداد, ۱۳۹۵, ۴:۲۵

  حافظی اگه بره ما هواداران دستشو میبوسیم ….. 
  الان نفت فقط به یه مربی حسابی نیاز داره که بتونه تیمو جمع کنه و یارگیری خوب بکنه هرکی بیاد هواداران باید حمایت کنن ازش تا بتونه هوادارانو خوشحال کنه نه مثل حافظی که هوادارانو خون به دل کرد آخرهم تیمو تو رده دهم تحویل بده واقعا قابل درک نیست برای هواداران که تیم نفت دهم جدول فصلو تموم کنه فصلی که راحت میتونست صعود کنه به لیگ برتر ولی افسوس که حافظی همه ی رویاهای هوادارانو برباد داد

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی