فرزاد حافظی: قبل ازپیوستن من به نفت، با چندین مربی برای هدایت تیم رایزنی شد اما همگی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردند / در دقیقه ۹۰ با من وارد مذاکره شدند

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت: در ابتدای فصل ۱۸ بازیکن از جوانان مستعد بومی را درلیست نهایی تیم قرار دادیم و اکثر این نفرات برای نخستین بار بود که در لیگ یک توپ می‌زدند.
به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان به نقل از روابط عمومی مناطق نفت‌خیز جنوب، فرزاد حافظی با بیان اینکه درخشش بازیکنان جوان این تیم در جام آزادگان مثال زدنی است، گفت: به‌کارگیری جوانان در کوتاه مدت هزینه دارد و حتی ممکن است منجر به شکست هم شود، اما در فصل جاری تصمیم گرفتم که با استفاده ازجوانان که آینده تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان را تضمین کرده‌اند، آبرو و اعتبار چندین ساله ورزشی خود را برای آنان هزینه کنم.

۱۸ بازیکن جوان و بومی در لیست ما بودند
حافظی با اشاره به جوان‌گرایی تیم نفت گفت: در ابتدای فصل ۱۸ بازیکن از جوانان مستعد بومی را درلیست نهایی تیم قرار دادیم و اکثر این نفرات برای نخستین بار بود که در لیگ یک توپ می‌زدند و به مرور در بازی‌های مختلف برای تیم بازی کردند و مطمئناً این افراد با بازی‌های خوبی که از خود در رقابت‌های این فصل به‌نمایش گذاشتند، آینده تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان را حداقل طی پنج سال آینده بیمه می‌کنند. عارف سلیمان احمد، مصطفی شکری، میلاد صالحوند، مرتضی قاسمی، پژمان باقری، سجاد موسوی و علی کیانی از جمله این بازیکنان هستند.
وی افزود: در بازی مقابل آلومینیوم هرمزگان با یک ترکیب جدید و جوان راهی میدان شدیم و نتیجه را واگذار کردیم، ولی من مسئولیت بها دادن به جوانان را می‌پذیرم، چرا که در دراز مدت این تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان است که از وجود این جوانان بهره خواهد برد.

 یک تیم بحران زده را تحویل گرفتم
سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان به شرایط این تیم در آستانه مسایقات لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در آغاز فصل حدود ۲۰ بازیکن تیم نفت که قرارداد یک ساله با تیم داشتند، از نفت مسجدسلیمان جدا شدند. بدهی سال گذشته بازیکنان تیم در لیگ برتر نیز پا برجابود و از بودجه امسال تیم نیز خبری نبود و تیم نفت در یک شرایط حساس قرارگرفته بود. به خاطر تعصبی که به مردم و تیم شهرم داشتم قبول مسئولیت کردم، چونهمیشه به عنوان یک سرباز در خدمت تیم نفت مسجدسلیمان هستم.
حافظی ادامه داد: قبل ازپیوستن من به تیم نفت، با چندین مربی دیگر نیز برای هدایت این تیم صحبت و رایزنی شد اما همگی از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کردند ودر دقیقه ۹۰ با من وارد مذاکره شدند که در نهایت با شناختی که از اوضاع تیم داشتم، فقط و فقط به خاطر تعصبی که به شهرم و تیم نفت مسجدسلیمان دارم، این مسئولیت را پذیرفتم. هرجا که باشم به‌عنوان یک سرباز و خدمتگزار، نهایت تلاش و توانم را برای سربلندی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان به کار می‌گیرم.

۱۹ روز برای مسابقات وقت داشتیم
حافظی با اشاره به کمبود وقت برای آماده‌سازی تیم نفت عنوان کرد: از تیمی که ۱۹ روز مانده به آغاز مسابقات تشکیل می‌شود و بدون برگزاری بازی تدارکاتی راهی لیگ یک می‌شود، نمی‌توان انتظار زیادی داشت.

وی افزود: تیم‌های رقیب، حدود سه ماه قبل آز آغاز مسابقات، با بازیکنان مورد نظر به توافق رسیده بودند و در آستانه رقابت‌های لیگ یک، حداقل هشت بازی تدارکاتی انجام داده بودند. به‌عنوان مثال تیم آلومینیوم اراک نخستین حریف ما در این مسابقات،  که در یکی از بازیهای تدارکاتی‌اش تیم لیگ برتری ذوب آهن اصفهان را که قهرمان جام حذفی شده بود، با نتیجه پر گل ۳ بر ۲ شکست داده بود.

کمترین هزینه را در لیگ یک داشتیم
سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در ادامه این گفت‌وگو با بیان اینکه در ابتدای فصل در صدد مذاکره با هر بازیکنی که بودیم به خاطر محدودیت مالی واز دست رفتن زمان، تمایل به عقد قرارداد با ما  نداشت ودر نهایت بر آن شدیم با تلفیقی از بازیکنان جوان راهی مسابقات شویم. ترجیح دادم که در رقابت‌های این فصل، با بازیکنان جوان و گمنام مقابل حریفان صف‌آرایی کنیم. هر چند که در چند پست کلیدی نتوانستیم بازیکنان مورد نظر را جذب کنیم و متاسفانه این مشکل تا پایان بازیها باقی ماند.

حافظی تصریح کرد: تیم ما از حیث هزینه جزء دو تیم لیگ یک است که کمترین هزینه را در خصوص جذب بازیکن داشته است. خیلی از تیم‌ها با هزینه بسیاری که انجام دادند یا به دسته پایین‌تر سقوط کردند و یا از صعود به لیگ برتر بازماندند. سقف قراردادهای بازیکنان ما پایین است و  بعضاً با مبالغ ناچیز قرار داد بستند، این در حالی است که رقبای ما با پشتوانه مالی مناسب و جذب بازیکنان کلیدی، هم اینک در رده‌های پایین‌تر از ما قرار دارند و بعضی از این تیم‌ها نیزبه دسته پایین‌تر سقوط کرده‌اند.

در دو بازی آینده نیز از جوانان استفاده می‌کنم
سرمربی نفت در رابطه با دو بازی پایانی این تیم اظهار داشت: ما در طول فصل مقابل تیم‌های مدعی با اقتدار ظاهر شدیم و وقتی که از صعود به لیگ برتر باز ماندیم، تصمیم گرفتم که از وجود بازیکنان جوان درادامه رقابت‌ها استفاده کنم. البته ما در بازی مقابل ماشین‌سازی تبریز و گل‌گهر سیرجان نیز چند بازیکن جوان را به کار گرفتیم ودر بازی با آلومینیوم هرمزگان نیز پس از مشورت با سایر اعضاء کادر فنی تصمیم گرفتیم که از وجود آنان استفاده کنیم. مطمئنم که با میدان دادن به جوانان، تیم نفت مسجدسلیمان تا پنج سال آینده بیمه می‌شود.
حافظی افزود: همچنین در ۲ بازی پایانی مقابل تیمهای خیبر خرم آباد و فولاد یزد نیز از بازیکنان جوان تیم استفاده خواهیم کرد.

تماشاگران سرمایه واقعی تیم نفت هستند
سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در ادامه به نقش اساسی تماشاگران این تیم دررقابت‌های فصل جاری لیگ یک اشاره کرد و گفت: هواداران حامی اصلی و سرمایه واقعی تیم نفت مسجدسلیمان هستند که در این فصل از رقابت‌ها، در گرما و سرما ما را تنها نگذاشتند و همچون گذشته تیم محبوبشان را مورد تشویق‌های همه‌جانبه قرار دادند و ثابت کردند که تیم  نفت مسجدسلیمان بخشی از زندگی روز مره آنها محسوب می‌شود ودر همین جا فرصت را مغتنم شمرده و از تک تک آنان نهایت تشکر و سپاسگزری را دارم.

همچنین جا دارد از تلاش مهندس عالی‌پور مدیرعامل محترم شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب که با وجود مشغله فراوان، بازیهای تیم را دنبال می‌کند و در راستای رفع مشکلات گامهای اساسی برداشته و همچنین مهندس پیرامون مدیر عامل شرکت نفت‌وگاز مسجدسلیمان، محمد نظری و هدایت یزدی مدیران عامل قبلی و فعلی باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفتخیز جنوب که نهایت همکاری لازم را در راستای پیشرفت این تیم داشته‌اند ، صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.

درباره نویسنده

8588مطلب نوشته است .

۵ Comments on “فرزاد حافظی: قبل ازپیوستن من به نفت، با چندین مربی برای هدایت تیم رایزنی شد اما همگی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردند / در دقیقه ۹۰ با من وارد مذاکره شدند”

 • رضا wrote on ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۳:۱۲

  با عرض سلام خدمت اقای حافظی شما همین که سال اینده نباشی کلی به ورزش مسجدسلیمان خدمت کرده ای … این بازیکنانی که نام بردی از فصل قبل با تیم نفت بودن همین که شما باهاشون قرارداد بستی کلی به این شهر خدمت کردی شما معرفی نکردی اینارو لطفا به حساب خودتون نذار .. درضمن شما با قرارداد بستن با چندین بازیکن بی کیفیت سن بالا لیست تیم پر کردی . امیدوارم مسئولان تیم نفت از کادر جدید و قوی استفاده کنن 

 • اشکان wrote on ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۱:۴۱

  آقا خواهشا برا فصل بعد ی مربی مثل بهروز مکوندی بیارید،،،،

 • بهزاد wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۰:۵۲

  اقای حافظی شما که خودت داری میگی قبل از من انجام شد کسی نیومد چرا اونا نیومدن؟

  شما وقتی قبول کردی با این امکانات تیمو میاری بالا و هدایت تیمو قبول کردی بهانه ای باقی نمیمونه

  دوستان دلتون خوش نکنید مکوندی هم بیاد مثل دو فصل قبل تیمو میاره لیگ برتر بعد اخراجش میکنن باقری نیا میشه سرمربی تیمو تا اخرای لیگ میدن دستش وقتی خواست حذف بشه دوباره مکوندی رو میارن

  تیمی که نه هیات مدیرش معلومه کجان اصلن کین؟تیمی که یه سخنگو نداره ؟حتی روابط عمومی نداره؟ نتیجهش میشه همین حرف مردم به گوش مسولین نمیرسه

 • بهزاد wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۰:۵۵

  اگر اقای مکوندی یا هر مربی دیگه بخواد سرمربی بشه باید از مسولین تیم تعهد بگیره در صورت صعود به لیگ برتر هم سرمربی باشه نه مثل دو فصل پیش تیمو نابود کنن
  برای موفقیت یه تیم:
  1 ثبات کادر فنی و بازیکنان
  2 حمایت مردم
  3 حمایت مسولین
  که تو تیم نفت دومی فقط وجود داره

 • پیروند wrote on ۳ خرداد, ۱۳۹۵, ۴:۲۵

  حافظی اگه بره ما هواداران دستشو میبوسیم ….. 
  الان نفت فقط به یه مربی حسابی نیاز داره که بتونه تیمو جمع کنه و یارگیری خوب بکنه هرکی بیاد هواداران باید حمایت کنن ازش تا بتونه هوادارانو خوشحال کنه نه مثل حافظی که هوادارانو خون به دل کرد آخرهم تیمو تو رده دهم تحویل بده واقعا قابل درک نیست برای هواداران که تیم نفت دهم جدول فصلو تموم کنه فصلی که راحت میتونست صعود کنه به لیگ برتر ولی افسوس که حافظی همه ی رویاهای هوادارانو برباد داد

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی