یادداشت:
قبا و ردای استانداری برتن هرکسی نمی آید/ نخبگان جامعه نباید اجازه دهند لات ولوت های سیاسی درنشست های شبانه استاندار خوزستان را مشخص کنند.

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان/محمد رضا کرمزاده:  پس از عزل وبرکناری سوال برانگیز جناب مقتدایی ازسمت استانداری خوزستان گروه ها وطیف های مختلف سیاسی،اجتماعی و…سخت مشغول رایزنی هستندتاشاید گزینه خود را روی صندلی شماره یک ساختمان ذوزنقه ای استانداری بنشانند.

دراین بین گروهی می گویند استاندار باید عرب باشد جمع دیگری نظر دارند که چرا عجم و بختیاری نباشد دار و دسته دیگری تاکید براصلاح طلبی  و برخی اصرار روی اصول گرایی دارند ودهها نظر دیگری که این روزها رد وبدل می شود و امان از دورویی برخی افراد وصاحبان تشکل ها که برای فریب مردم و افکار عمومی درحالی که پرچم بومی گزینی بردوش خود گرفته اند اما درپشت پرده خود را همچون کودک یتیمی به خدمت برخی از گزینه های غیربومی می رسانند وابراز وفاداری با آنان می کنند و اینجاست که به این نتیجه می رسیم هرکس بدنبال کوک کردن ساز خود است وکمترکسی نگران خوزستان است.

گروهی بدنبال منافع سیاسی وحزبی وتشکیلاتی خود هستند که شای دهم زیاد نگران حال مردم نباشند وگروه دیگری دلالان وصاحبان زر وزور هستند که بدنبال گزینه های می روند که تامین کننده منافع شخصی شان  باشند.

حال کدام یک از این گروه ها پیروز میدان در زمین وزارت کشور خواهند بود…

اگرچه به شخصه بر این اعتقاد بوده وهستیم که همه ایران سرای ماست وهر شخص بالیاقتی می تواند در هرجای این مرز وبوم درهرمنصبی خدمت کند وخوزستان ما هم از این قاعده مستثنی نیست اماحرف حسابی که این روزها کمتر به آن پرداخته شده این است مگر درخوزستان قحط الرجال است که از اول انقلاب تا کنون از بین 15 استانداری که آمده اند و رفته اند فقط 3نفربومی بوده اند.

متاسفانه انچه این روزها دردآور است گاهی ازتریبون احزاب  وتشکل های سیاسی ،افراد به ظاهر نخبه جامعه وحتی نمایندگان ومنتخبان مردم درمجلس واصحاب رسانه خواسته  ویا ناخواسته نام وفهرستی از افرادی برده ومطرح می شود که قبا و ردای استانداری خوزستان خیلی بزرگتر از قواره وقد وقامت آنان است وشاید اگر سابق بر این فرمانداری شهر اهواز را به برخی از گزینه های مطرح شده پیشنهاد می کردند از شوق سکته ای هم می زدنند.

نمی دانم چرا برخی ازخواص جامعه ی خوزستان نمی خواهند بپذیرندکه خوزستان امروز خسته تر از هرروزگاری است خوزستان امروز خسته و وامانده از حاشیه هاست خوزستان زخم خورده ی مدیران نا توان است خوزستان خسته از افراط گرایی وتفریط است خوزستان تشنه یک استاندار بومی معتدل در گفتار ورفتاروکردار است خوزستان تشنه ی یک استاندار بدون حاشیه است خوزستان استانداری می خواهد که تفکر فراقومی داشته باشد برخی از گزینه های مطرح شده حتی درحد یک بخشدار هم نمی باشند و شاید هدف از مطرح کردن آنها این است که ما را به مرگ بگیرند تا به تب راضی شویم نخبگان جامعه باید هوشیار باشند که در این طناب کشی کلاه گشادی بر سر مردم خوزستان نرود.

جناب رییس جمهور /جناب وزیر کشوردر خوزستان قحط الرجال نیست که آقایان پایتخت نشین هر روز یک گزینه غیربومی را به خیاط خانه وزارت کشور دعوت می کنند ودرصددپوشاندن ردای استانداری خوزستان برتن آن هستند واین در حالی است که عبا وقبای استانداری خوزستان برازنده ی هرتنی نیست.

جناب وزیر کشور درخطه خوزستان  این سرزمین شیران افرادی  و نخبگانی حضور دارند که روحشان  به عظمت کوههای سربفلک کشیده ی زاگرس وهمت شان به بلندای دنا وسیطره ی وجودشان به وسعت تمام دشت های مرد پرور از دامنه زاگرس تا حواشی کارون  واروند است شیرمردانی که تبلور شرف وافتخار این سرزمین هستند نگاههای فراقومی دارند مردان کار آزموده ای هستند که توان شان فراتر از اکثر وزیران حال حاضر در کابینه دولت تدبیر وامید است  اما چون لابی ندارند  وخودشان هم سهم خواه نبوده ونمی باشند دیده نمی شوند ویا بهتر است بگوییم عده ای نمی خواهند ونمی گذارند انها دیده شوند.

چه باید کرد که استان خوزستان ازیک طرف چوب پدر خوانده هایی را می خورد که سوار براسبهای تشکل ها و… فقط بر رویمان لبخند می زنند واز بغل خنجرمی زنند.

جناب وزیر صرف نظر از دلایل عزل جناب مقتدایی  قطعا برتوانایی های ایشان اشراف داشته اید پس دست روی گزینه ای نگذارید که درکارخود بماند که اول خارش بچشم دولت وبعدهم دودش بچشم ملت رود.

بیشتر حرف امروز من شهروند بانخبگان ،بامنتخبان مردم با یکه تازان تشکل های ذی نفوذ باپدرخوانده های پشت پرده هاست.

امروز وقت درنظر گرفتن منافع شخصی /حزبی/گروهی نیست امروز وقت تسویه حساب های شخصی وقدیمی نیست امروز وقت یارگیری  وسهم خواهی برای خود ویاحزب وتشکل خود نیست امروز  روز پررنگ کردن قومیت نیست امروز حتی روز تعارف هم نیست.

اری وقتی باوجود این همه صنایع نفت وگاز  این همه جوان بیکار داریم-وقتی که مهمان ناخوانده ای بنام پدیده ریزگردها داریم که نفس هایمان را به شماره انداخته است-وقتی کارون خروشانمان را نه قطره قطره بلکه کانال به کانال می خواهند بدزدند برای مصارف غیر شرب،وقتی آب شرب مان در برخی از شهرها تهوع آور شده است-وقتی که آمار طلاق-اعتیاد-خودکشی-بیکاری و…در استانمان بیداد می کند،وقتی که در کابینه ادوار دولت ها خوزستانمان بی کس و تنها و غریب است،وقتی که خوزستانمان حال خوشی ندارد پس می طلبد با تمام وجودمان، با تمام توانمان ،با تمام قدرتمان بدنبال یک استاندار بومی-توانمند -فرا قومی-کار آزموده باشیم.تا شاید باز کارونمان خروشان و امید به زندگی یمان افزون شود.ای نخبگان اگر غفلت کنید بخشوده نخواهید شد.

بد بودن های امروز خوزستان بخاطر سکوت و شاید معامله های آدم های خوب آن است -بخاطر سکوت نخبگان جامعه خورستان است-بخاطر تعارف اصحاب رسانه است،و بلند شدن صدای آدم های بد و فرصت طلب آن است.

باید برای احیای حقوق مان از هر تریبونی استفاده کنیم..

نمایندگان مجلس خبرگان-نمایندگان مجلس شورای اسلامی-نخبگان شایسته در سطح استان که تعداد آنان هم کم نیستند-اصحاب رسانه همه و همه با یک صدا بدنبال راهی باشند که خوزستان را از این بیقراری خارج کنند، امروز نباید اجازه داد که به راحتی با یک انتخاب نا بجا و خصوصا غیر بومی بیش از این در حق و حقوق خوزستان کوتاهی شود فقط کافی است به این باور برسیم که در خوزستان قحط الرجال نیست.

وحرف آخر اگرهمه باهم ویک صداشویم هرکسی نمی تواند برکرسی استانداری خوزستان جلوس کند.

درباره نویسنده

7495مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی