مدير جهاد کشاورزی مسجدسلیمان:
کاهش بیکاری جوانان با اتمام طرح تامین آب کشاورزی/ مسجدسلیمان دارای پتانسیل بالایی در بخش کشاورزی است

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- اجرای این طرح می‌تواند منجر به تامین آب 10 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در منطقه بتوند در این شهرستان شود.

به گزارش سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان، رئیس جهاد کشاورزی مسجد سلیمان گفت: مسجدسلیمان دارای پتانسیل بالایی در بخش کشاورزی است که می‌تواند به کاهش بیکاری در این شهرستان منجر شود.

حسین پور با اشاره به طرح تامین آب اراضی کشاورزی مسجدسلیمان انجام این طرح را از جمله طرح های مهم در حوزه کشاورزی این شهرستان دانست و اظهار داشت: اجرای این طرح می‌تواند منجر به تامین آب 10 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در منطقه بتوند در این شهرستان، تامین آب اراضی کشاورزی سد گتوند به میزان 9 هزار هکتار، تامین آب  3 هزار هکتاراز اراضی کشاورزی منطقه گلگیر و همچنین تامین آب هزار هکتاراز اراضی کشاورزی دریاچه سد مسجد سلیمان شود.

وی افزود: هم اکنون در مسجدسلیمان منابع عظیم آبی وجود دارد که از جمله این منابع می‌توان به منابع آبی در یاچه سد مسجدسلیمان، منابع ‌بی دریاچه سد گتوند و همچنین منابع آبی در مناطق بتوند و گلگیر از توابع این شهرستان  اشاره کرد که با استفاده از این منابع می‌توان آب مورد نیاز اراضی کشاورزی در این شهرستان را تامین کرد.

رئیس جهادکشاورزی مسجدسلیمان با اشاره به این که اقدامات اولیه به منظور انجام این طرح توسط اداره جهاد کشاورزی مسجد سلیمان و سازمان آب و برق خوزستان صورت گرفته است انجام این طرح را در راستای طرح تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست.

ايشان با اشاره به مهم ترین مزایای انجام این طرح بیان داشت: ایجاد اشتغال پایدار و کاهش معضلات بیکاری، افزایش درآمد و رفاه حال کشاورزان، امکان صادرات میوه های درختی، امکان کشت گیاهان دارویی، تثبیت و جلوگیری از فرسایش خاک و همچنین جلوگیری از پر شدن مخازن سد ها ناشی از فرسایش خاک از جمله مهم ترین مزایای اجرای این طرح هستند.

حسین‌پور همچنین به شرایط مستعد این شهرستان در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: مسجدسلیمان دارای پتانسیل بالایی در بخش کشاورزی است و آنچه که سبب پتانسیل این شهرستان در بخش کشاورزی می‌شود عدم شوری خاک، دمای مناسب و شرایط مساعد به منظور تولید محصولات کشاورزی است.

مرجع/ تسنیم

درباره نویسنده

7595مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی