حجت الاسلام اميني:
با تمام کمبودها باید به پیشرفت مان سرعت ببخشیم/ از دل همين اشك ها و نذرهاست كه دختران مان بدون جهاز و شهر بدون آمبولانس نمي ماند/ بختياري را مي شناسم در يكي از ادوار انتخابات رياست جمهوري 500 ميليون تومان چك كشيد اما دريغ از ريالي هزينه براي خريد آمبولانس

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان/ عزت الله قاسمي: حجت الاسلام اميني امام جمعه مسجدسليمان در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه ضمن تقدير از حضور پرشور مردم در ايام دهه محرم گفت: خيلي ها معتقدند مجاهدت و ايثار حضرت زين العابدين(ع) و حضرت زينبب كبري(س) سخت تر از حركت ابا عبدالله (ع) است. وي ادامه داد: این دو بزرگوار با موقعیت شناسی دقیق و صحیح به تبیین اهداف قیام امام حسین(ع) پرداختند و در مسجد شام چهره‏ ی واقعی یزید و یزیدیان را افشا نمودند. امام جمعه مسجدسليمان ادامه داد:بزرگ ترین درس مکتب امام سجاد(ع) تبلیغ دین اسلام است و مسلمانان باید با استفاده از این مکتب به بهترین نحو، معارف اهل بیت(ع) را برای جوانان بازگو و ترویج نمایند و آنان را برای مبارزه منطقی و مستدل با دشمنان اسلام آماده سازند.

نماينده ولي فقيه در بخش ديگري از سخنان خود گفت: يكي از مشكلات ما در مسجدسليمان اين است آنجايي كه بايد حرف بزنيم نمي زينيم و بالعكس، متاسفانه بعضي از مسجدسليماني ها خيلي قوم گرا و رفيق باز هستند، مطمئن باشيد اينگونه شهر آباد نمي شود…

خطيب نماز جمعه مسجدسليمان ادامه داد: آينده مسجدسليمان را خوب مي بينم اگر چه دير شده است و سرعت مان كم است اما آينده امان روشن است و البته شرط آن ايستادگي است…

حجت الاسلام اميني در بخش ديگري از سخنان خود گفت: از دل اشك ها و نذرهاست كه دختران مان بدون جهاز و شهر بدون آمبولانس نمي ماند. هميشه گفته ام باز هم تكرار مي كنم كه در بختياري و مسجدسليماني افراد سرمايه دار فراوان است. كساني بودند كه در انتخابات 50ميليون، 100 ميليون چك مي كشيدند، بختياري را مي شناسم در يكي از ادوار انتخابات رياست جمهوري 500 ميليون تومان چك كشيد اما دريغ از يك ريال هزينه براي خريد آمبولانس ، اين يك درد است براي شهرهايي مثل مسجدسليمان، انديكا و لالي…

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بعضي سخنان در فضاي مجازي گفت: بعضي افراد كم عقل مي گويند چه خبر است ده روز عزاداري! بايد به اين آقايان گفت: با اين محرم و صفرها دنيايمان هم آباد مي شود. عاشورا و عشق به سرور سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) جوشش و خروشی وصف ناپذیر است که بارزترین نقطه آن در تمام ادوار، مردمی بودن مراسم‌های عزاداری است.

حجت الاسلام امینی با تاکید بر این که باید پای سنت هایمان ایستادگی کنیم اظهار داشت: اگر علما و مراجع نبودند برخی افراد کم درک با حرف هایی که در مورد محرم و صفر می زنند همین محرم و صفر را هم از ماگرفته بودند.

وی ادامه داد: اهل بیت(ع) در اسارت راه بهانه جویی را بر همه انسان های کم کار بستند و نشان دادند پیروزی برای کسانی است که روی حق ایستادگی می کنند.

امام جمعه مسجدسلیمان با اشاره به درس هایی که باید از عاشورا بگیریم تصریح کرد: درس عاشورا این است که غفلت و کوتاهی نکنیم, در همین مسجدسلیمان هم اگر تنبلی و کم کاری نکنیم و مقاومت و ایستادگی کنیم می توانیم بر مشکلات مان فائق آییم، پیروزی متعلق به کسانی است که ایستادگی کنند و فریب کمبودها را نخورند.

امام جمعه مسجدسلیمان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا گفت: صحبت های دو کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا را ببینید که چگونه رسوایی های اخلاقی خود را فاش می کنند این واقعیت آمریکا است. وي با بيان اين كه با تمام این کمبودها برای قوم مان آموزگار شده ایم و باید به پیشرفت مان سرعت ببخشیم به سخنان خود پايان داد.

لازم به ذكر است در حاشيه نماز جمعه امروز مسجدسليمان از مادر شهيد عبدالغفور كاظمي كه پس از 34 سال روز گذشته به وطن بازگشته بود و در ميان استقبال پرشور مردم به خاك سپرده شد تقدير به عمل آمد.

درباره نویسنده

8178مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی