با هدف ایجاد و رونق جاذبه های گردشگری
عملیات احداث موزه برق تمبی در مسجدسلیمان آغاز شد

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- با دستور و تأکید مهندس قباد ناصری مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، عملیات احداث موزه برق تمبی به منظور ایجاد و رونق جاذبه های گردشگری صنعتی در مهد و زادگاه نفت آغاز شد.

این پروژه که یکی از زیرپروژه های موزه گنجینه صنعت نفت در مسجدسلیمان است قرار است طی 2 فاز شامل فاز نخست ، احداث موزه و محوطه داخلی نخستین نیروگاه برق خاورمیانه و فاز دوم ، محوطه سازی و زیبا سازی اطراف کارخانه به مرحله اجرا در آید.

در فاز نخست که پیش از این با ثبت آثار و اقلام صنعتی این کارخانه توسط کارشناسان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور شکل گرفته ، بخش های مختلف این نیروگاه شامل توربین های گازی ، اتاق کنترل ، کلید خانه و سایر اجزای آن برای بازدید علاقمندان به تاریخ صنعت نفت آماده سازی می گردد .

در فاز دوم نیز بهسازی اطراف نیروگاه شامل  احداث آلاچیق –بهسازی ساحل بند آبی مجاور نیروگاه و احداث اسکله قایق رانی – احداث سیستم روشنایی محوطه – احداث پارکینگ خودرو – احداث فضای سبز و احداث پیاده رو همراه با نصب ادوات ورزشی به مساحت 8000 متر مربع بمنظور افزایش جذابیت های گردشگری و توریستیبه این مجموعه قدیمی صنعتی توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان اجرا می گردد .

به گزارش سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، این پروژه در راستای تحقق و عمل بخشیدن به شعار سال در خصوص اقتصاد مقاومتیبا استفاده از توانمندی های این شرکت در حوزه ماشین آلات ، نیروی انسانی و ادوات و تجهیزات اجرا می گردد .

شایان ذکر است نیروگاه برق تمبی به عنوان نخستین نیروگاه گازی کشور شامل دو توربین گازی و یک توربین اضطراریبا قدرت اسمی 9 مگاوات و بمنظور تأمین انرژی الکتریکی تأسیسات صنعتی ، اداری و منازل کارکنان صنعت نفت مسجدسلیماندر سال 1924 میلادی راه اندازی شد . این نیروگاه که توسط شرکت سازنده کارکرد آن  تا اوایل دهه 50 خورشیدی پیش بینی گردیده بود بدلیل نگهداری و مراقبت و تعمیرات بموقع کارشناسان این شرکت تا سال 1368 یعنی دو برابر زمان پیش بینی شده عمر کرد  و در دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس نقش مهمی در تأمین برق شهر مسجدسلیمان ایفا می نمود .

درباره نویسنده

8188مطلب نوشته است .

۲ Comments on “با هدف ایجاد و رونق جاذبه های گردشگری
عملیات احداث موزه برق تمبی در مسجدسلیمان آغاز شد

  • زاگرس نشین wrote on ۳ آبان, ۱۳۹۵, ۱۵:۱۳

    درودبرفرزندمسجدسلیمان که دلسوزانه داره کارمیکنه

  • علی wrote on ۴ آبان, ۱۳۹۵, ۱۱:۵۲

    امیدوارم مهندس ناصری کاری برای,تیم نفت انجام بده  ومدیرعامل  مربی نفت روتغییر بده

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی