رییس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان خبر داد:
ثبت تأسیسات قدیمی صنعت نفت مسجدسلیمان در فهرست آثار ملی کشور

ثبت تأسیسات قدیمی صنعت نفت مسجدسلیمان در فهرست آثار ملی کشور

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- رییس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از ثبت تأسیسات قدیمی این شرکت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ابوذر شجاعی برجوئی با اعلام این خبر اظهار داشت: کارخانه برق تمبی، تأسیسات نفتی بی بیان شامل پالایشگاه و کارخانه گوگرد سازی و کارخانه تقطیر از جمله اماکنی هستند که با پیگیری های اداره کل روابط عمومی وزارت​ نفت و مجری طرح موزه های صنعت نفت توسط سازمان میراث فرهنگی کشور در زمره آثار ملی کشور قرار گرفته​ و ثبت گردیدند. ​وی افزود: ثبت این تأسیسات که بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارند و به سالهای ابتدایی اکتشاف نفت در این منطقه باز می گردد اقدام شایسته ای در جهت صیانت از منابع و سرمایه های گرانقدر و ارزشمند صنعت نفت بمنظور آشنایی نسل های بعدی با نقش و خدمات صنعت نفت در تأمین نیازهای اقتصادی کشور می باشد.

یادآوری می نماید نخستین چاه نفت خاورمیانه در پنجم خرداد ۱۲۸۷ در مسجدسلیمان به نفت رسید و متعاقب این کشف بزرگ، تأسیسات صنعتی مورد نیاز در این منطقه شکل گرفت و احداث شد که مجموعه صنعتی بی بیان شامل کارخانه گوگرد سازی، پالایشگاه نفت و کارخانه تقطیر، نیروگاه برق تمبی و تأسیسات صنعتی مشابه از جمله آن ها می باشند. اینک و با گذشت ۱۰۷ سال از آن روزگار و به منظور انتقال تاریخچه این فعالیت ها به نسل های آتی با تعریف و تصویب طرحی مقرر گردیده تأسیسات ذکر شده به عنوان پارک موزه گنجینه نفت شناخته شده و مورد بازدید عموم قرار گیرند.

درباره نویسنده

5157مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

كاربرگرامي: دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید مديريت سایت منتشرخواهد شد/ پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، توهين و به استهزاء گرفتن ديگران باشد منتشر نخواهد شد/ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد همچنين پيام هاي تكراري منتشر نخواهد شد.


تمام حقوق این سایت برای � 2017 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
طراحي شده توسط حسن كريمي