مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از خروج قدیمی ترین کارخانه بهره برداری نفت کشور از مدار تولید خبر داد

به گزارش سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، مهندس قباد ناصری با اعلام این خبر افزود: کارخانه بهره برداری نمره 9 مسجدسلیمان به عنوان قدیمی ترین کارخانه بهره برداری کشور از مدار تولید خارج می شود.

وی با بیان اینکه این کارخانه در سال 1307 احداث شده و دارای 88 سال قدمت می باشد گفت : این کارخانه با ظرفیت فرآورش روزانه 50 هزار بشکه نفت بعنوان مرکز ثقل فعالیت های تولیدی این شرکت در مسجدسلیمان محسوب می شود .

مهندس ناصری هدف از این اقدام را خروج تأسیسات نفتی از حریم شهرها و صیانت از  محیط زیست عنوان کرد و گفت : با این اقدام علاوه بر حفظ ایمنی و کاهش دغدغه های وجود تأسیسات نفتی در حریم مناطق مسکونی و حذف آلاینده های صنعتی، مشارکت صنعت نفت در حفظ محیط زیست افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان افزود: با راه اندازی ایستگاه پمپاژ تمبی به عنوان بخشی از تأسیسات مجتمع بهره برداری و نمکزدایی هفت شهیدان که با همت متخصصان مناطق نفتخیز جنوب عملیات طراحی و احداث آن انجام شد این ایستگاه  جایگزین کارخانه بهره برداری نمره 9 می شود.

وی یادآور شد با خروج کارخانه بهره برداری نمره 9 از مدار خدمت، تأسیسات آن در مکان فعلی حفظ و نگهداری شده و این کارخانه بعنوان بخشی از تأسسیات پارک موزه گنجینه نفت مسجدسلیمان پذیرای بازدید کنندگان و علاقمندان به تاریخ صنعت نفت خواهد بود.

لازم به ذکر است شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان یکی از شرکتهای بهره بردار تابع  شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است که مطابق برنامه تکلیفی وابلاغی بطور متوسط روزانه 150 هزار بشکه نفت تولید می نماید . شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان قدیمی ترین تولید کننده نفت و گاز کشور است که قدمت آن به سال 1287 می رسد.

درباره نویسنده

6619مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی