زندگی شهید بهنام محمدی کتاب شد

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- داستان زندگی شهید بهنام محمدی در کتابی به نام قصه‌ای برای نخوابیدن به نویسندگی یدالله اقدامی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره کل حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان منتشر شد.

به گزارش سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان «اوس رحمان»، «دریاقلی اوراقچی»، «مسابقه کُشتی»، «التهاب شهر»، «و جنگی که تحمیل شد»، «مِهر خونین خرمشهر»، «فرار برای بازگشت به خانه»، «شوخی»، «سیلی آبدار»، «حس غریب» و «پرواز آبی تا خدا» است که انتشارات صریر آن را به چاپ رسانده است.

این اثر در 63 صفحه منتشر شده و تصویرگری آن را فرزانه رضایی مربی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عهده داشته است. در بخش از این کتاب می‌خوانیم «با صدای خشمگین یکی از نیروهای عراقی سر جاش میخ کوب شد. با زبان عربی و تحکم‌آمیز و با صدای زمخت نظامی سؤال کرد: اینجا چه غلطی می‌کنی؟ چه می‌خواهی؟ بهنام با حالت گریه و با اشاره به کوچه‌ پشت سر عراقی‌ها جواب داد خونه‌مون تو همین کوچه اس؛ دنبال مادرم می‌گردم. فرماندهی عراقی به سمتش آمد. جلو تمام نیروهاش بی‌درنگ سیلی محکمی به‌صورت بهنام زد که از زمین کنده شد …»

شهید بهنام محمدی نوجوان 13-12 ساله‌ای بود که در تمام روزهای مقاومت از 31 شهریور تا 28 مهر 59 در خرمشهر ماند. وي در 28 مهر 1359 در سن 13 سالگی در خرمشهر به شهادت رسید.

درباره نویسنده

7704مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی