کاهش آلودگیهای بصری از سیمای شهر مسجدسلیمان

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان/ عادل بابادی: فضاهای شهری بخشی از فضای باز و عمومی هستند که به نوعی تبلورماهیت زندگی جمعی می باشند، یعنی جایی که شهروندان در آن حضور دارند و تعاملات اجتماعی صورت می گیرد. واجزای مستقر درفضا به عنوان یکی دیگر از جزای کالبدی تشکیل دهنده فضای شهری این عناصر در داخل فضا قرارداشته و بخشی از آن را اشغال می کنند.
بحث آلودگیهای بصری بر سیمای شهرها یکی دیگر از خصوصیات شهر نشینی می باشد که متاسفانه در چند دهه اخیربصورت بارز نمایان شده است و این خود از دلایلی متعدد همچون : افزایش مرگ ومیرها، تبلیغات شهری در تمامی زمینه ها و… نشات گرفته است که همگی بابیان و ارائه راهکارهای علمی و عملی قابل کنترل می باشد. مقوله ای که این روزها خود را در شهر نمایان ساخته بنرهای مراسمات عزاداری است که بطوری قالب ، سیمای شهر و شهروندان را تحت تاثیر قرارداده و میدهد ؛ حال میتوان با جانمایی مناسب مکان هایی برای اینگونه فعالیته در نقاط مختلف از شهر مسجدسلیمان با در نظر گرفتن شرایط محیطی تغییرات را بر سیمای شهر با هدف کاهش آلودگیهای بصری لحاظ نمود.
با لحاظ نمودن و جانمایی های صحیح اینگونه مکان ها توسط واحدهای مربوطه در شهرداری (هم از لحاظ فنی؛ شهرسازی و معماری شهری- زیبا سازی ) میتوان شاهد تاثیرات مثبت موارد بشرح ذیل برسیمای شهر بود :
۱-افزایش نشاط و شادمانی در سیمای شهر مسجدسلیمان
۲-زیباسازی محیط های شهری
۳-تقویت معماری شهر
۴-ساماندهی تبلیغات محیطی با کمترین آلودگی ها و بیشترین اطلاع رسانی.
که همگی موجب رضایت خاطر شهروندان، ایجاد یک منظر و چشم انداز شهری مناسب و عدم دلزدگی مخاطبان را در پی خواهد داشت.
امید است که با ارائه این طرح به شهرداری و شورای اسلامی شهر، بتوان گامی مثبت در جهت کاهش آلودگیهای بصری از سیمای مسجدسلیمان برداشت .

درباره نویسنده

7704مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی