نصب شیر سنگی (بردشیر) به نمایندگی از بختیاری ها و به پاس رشادت آتش نشان های حادثه پلاسکو در اولین آتشنشانی تهران

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- مراسم اهدا و نصب شیر سنگی (بردشیر) به نمایندگی از بختیاری های سراسر کشور و به پاس رشادت و از خودگذشتگی آتش نشان های حادثه پلاسکو در تهران برگزار می شود. احسان بندری دبیر اجرایی این مراسم در گفتگو با سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان گفت: این مراسم سوم اردیبهشت از ساعت ۱۰ الی ۱۱/۳۰ دقیقه در تهران میدان حسن آباد آتش نشانی مرکزی برگزار خواهد شد. بندری گفت: انتخاب این آتش نشانی به این دلیل است که این آتشنشانی اولین آتشنشانی تهران می باشد.

دبیر اجرایی این مراسم با تشکر از بهمن حسین پور و اقبال اشرفپور گفت: این عزیزان در روند تسهیل کار بسیار به ما کمک کردند کار ساخت این شیرسنگی نیز بر عهده آقای لهراسب قلی پور بود که از ایشان تشکر می کنم . وی در ارتباط با هزینه های این کار گفت: این شیر سنگی با همت و حمایت های مالی جمعی از بختیاری های سراسر کشور آماده شده است و با این کار یاد آتشنشان های حادثه پلاسکو که در حادثه آتش‌سوزی ۳۰ دی ۱۳۹۵ در چهار راه استانبول واقع در مرکز تهران جان خود را از دست دادند را زنده نگه خواهیم داشت و شیر سنگی که نماد دلاوران بختیاری ست را به یاد آنان نصب خواهیم کرد.

به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان شیر سنگی یا برد شیرها، در بختیاری نماد رشادت، شجاعت، فروتنی و مردانگی است که همواره از کیاست، فرهنگ و اخلاق خوب انسانی در زاگرس بختیاری، با کمال شجاعت پاسبانی کردند و هدف شان اهتمام نام نیک قوم و تبار خود بوده‌است. هیبت و شکوه این تندیس، یادآور مردانی است که تاریخ پرفراز و نشیب، قوم شان را در قالبی اسطوره‌ای با نام خود زینت داده و روی در دل خاک نهفته‌اند. برد شیرها از پهلو، مزین به نقش شمشیر، اسب، تفنگ و تسبیح هستند…

درباره نویسنده

7201مطلب نوشته است .

One Comment on “نصب شیر سنگی (بردشیر) به نمایندگی از بختیاری ها و به پاس رشادت آتش نشان های حادثه پلاسکو در اولین آتشنشانی تهران”

  • بهزادی wrote on ۲۳ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۱

    درود بر آقای اشرفی شهنی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی