همایش گرامی داشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای با حضور پهلوان محمدرضا طالقانی برگزار می شود

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- همایش گرامی داشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای با حضور پهلوان حاج محمدرضا طالقانی پیشکسوت کشتی و رییس اسبق فدراسیون کشتی و فدراسیون ورزش های زورخانه ای در مسجدسلیمان برگزار می شود. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسچدسلیمان این همایش به همت زورخانه پوریای ولی، اداره ورزش و جوانان مسجدسلیمان، شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و شهرداری گلگیر روز یکشنبه ۲۵ تیرماه ساعت ۲۰/۳۰ دقیقه در سالن باشگاه مرکزی برگزار می شود.

به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسچدسلیمان محمدرضا طالقانی متولد سال ۱۳۳۱ است.او در سال ۱۳۵۷ در مخالفت با رژیم پهلوی برگزاری جام بین‌المللی آریامهر را برهم زد و این کار وی با تشویق مهدی عراقی مواجه شد.

در روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب در اغلب عکس‌ها، جوانی تنومند با موهای فر در کنار امام وظیفه محافظت از او را بر عهده دارد. این جوان کشتی‌گیر به‌نام سال‌های پیش از انقلاب، محمدرضا طالقانی است. طالقانی در دوران ورزشی خود سه سال پهلوان پایتخت و هفت سال قهرمان تیم ملی بود. او که ۲۲ سال از غلامرضا تختی جوان‌تر است این روز‌ها به تأسی از مرام پهلوانی‌ دنباله‌رو مسیر تختی و پهلوان‌های فراموش شده عصر خود شده و معتقد است که قدرتمندان بعد از تختی ‌متوجه قدرت پهلوانان در میان مردم شدند و نخواستند کسی جای او را بگیرد. او به «تاریخ ایرانی» می‌گوید که امروز دیگر پهلوان‌ها فقط ورزشکاران نیستند و می‌توان در بین مردم پهلوان‌های زیادی را شناسایی کرد، فقط عرصه برای دیده شدن این آدم‌ها تنگ شده و اگر بخواهید این افراد را در رسانه‌هایی مثل تلویزیون معرفی کنید شرکت بازرگانی آن رسانه برای آنکه از کسی اسم آورده شده پول طلب خواهد کرد.

درباره نویسنده

6621مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی