به مناسبت هفدهم مرداد روز خبرنگار
پیام تبریک علی عسگر ظاهری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز خبرنگار

پیام تبریک علی عسگر ظاهری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز خبرنگار

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- به مناسبت فرا رسیدن هفدهم مرداد روز خبرنگار علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی در پیامی این روز به جامعه خبری شهرستان تبریک گفت. متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمتن الرحیم

ن والقلم و ما یسطرون

هفدهم مرداد یادآور جانفشانی و از خودگذشتگی بزرگ مردانی است که در راستای امر خطیر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و تنویر افکار از بود خویش گذشتند. در بیان رسالت و شان قلم همان بس که خداوند رحمان در مصحف شریف خود بدان و بدان چه می نویسد سوگند یاد نموده است. همین سوگند برای بیان شان و ارزش کسانی که قلم به دست گرفته تا برای اطلاع رسانی و بالا بردن فهم انسان ها تلاش نمایند کافی باشد اما از سویی دیگر وظیفه اهالی قلم و خبرنگاران را بسی خطیر و قابل تامل نموده است تا در راستای زندگی و حیات مادی و معنوی خویش راهی جز درستی و اخلاق نپیمایند.

از سوی دیگر مطبوعات را رکن چهارم دموکراسی برشمرده اند و همین طرز تلقی باعث ایجاد تغییراتی شگرف در کارکرد مطبوعات گردیده به گونه ای که از یک عنصر خبررسان محض به عنوان نهادی اثرگذار در تحولات اجتماعی و نهادی که قابلیت ایجاد تغییر و تحولات گسترده در سطح اجتماع و نیز در حکومت ها را دارا می باشد جایگاه خود را ارتقا داده است.

رسانه قابلیت آن را دارد که امروزه فرهنگ مردم را بازسازی نموده و مردم را به سمت فرهنگ های غنی سوق دهند. امروزه جوانان رویکردی گسترده به امر رسانه داشته اند آن هم به واسطه بروز تحولات گسترده در ساختار رسانه و ایجاد تنوع در رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری چه در قالب مجلات و روزنامه ها و چه در قالب نشریات دیجیتالی و همین امر توان اصحاب رسانه را در امر الگوسازی صحیح فرهنگی بسیار بالا برده است.

از دیگر سو اگر بخواهیم نگاهی به شرایط رسانه و مطبوعات در شهرستان مسجدسلیمان داشته باشیم این شهر از دیرباز به عنوان یکی از مراکز مهم در امر فعالیت های مطبوعاتی بوده چه در زمانی که نشریات و ویژه نامه های نوشتاری به تعدد و تنوع در مسجدسلیمان چاپ و منتشرمی گردید و چه امروزه که سایت ها و نشریات اینترنتی نیز در کنار مطبوعات کلاسیک به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی اقدام می نمایند.

اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه و فعالان مطبوعاتی انتظار دارم مثل همیشه در مسیر آگاهی بخشی صحیح گام برداشته و علاوه بر انتقال خبر مردم را از حقوق خود آگاه و در راستای انعکاس صحیح عملکردها به مانند چشم و گوش بیداری عمل نمایند. از سوی دیگر از مسولان شهرستان انتظار دارم سعی در ایجاد ارتباط و تعامل صحیح با عزیزان خبرنگار داشته باشند.

در پایان ضمن تبریک مجدد روز خبرنگار به شما خبرنگاران و فعالان مطبوعاتی و اهالی قلم و خبر و رسانه برای شما آرزوی سربلندی و بهروزی را دارم.

برادر شما علی عسگرظاهری

نماینده مردم شریف مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی

درباره نویسنده

6240مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای � 2018 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
طراحي شده توسط حسن كريمي