افتتاح واحد LDR بلوک زایمان بیمارستان امید شهرستان لالی +تصاویر

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان-  در آخرین روز از هفته گرامی داشت دولت، واحد ال دی ار بلوک زایمان طبیعی بیمارستان امید شهرستان لالی با حضور مسئولین اجرایی شهرستان و نمایندگانی از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افتتاح گردید‌. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان به نقل از خبرگزاری لالی آنلاین، در آخرین روز از هفته گرامیداشت دولت، واحد ال دی ار بلوک زایمان طبیعی بیمارستان امید شهرستان لالی با حضور مسئولین اجرایی شهرستان و نمایندگانی  از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افتتاح گردید‌.

صادق سعیدی مدیر شبکه بهداشت و درمان لالی در حاشیه ی این افتتاحیه با بیان این که طرح تحول نظام سلامت ۸ بسته ی خدمتی در حوزه ی درمان داشته که یکی از آن ۸ بسته ترویج زایمان طبیعی می باشد که برای رواج زایمان طبیعی بایستی بستر و امکاناتی فراهم گردد که ساخت بلوک های زایمانی ال دی آر و تبدیل بلوک های  زایمانی سنتی به بلوکهای زایمانی ال دی ار ( واحدهای تک نفره ی زایمان ) یکی از آن بسترهای لازم می باشد .

وی در خصوص مزیت این واحدهای ال دی ار گفت: در بلوک های زایمان سنتی مراحل زایمان که شامل پیش زایمانی، حین زایمان و پس از زایمان می باشد در اتاق های جداگانه انجام میشد که شرایط سخت برای مادر باردار به لحاظ جابجایی و ارائه ی خدمات بصورت گروهی بود بدنبال داشت اما در واحدهای ال دی ار تمامی مراحل زایمان در یک اتاق و ضمن حفظ شرایط حریم خصوصی امکان حضور همراه و یا همسر مادر باردار  در هنگام زایمان فراهم هست .

سعیدی این اقدامات را در جهت سهولت زایمان طبیعی دانست و افزود: امید است با این کار بر تعداد زایمانهای طبیعی افزوده شود. گفتنی است اعتبار هزینه شده جهت ساخت و تجهیز این سه واحد ال دی آر بلوک زایمان ۳۸۰ میلیون تومان و در مساحت ۱۵۰ مترمربع می باشد.

 

درباره نویسنده

7893مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی