احداث راه دسترسی روستاهای دورافتاده خوزستان به همت نفتی ها

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- برای نخستین بار امکان دسترسی روستاییان بخش های دورافتاده و انتهایی شهرستان اندیکا به امکانات و تسهیلات زندگی به همت نفتی ها فراهم شد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، مدیرعامل این شرکت با اعلام مطلب بالا اظهار داشت: این اقدام با درخواست نماینده محترم مردم شهرهای مسجدسلیمان،لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی مبنی بر همکاری در احداث راه روستایی در مناطق عشایری و دورافتاده بخش اندیکا از مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و دستور همکاری ایشان صورت گرفت.

مهندس قباد ناصری افزود: پیرو دستور جناب مهندس عالی پور مبنی بر همکاری لازم، تیمی متشکل از مهندسین و کارشناسان مدیریت مهندسی و ساختمان و مدیریت خدمات این شرکت در منطقه شیخان برهان عالی که از جمله مناطق دورافتاده و فاقد جاده دسترسی در دامنه ی کوه لیله می باشد حضور یافتند.

وی ادامه داد: طی این اقدام که در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت و ارایه خدمات عام المنفعه به شهروندان صورت گرفت در دو مرحله برای ایجاد مسیر دسترسی امن و آسان با توجه به سرمای سخت کوهستان منطقه برای روستاییان اقدام و در مجموع ۳۳ کیلومتر جاده جدید ایجاد یا جاده ی قدیمی اصلاح شد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان افزود: طی این اقدامات که تماماً با استفاده از ماشین آلات راهسازی این شرکت و همچنین ماشین آلات مدیریت ترابری و پشتیبانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب صورت گرفت در ابتدا مسیر ۱۲ کیلومتری از جاده ی موجود که بسیار ناهموار و دارای مشکلات ناشی از ریزش کوه و قطع مسیر و آب شستگی بود با ادوات موجود اصلاح و عرض جاده از ۴ متر به حدود ۷ متر ارتقاء یافت .  این مدیر ارشد صنعت نفت در مسجدسلیمان ادامه داد : در بخش دوم ضمن اصلاح ۴۰۰۰ متر از جاده درون روستایی، مسیر ۷۰۰۰ متری جدیدی را پس از مسیر شکافی احداث و کوپال ریزی بر روی آن با استفاده از معادن و منابع محلی صورت گرفت . همچنین به درخواست روستاییان بمنظور تثبیت وضعیت کشاورزی اهالی مسیرشکافی و ایجاد جاده ی دسترسی به طول ۱۰ کیلومتر از ۲ چشمه ی آب تا زمین های کشاورزی روستاهای منطقه به همت همکاران اداره ترابری صورت پذیرفت.

لازم به ذکر است شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در راستای عمل به تعهدات اجتماعی و ارایه خدمات عام المنفعه از سوی وزارت نفت به شهروندان منطقه اقدامات اساسی و قابل توجهی را صورت داده است که پروژه ذکر شده یکی از این اقدامات در راستای بهره مندی ۱۰۰ خانوار محروم ساکن در دامنه ی کوه برف گیر و مرتفع لیله از توابع بخش چلو شهرستان اندیکا از موهبت راه و دسترسی به تسهیلات زندگی می باشد.

درباره نویسنده

8392مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی