با حضور امام جمعه مسجدسلیمان و مسئول انجمن های خیریه استان خوزستان برگزار شد:
گردهمایی مسئولین شعبه های انجمن های خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان خوزستان + تصاویر

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- گردهمایی مسئولین شعبه های انجمن های خیریه حمایت از بیماران کلیوی با حضور حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان، لاری زاده مسئول انجمن های خیریه استان خوزستان به همراه جمعی از خیرین و بیماران کلیوی در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان نماینده ولی فقیه و امام جمعه مسجدسلیمان در سخنانی با بیان این که ۲۳ آبان ماه روز حمایت از بیماران کلیوی و روز جهانی دیابت است، تصریح کرد: باید همواره در پیشگیری از این بیماری‌ها تلاش شود. نماینده ولی فقیه اصلی‌ترین رسالت این انجمن ها را کمک رسانی به بیماران دانست و گفت: با انجام فعالیت‌های علمی و فرهنگی می‌توان اعتماد مردم را جذب تا بیماران نیازمند بتوانند در آسایش بیشتر، تنها درد بیماری را تحمل کنند. امینی با اشاره به این که حضور خیران در انجمن های کلیوی برای کمک رسانی به بیماران نقش موثری دارند گفت: نباید کمک و دلجویی از بیماران محدود و منحصر به یک هفته خاص باشد و خیرین مردم باید نوعدوست با اعتماد به انجمن ها ب هصورت مداوم در این کار خداپسندانه مشارکت کنند…

غلامرضا لاری زاده مسئول انجمن های خیریه استان خوزستان در گفتگو با خبرنگار ما گفت:یکی از راههای پیشگیری از مرگ بیماران دیالیزی ارتقای فرهنگ پیوند عضو از افرادی است که دچار مرگ مغزی شده‌اند. انجمن حمایت  از بیماران کلیوی از سال ۶۹ آغاز به کار  کرده است؛ در بدو ایجاد این انجمن ۲۲۰ بیمار کلیوی در خوزستان زندگی می‌کردند که این جمعیت تنها از یک بخش دیالیز در استان خدمات درمانی دریافت می‌کردند. مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی خوزستان تصریح کرد: از آنجا که بیماران کلیوی در هفته گاهاً تا سه مرتبه باید زیر دستگاه دیالیز قرار بگیرند دیگر توان کار کردن ندارند هزینه‌های پیوند عضو نیز بسیار هنگفت است. در حال حاضر هزینه هر عمل پیوند کلیه ‌نزدیک به ۳۰ میلیون تومان بوده و ۹۵ درصد از بیماران کلیوی استان به دلیل شرایط شان از طبقه کم بضاعت جامعه‌اند.

وی با بیان این که باید در زمینه پیوند عضو از بیمار دچار مرگ مغزی به بیماران نیازمند فرهنگ‌سازی شود، افزود: متاسفانه اغلب خانواده‌ها وقتی عضوی از آن‌ها بر اثر سانحه‌ای دچار مرگ مغزی می‌شود، با درخواست پیوند اعضای بدن او موافقت نمی‌کنند که این مسئله باید توسط ائمه جماعات و همچنین در مدارس فرهنگ سازی شود.

 

درباره نویسنده

7122مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی