نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس خبر داد:
موافقت وزارت نیرو با تخصیص آب سد تراز شهرستان لالی

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس خبر داد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی از موافقت وزارت نیرو با تخصیص آب برای سد تراز لالی خبر داد. علی عسگر ظاهری اظهار کرد: احداث سد تراز یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم لالی است که سال‌هاست به دنبال تحقق آن هستند و با پیگیری‌های صورت گرفته شده، بخش اعظمی از توافقات برای احداث این سد اخذ شده است.

وی اضافه کرد: طبق آخرین پیگیری‌های صورت گرفته، توانستیم موافقت وزارت نیرو را برای تخصیص آب این سد تأمین کنیم. نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: طبق این توافق به میزان پنج میلیون متر مکعب برای تأمین نیازهای شرب و صنعت و ۱۵ میلیون متر مکعب برای مصارف کشاورزی لالی در قالب طرح ۵۵۰ هزار هکتاری موافقت به عمل آمد.

ظاهری تصریح کرد: پیش از این، مطالعات فاز اول و دوم سد تراز، جانمایی و پیش‌بینی مخزن صورت گرفته بود، اما برای شروع عملیات اجرایی سد نیاز به اخذ چند توافقنامه دیگر از جمله توافقنامه زیست محیطی و مجوز دفتر فنی منابع آب بوده که در حال پیگیری برای اخذ این توافقات هستیم.

وی در پایان به مزایای احداث این سد نیز اشاره کرد و اظهار داشت: ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در بخش کشاورزی، توسعه گردشگری، توسعه صنعت، مهار سیلاب، کنترل گرد و غبار و افزایش ذخیره آب برای شرب شهروندان از جمله مزایای احداث این سد است.

 

درباره نویسنده

7491مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی