عضو هیأت علمی واحد دانشگاهی مسجدسلیمان به عنوان محقق داور دنیا در زمینه فیزیک-کیهان شناسی انتخاب شد

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- در رده بندی انجام شده توسط مؤسسه پابلونز (Publons.com)، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان جزء محقق داور دنیا در زمینه فیزیک- کیهان شناسی و علم مواد انتخاب شد.

به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مسجدسلیمان، در آخرین ربندی اعلام شده از سوی مؤسسه پابلونز که در نوامبر ۲۰۱۷(آبان ۱۳۹۶) منتشر کرد، دکتر رامین یوسفی عضو هیأت علمی گروه فیزیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان، جزء ۱۰ درصد محقق داور دنیا در زمینه فیزیک- کیهان شناسی در سال ۲۰۱۶، و جزء ۱ درصد محقق داور دنیا در زمینه فیزک- کیهان شناسی و علم مواد معرفی شد.

رامین یوسفی محقق جوان واحد دانشگاهی مسجدسلیمان، تاکنون بیش از ۹۰ مقاله ISI در ژورنال‌های بین‌المللی و سه فصل کتاب خود را توسط ناشرین معتبری همچون وایلی و الزوایر به چاپ رسانده است که بیش از ۲۵۰۰ بار به این مستندات تا کنون ارجاع داده شده و  دارای ضریب ارجاع ۲۷ (H index=27) می‌باشد. همچنین ایشان در سال ۱۳۹۵ از طرف سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از محققین برتر دانشگاه آزاد شناخته شدند و برنده جایزه برنز امام خمینی(ره) شدند.

در ضمن، کارهای تحقیقاتی ایشان منجر به بستن دو قرار داد برون دانشگاهای با شرکت توانیر خوزستان و سد شهید عباسپور به مجموع مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰/۳ ریال (سه میلیار و ششصد میلیون ریال) شده است که یکی از بزرگترین قرار دادهای دانشگاه آزاد بوده است.

شایان ذکر است: مؤسسه پابلونز  مؤسسه‌ای دانشگاهی از کشور نیوزلند- انگلستان می‌باشد که داوری ژورنال‌های ISI را مونیتر می‌کند. این مؤسسه در سال ۲۰۱۲ بنا شده و تاکنون ۲۵۰۰۰ ژورنال را رصد کرده و داوری بیش از ۲۰۰۰۰۰ محقق را در یک میلیون مقاله پی‌گیری کرده است. یکی از کارهای مهم این مؤسسه شناسایی داورهای بین‌المللی می‌باشد. در واقع هر داوری که توسط یک محقق در دنیا برای یک مقاله انجام می‌شود، توسط پابلونز ثبت می‌شود. از این‌ رو پابلونز کشورها و محققین را هر سال بر اساس میزان و کیفیت مقالات رده بندی می کند.

درباره نویسنده

7128مطلب نوشته است .

One Comment on “عضو هیأت علمی واحد دانشگاهی مسجدسلیمان به عنوان محقق داور دنیا در زمینه فیزیک-کیهان شناسی انتخاب شد”

  • محسن زمان پور wrote on ۸ آذر, ۱۳۹۶, ۰:۱۲

    تبریک به استاد محترم دکتر رامین یوسفی…و تبریک به دانشگاه آزاد مسجدسلیمان بخاطر داشتن چنین استاد موفق و افتخارآفرینی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی