با حضور معاون اول رییس جمهوری، آبرسانی به ۱۱۱ روستای شهرستان اندیکا آغاز می شود

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- آبرسانی به ۱۱۱ روستای بخش مرکزی و آبژدان اندیکا در شمال شرق خوزستان روز سه شنبه ۲۱ آذر با حضور معاون اول رییس جمهوری آغاز می شود.  با بهره برداری از این طرح آبرسانی، جمعیتی بالغ بر ۳۱ هزار و ۹۴ هزار نفر از آب آشامیدنی سالم برخوردار می شوند. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان در گام نخست ۱۰۷ روستای بخش مرکزی و آبژدان شهرستان اندیکا و در گام دوم به چهار روستای این بخش آبرسانی می شود.

طرح آبرسانی به شهرستان اندیکا در سال ۹۴ آغاز شد و بودجه آن از محل اعتبارات ملی و استانی تامین شده است.حجم مخازن آب در این پروژه هفت هزار و ۲۰۰ متر مکعب و تولید آب آن ۴۲۰ مترمکعب در ساعت در هر شبانه روز است.گفتنی است تامین آب پروژه آبرسانی به شهرستان اندیکا از منابع آبی پایین دست و بالا دست سد شهید عباسپور انجام می شود.فرماندار اندیکا نیز گفت: طرح آبرسانی به ۱۰۷روستای شهرستان اندیکا با اعتباری بالغ بر ۱۲۰میلیارد ریال آماده بهره برداری است.منوچهر ورناصری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این طرح در ۲ گام شامل آبرسانی به ۳۴ روستا بخش آبژدان و ۷۳ روستای بخش مرکزی از سال ۹۴ شروع و هم اکنون

تکمیل شده است.وی افزود:در این طرح ۶۵کیلومتر شبکه تولید، خط انتقال و بیش از هفت هزار متر مکعب مخزن احداث شده است.رییس شورای اداری شهرستان اندیکا با اشاره به اینکه ظرفیت تولید در این طرح نسبت به طرح قبلی سه برابر افزایش یافته، ادامه داد: پنج ایستگاه پمپاژ،۲۰ پمپ افقی و شناور و ۱۲تابلوی برق نیز در این طرح نصب شده است.وی ادامه داد:پیش از این آبرسانی به روستاها با افت فشار و در طول هفته یک بار انجام می شد اما با بهره برداری از این پروژه آبرسانی به این روستاها ۲۴ساعته می شود.

اندیکا با مرکزیت شهر کوچک قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر و مساحت ۲هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع در شمال شرق خوزستان واقع است. اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری قرار است بعدازظهر دوشنبه در راس هیاتی به منظور بهره برداری از چند طرح مهم اقتصادی در خوزستان و نشست با مسئولان این استان، سفری ۲ روزه به خوزستان داشته باشد.

درباره نویسنده

7269مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی