نماینده مسجدسلیمان:
نمایندگان مجلس با حذف فله‌ای یارانه بگیران مخالف هستند

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- نماینده مردم مسجدسلیمان از مخالفت نمایندگان با حذف یارانه ۳۰ میلیون نفر از یارانه بگیران خبر داد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان . علی عسگر ظاهری اظهار کرد: حذف فله‌ای ۳۰ میلیون نفر از یارانه بگیران بدون معرفی هیچ ساختار مشخصی برای انتخاب این افراد مورد قبول بنده و سایر نمایندگان مردم نیست.

وی افزود: طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها، دهک‌های بالایی جامعه که از وضعیت مناسبی برخوردارند، باید یارانه ان‌ها حذف شود و نه اقشار آسیب پذیر و نیازمند. مجلس برای حذف این دهک‌ها تلاش کرد اما دولت با این توجیه که امکان شناسایی این افراد وجود ندارد، اقدامی برای حذف اقشار ثروتمند نکرد.

نماینده مردم لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما نگرانیم که در فرایند حذف این افراد از دریافت یارانه، اقشار آسیب پذیر ما نیز حذف شوند و شرایط برای زندگی این افراد سخت‌تر شود. حذف ۳۰ میلیون یارانه بگیر باید تابع ساختار مشخصی باشد و تا دولت این ساختار را به روشنی تعریف نکند، با حذف یارانه بگیران مخالفم.

ظاهری بیان کرد: امروز تنها افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند، نیاز به حمایت ندارند بلکه چند میلیون انسان دیگر در کشور زندگی می‌کنند که از خدمات نهادهای حمایتی بی‌بهره‌اند اما به شدت نیاز به حمایت و دریافت یارانه دارند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس با حساسیت ویژه‌ای این موضوع را دنبال می‌کند و تنها با حذف یارانه دهک‌های پردرآمد موافق است و این دهک‌ها نمی‌توانند ۳۰ میلیون نفر از افراد جامعه را تشکیل دهند و جمعیت آن‌ها به مراتب کمتر است

درباره نویسنده

7269مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی