گزارش باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان از:
برگزاری همایش فرهنگی هنری ایل بختیاری به میزبانی طایفه زراسوند + تصاویر

برگزاری همایش فرهنگی هنری ایل بختیاری به میزبانی طایفه زراسوند + تصاویر

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- همایش فرهنگی هنری ایل بختیاری با حضور نمایندگان مردم شهرستان های مسجدسلیمان و ایذه در مجلس شورای اسلامی، برخی مدیران کل استانی و مسئولین محلی، نخبگان و هنرمندان ،بزرگان و معتمدین طوایف به میزبانی طایفه زراسوند در دشت تمبی برگزار گردید. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان؛ در این مراسم دکتر مسعود شهبازی از پژوهشگران و اساتید دانشگاه به ارائه راهکارهای مهمی در خصوص خروجی این جشنواره ها تاکید کرد.

شهبازی برپایی این مجالس را در راستای شناسایی استعدادها و همچنین بهره مندی هر چه بیشتر از این گفتگو ها بسیار مفید خواندند و به محورهای مهمی از مشکلات پیش رو در گستره ی جغرافیای بختیاری اشاره داشتند و تاکید داشتند وجود گسل های اجتماعی در پیکره ی جامعه ی بختیاری مانع رشد این جامعه و توسعه یافتگی و در نهایت عقب افتادگی وپسرفت شده است که همه نخبگان باید برای حل و فصل این مشکلات با همدلی و هم افزایی ورود کنند.

در ادامه حجت الاسلام قندعلی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مسجدسلیمان به ایراد سخن پرداخت. وی با اشاره به محورهای دینی و فرهنگی و اعتقادات راسخ قوم بختیاری به خصوص زنان همدوش و همگام با مردان اشاره و تاکید داشتند؛ اجتماع بزرگ بختیاری همواره متاثر از حضور شیرزنانی پاک دامن و هنرمند بوده که از یک سو به تربیت فرزندان و از سوی دیگر با استفاده از طبیعت خدادادی به بهترین شکل ممکن در پیشبرد اهداف اقتصادی خانواده مثمرثمر بودند.

وی مادران عزیز شهداء را نمونه ای از این زنان دانست که در دامن پر مهر خود وطن پرست ترین و دین دار ترین فرزندان را تربیت و تقدیم جامعه و نام بلند ایران اسلامی کردند. قندعلی با اشاره به رهنمودهای مقام عظمای ولایت در نامگذاری سال جدید در خصوص حمایت از تولیدات ایرانی حضور زنان هنرمند و با اصالت بختیاری را در حمایت و تولید محصولات بومی و محلی بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: با حضور این قشر از جامعه در استفاده از ظرفیت های و منابع طبیعی خدادادی می توانیم شاهد رشد اقتصادی خانواده ها در عرصه ی تولیدات و صنایع دستی باشیم.

وی همچنین با تشکر از برگزاری جشنواره باشکوه اتحاد ایل بختیاری به میزبانی ایل زراسوند افزود: چندین سال متوالی است که فرهیختگان و تحصیلکردگان طایفه معظم زراسوند با محوریت اتحاد ایل بختیاری به برگزاری این گفتمان ها می پردازند که خروجی این برنامه تشکیل چندین مجلس و جشنواره بزرگ فرهنگی، دینی و مذهبی در ولادات و مراسمات ائمه اطهار علیهم السلام، تجلیل از نخبگان سایر طوایف ایل بختیاری، دعوت از معتمدین، استفاده از هنرمندان انقلابی و متعهد، خروجی بسیار مناسب از جشن ها و رعایت شئونات کامل اسلامی بوده است، و از آنجا که ایل بختیاری تمام شیعه همواره در پردازش به آیین و سنن دینی و فرهنگی خود بالنده و استوار بوده باید از این عزیزان به مناسبت پاسداشت این مراسمات وجهت دهی بسیار مناسب به این برنامه ها تقدیر و تشکر کرد.

اهم برنامه های اجرا شده:

– تقدیر و تشکر و اهدا لوح سپاس به مادر اسطوره ملی نوجوان ۱۳ ساله، شهید بهنام محمدی

_ اجرای موسیقی و مدیحه سرایی در مدح ائمه و انقلاب اسلامی توسط عارف رحیمی و کربلایی روزبه بهداروند

_ نصب بنر به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر.

_ تقدیر و تشکر و اهدا لوح سپاس به امیر سرتیپ حاج یوسف قربانی فرمانده کل هوا نیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران

استفاده از تصاویر فرهیختگان شهدا و سرداران بختیاری

اهداء لوح سپاس به ورزشکاران طوایف مختلف و چهره های علمی فرهنگی

دعوت از معتمدین سایر طوایف و تجلیل از آنان

دعوت از مردم جهت حفظ اتحاد ملی، همدلی و هم افزایی در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

درباره نویسنده

8273مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی