زردپوشان نفت مسجدسلیمان اولین پیروزی خود را جشن گرفتند/ استقلال خوزستان۱ نفت مسجدسلیمان۲

زردپوشان نفت مسجدسلیمان اولین پیروزی خود را جشن گرفتند/ استقلال خوزستان۱  نفت مسجدسلیمان۲

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان: هفته یازدهم لیگ برتر – استادیوم غدیر اهواز/ جمعه ۱۱ آبان ۹۷ – ساعت ۱۵:۳۰

استقلال خوزستان ۱ – نفت مسجدسلیمان ۲

گل: وحید خشتان (۷۳) برای استقلال – حسین دوستدار (۴۷)، اسماعیل شریفات (۷۷) برای نفت

داور: جواد رحیم‌زاده /کمک داوران: حمید سبحانی و محمدعلی پورمتقی

اخطار: مصطفی کیانی (استقلال) – مجتبی بیژن، حسین دوستدار، فرشاد جانفزا، حبیب فرعباسی (نفت) / تماشاگر: دو هزار نفر

استقلال خوزستان: فرزین گروسیان، مهرداد پورابوالقاسم، مصطفی کیانی، احمد آل‌نعمه، ساسان شیرمردی (۶۹- یونس دلفی)، ایوب کلانتری، ایمان مبعلی، میثم کریمی (۸۳- محمدرضا مظاهری)، محمد شریفی، وحید نامداری و وحید خشتان

سرمربی: داریوش یزدی

نفت مسجدسلیمان: حبیب فرعباسی، یوسف وکیا، مجتبی بیژن، موسی کولیبالی، میلاد خدایی‌اصل (۳۴- فرشاد جانفزا)، سیدمحمد حسینی، علیرضا علیزاده، صادق صادقی (۶۸- محمود قائدرحمتی)، میلاد میداودی، حسین دوستدار و پیمان میری (۶۰- اسماعیل شریفات)

سرمربی: علیرضا مرزبان

خلاصه بازی

دیدار تیم‌های استقلال خوزستان و نفت مسجدسلیمان با پیروزی ۲ بر یک زردپوشان نفت خاتمه یافت. در ابتدای نیمه اول تیم استقلال خوزستان تهاجمی ظاهر شد و حملاتی روی دروازه نفت مسجدسلیمان داشت. وحید نامداری اولین فرصت گلزنی آبی‌پوشان را در دقیقه نهم از دست داد و دقایقی بعد نیز ضربه سر کم‌جان مهرداد پورابوالقاسم راهی به دروازه نفت پیدا نکرد.

زردپوشان نفت مسجدسلیمان پس از سپری کردن دقایق ابتدایی، بازی را به نیمه زمین استقلال آوردند و با ضربات از پشت محوطه جریمه در پی گشودن دروازه آبی‌پوشان بودند. ضربه دقیقه ۲۴ میلاد خدایی‌اصل در دستان فرزین گروسیان قرار گرفت و در دقیقه ۲۵ ضربه تماشایی علیرضا علیزاده از روی خط میانی زمین مسابقه به تیر افقی دروازه استقلال خوزستان برخورد کرد تا نفتی‌ها با بدشانسی از رسیدن به گل محروم شوند.

آغاز نیمه دوم با یک گل برای نفت مسجدسلیمان همراه بود و حسین دوستدار با ربودن توپ از مدافع استقلال خوزستان دروازه آبی‌پوشان را گشود. استقلالی‌ها برای جبران گل خورده پیش کشیدند و پس از اینکه وحید خشتان یک موقعیت گلزنی را از دست داد، همین بازیکن در دقیقه ۷۳ گل تساوی را به ثمر رساند تا همه چیز از نو شروع شود. نتیجه تساوی اما فقط چهار دقیقه دوام داشت و اسماعیل شریفات در دقیقه ۷۷ با استفاده از پاس میلاد میداودی از تله آفسایدگیری مدافعان استقلال گریخت و گل دوم نفتی‌ها را زد.

شاگردان داریوش یزدی برای فرار از شکست روی به بازی انتحاری در آخرین لحظات مسابقه آوردند اما حملات آن‌ها راه به جایی نبرد و این دربی استانی با پیروزی ۲ بر یک نفت مسجدسلیمان خاتمه یافت تا زردپوشان اولین پیروزی فصل را تجربه کنند.

شرح گل‌ها

۰-۱ (نفت): حسین دوستدار بازیکن کناری تیم نفت مسجدسلیمان توپ را از پای احمد آل‌نعمه مدافع باتجربه استقلال خوزستان قاپید و پس از ورود به محوطه جریمه آبی‌پوشان با ضربه‌ای محکم دروازه میزبان را گشود.

۱-۱ (استقلال): یونس دلفی بازیکن تعویضی استقلال خوزستان در منطقه راست خط دفاعی نفت مسجدسلیمان صاحب توپ شد و ارسال وی به درون محوطه جریمه نصیب وحید خشتان شد تا این بازیکن با ضربه‌ای به زاویه سمت چپ دروازه میزبان گل تساوی را رقم بزند.

۱-۲ (نفت): در پی دفع ناقص مصطفی کیانی توپ به میلاد میداودی رسید و پاس عالی میداودی در پشت خط دفاعی استقلال خوزستان نصیب اسماعیل شریفات شد تا این بازیکن با ضربه محکم و تماشایی گل دوم نفت مسجدسلیمان را به ثمر برساند. در این صحنه احمد آل‌نعمه مدافع میانی آبی‌پوشان خط آفساید را پر کرده بود.

در حاشیه

* نفت مسجدسلیمان با همراهی گروهی از هوادارانش در این مسابقه حاضر شده بود و طرفداران نفت با استقرار در جایگاه پشت نیمکت این تیم به تشویق زردپوسان پرداختند.

* لیدرهای تیم استقلال خوزستان قبل از شروع مسابقه به سمت طرفداران نفت مسجدسلیمان رفتند و به آن‌ها خوشامد گفتند.

* هواداران نفت مسجدسلیمان پیش از شروع بازی داریوش یزدی سرمربی سابق تیم‌شان را مورد تشویق قرار دادند.

* علیرضا مرزبان سرمربی نفت مسجدسلیمان که از عملکرد میلاد خدایی‌اصل در نیمه اول رضایت نداشت، این بازیکن را در دقیقه ۳۴ تعویض کرد و فرشاد جانفزا را به میدان فرستاد.

* در آخرین لحظات نیمه اول، کمک داور دوم این مسابقه با تأخیر زیاد آفساید وحید خشتان مهاجم استقلال خوزستان را اعلام کرد اما داور دستور به ادامه بازی داد و این تصمیم داور با اعتراض مرزبان سرمربی نفت مسجدسلیمان همراه شد.

* در حالی که نزدیک به دو هزار نفر در ورزشگاه غدیر حضور داشتند، تعداد تماشاگران از سوی بلندگوی ورزشگاه ششصد نفر اعلام شد.

* نیمکت تیم استقلال خوزستان نسبت به گل دوم نفت مسجدسلیمان معترض بودند و اعتقاد به آفساید داشتند، اما تصاویر آهسته تلویزیونی نشان داد که احمد آل‌نعمه مدافع میانی آبی‌پوشان آفساید را پر کرده بود.

درباره نویسنده

7409مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی