زور آقا معلم به مسجدسلیمانی ها نرسید/ نفت به روزهای خوب رسید/ نفت مسجدسلیمان ۱ – پیکان ۰

زور آقا معلم به مسجدسلیمانی ها نرسید/ نفت به روزهای خوب رسید/  نفت مسجدسلیمان ۱  – پیکان ۰

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- نفت ۱ – پیکان ۰؛ روزهای خوب نفت مسجدسلیمان

هفته چهاردهم لیگ هجدهم – استادیوم شهید بهنام محمدی/ جمعه ۹ آذرماه ۹۷ – ساعت ۱۵:۱۵

نفت مسجدسلیمان ۱ – پیکان تهران ۰

گل: پیمان میری (۶) / داور: جواد رحیم‌زاده/ کمک داوران: محمدعلی پورمتقی و حسین مرادی

اخطار: صادق صادقی (نفت) / تماشاگر: پنج هزار نفر

نفت مسجدسلیمان: حبیب فرعباسی، حسین دوستدار، مجتبی بیژن، موسی کولیبالی، سید محمد حسینی، علیرضا علیزاده، صادق صادقی، حکیم نصاری، اکبر آفاقی (۶۱- عباس عسکری)، اسماعیل شریفات (۱+۹۰- میلاد خدایی‌اصل) و پیمان میری (۶۳- میلاد میداودی)

سرمربی: علیرضا مرزبان

پیکان تهران: وحید شیخ ویسی، علی حمودی، سجاد مشکل‌پور، حجت حق‌وردی، آرمان قاسمی، مگنو باتیستا، ابوالفضل ابراهیمی (۵۲- سعید واسعی)، سامان نریمان جهان، مهدی مومنی (۵۹- محمد قاضی)، فراز امامعلی (۶۵- شاهین ثاقبی) و عیسی آل‌کثیر

سرمربی: مجید جلالی

خلاصه بازی

دیدار تیم‌های نفت مسجدسلیمان و پیکان تهران با پیروزی یک – صفر میزبان خاتمه یافت.

نفت مسجدسلیمان بعد از برد روحیه بخش هفته گذشته با روحیه‌ای بالا مقابل تیم بحران زده‌ی پیکان قرار گرفت تا در این بازی خانگی با حمایت هوادارانش صاحب پیروزی شود. پیکان بازی را با یک مهاجم آغاز کرد و عیسی آل‌کثیر در شرایطی که محمد قاضی نیمکت نشین شده بود، به‌عنوان تنها مهاجم تیم میهمان انجام وظیفه می‌کرد.

زردپوشان نفت که برخلاف پیکان با آرایش تهاجمی بازی را آغاز کرده و با حضور مثلث متشکل از اکبر آفاقی، اسماعیل شریفات و پیمان میری در صدد عبور از خط دفاعی حریف بودند، خیلی زود به هدف‌شان رسیدند و پیمان میری ضربه پنالتی نفتی‌ها را پس از دفع وحید شیخ‌ویسی در برگشت تبدیل به گل کرد تا شادی در دقیقه ۶ به سکوهای ورزشگاه شهید بهنام محمدی بیاید.

شاگردان مرزبان در ادامه نیمه اول با گردش توپ در میانه زمین به میدانداری پرداختند و پیکانی‌ها در صدد پاسخ دادن به تک گل خورده بودند، اما حملات تیم پیکان زهر چندانی نداشت و فقط دو ارسال خطرناک به دهانه دروازه نفت مسجدسلیمان داشتند که حبیب فرعباسی با جاگیری‌های مناسب مانع از زدن ضربه نهایی توسط یاران پیکان شد.

در نیمه دوم، تیم پیکان چهره‌ای تهاجمی‌تر پیدا کرد و با اضافه کردن محمد قاضی و سعید واسعی در پی رسیدن به گل تساوی بود. نفتی‌ها نیز ضمن کنترل فشار بازیکنان پیکان، چشم به ضدحملات دوخته بودند و علیرضا مرزبان با وارد کردن عباس عسکری و میلاد میداودی به خط حمله نفت سعی در حفظ فشار روی خط دفاعی پیکان داشت.

زردپوشان نفت در دقیقه ۵۸ شانس زدن گل دوم را یافتند اما ضربه اکبر آفاقی دقت لازم را نداشت و پس از برخورد به مدافع پیکان به کرنر رفت. متعاقب آن نیز شوت زمینی سعید واسعی در دستان حبیب فرعباسی دروازه‌بان نفت جای گرفت. پس از آن هم وحید شیخ‌ویسی در دقایق ۶۴ و ۶۶ با واکنش‌های مناسب مانع از به ثمر رسیدن دو ضربه متوالی اسماعیل شریفات شد.

پیکانی‌ها در دقیقه ۸۳ تا مرز زدن گل تساوی پیش رفتند که ضربه سر خطرناک عیسی آل‌کثیر با فاصله‌ای بسیار اندک از کنار دروازه نفت مسجدسلیمان به خارج رفت. مهاجم خوزستانی پیکان در آخرین لحظات مسابقه فرصت دیگری را از دست داد تا این جدال حساس با پیروزی یک – صفر نفت مسجدسلیمان تمام شود.

شاگردان علیرضا مرزبان با این پیروزی ۱۴ امتیازی شده و از منطقه سقوط جدول دورتر شدند.

شرح گل

۱-۰ (نفت): در پی حرکت اکبر آفاقی و ارسال زمینی این بازیکن، توپ به دست مدافع پیکان برخورد کرد و داور میدان که به صحنه نزدیک بود نقطه پنالتی را نشان داد. ضربه پنالتی کم‌جان پیمان میری توسط وحید شیخ‌ویسی دفع شد، اما توپ برگشتی را پیمان میری با شوت زمینی پای چپ درون دروازه پیکان جای داد تا گل اول میزبان رقم بخورد.

در حاشیه

* بازی در هوای مطبوع پاییزی به انجام رسید و همه چیز برای انجام یک بازی خوب مهیا بود.

* یوسف وکیا مدافع راست تیم نفت مسجدسلیمان تنها بازیکن محروم این مسابقه بود. ضمن اینکه فرشاد جانفزا و محمود قائدرحمتی هم دو بازیکن مصدوم نفتی‌ها بودند.

* تماشاگران تیم نفت مسجدسلیمان از ابتدای مسابقه به تشویق تیم میزبان پرداختند.

* حکیم نصاری و اسماعیل شریفات پیش از آغاز مسابقه سمت مجید جلالی رفتند و از مربی سابق‌شان برای حضور در میدان رخصت گرفتند.

* حبیب فرعباسی دروازه‌بان نفت مسجدسلیمان در صحنه‌ای از نیمه اول توپ را به منظور ورود تیم پزشکی به بیرون از محوطه بازی شوت کرد و توپ مستقیما به گروه تصویربرداری صداوسیمای خوزستان برخورد کرد.

* پس از ورود میلاد میداودی به زمین مسابقه، حکیم نصاری بازوبند کاپیتانی نفت مسجدسلیمان را به میداودی سپرد.

* در صحنه‌ای از نیمه دوم که داور مسابقه خطای حجت حق‌وردی مدافع پیکان را در میانه‌های میدان اعلام کرد، مجید جلالی سرمربی پیکان به این تصمیم داور شدیدا معترض شد.

* آرمان قاسمی در دقایق پایانی ضربه‌ای با دست به صورت صادق صادقی بازیکن نفت وارد کرد که باعث ایجاد درگیری بین بازیکنان دوتیم شد.

درباره نویسنده

8414مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی