کارت هوشمند ملی، احراز هویت یا تعیین صلاحیت دریافت گوشت منجمد!

کارت هوشمند ملی، احراز هویت یا تعیین صلاحیت دریافت گوشت منجمد!

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان/ محمدرضا مکوندی: شهروندان هر کشوری دارای کارت ملی و عمدتاً هوشمند می باشند‌. در ممالک توسعه یافته کارت ملی به صورت هوشمند در اختیار ساکنان آن کشور قرار داده می شود و متضمن اطلاعات فردی فراوانی می باشد، از مشخصات فردی، نوع شغل و تحصیلات، تاهل و تجرد، ملک و خودرو، میزان مالیات پرداختی و…

اما کارت ملی نمادی از هویت ملی تعلق فرد به آب و خاک و سرزمین مادری است. این هویت ملی فرد است که به فرد ریشه و شخصیت ملی می دهد یعنی هویت من برگرفته از این آب و خاک است… همان هویت ملی که اساس پیشرفت و توسعه هر کشوری است و همان هویت ملی که در تاروپود ملتی چون ژاپن چنان قوی و ریشه محکم دارد که باعث شده ژاپنی ها از۲۴ ساعت کار ۲۲ساعت فعالیت مفید داشته باشند و به غول اقتصادی در جهان بدل گردند. همان هویت ملی که چنان به آن در کشور ما بی اعتنایی شده است که ریشه هایی اندک و شکننده ای در ضمیر ما ایرانیان دارد و از۲۴ساعت کار مفید برای کشور و وطن فقط ۲۰ دقیقه کارمفیداست!

کارت ملی اهمیت فراوانی در کشورهای توسعه یافته یا حتی در حال توسعه دارد اما در کشور ما چه کاربردی این کارت دارد؟

اول:کارت ملی در کشور ما وسیله احراز هویت در مناسبات اداری و بانکی

 دوم: دارای درآمد هفت ساله و وسیله درآمد دولت ها هست به نحوی که درقانون بودجه سال ۹۸ در جدول مربوط به درآمدها، واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی، در حوزه کسب درآمد از محل ثبت‌نام و صدور کارت‌های هوشمند ملی، مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان درآمد پیش‌بینی شده است.!!

شاخص ترین کاربرد کارت ملی احراز هویت ملی است اما در حال حاضر کاربرد سومی هم تحت برخی شرایط اقتصادی به آن اصافه شده و آن احراز صلاحیت دریافت سه کیلو گوشت بی کیفیت منجمد است! که در سایه کژفهمی متولیان مربوطه؛کارت ملی که باید برای احراز هویت و تعلق فرد به این اب و خاک باشد و از اهمیت حیثیتی ملی برخوردار باشد امتیازی برای دریافت گوشت منجمد است! شنیده ایم اخیراً قیمت کاهو هم سربفلک کشده شده است زبانمان لال نکند دو ماه دیگر خرید کاهو هم با کارت ملی هوشمند توزیع شود! یقیناً این کاربرد پیش بینی نشده کارت ملی توهین به این وسیله احراز هویت ایرانی و اسباب تحقیر است آقایان قباحت دارد، نکنید این کارها را! این کارت ملی حرمت دارد! امیدوارم هرچه سریع تر بساط این ماجرا با صدور دستوری از سوی نهادهای متولی برچیده شود.

درباره نویسنده

7774مطلب نوشته است .

۲ Comments on “کارت هوشمند ملی، احراز هویت یا تعیین صلاحیت دریافت گوشت منجمد!”

  • سید wrote on ۲۳ بهمن, ۱۳۹۷, ۱۵:۲۹

    جناب آقای مکوندی سلام _ از اینکه متولیان شبکه توزیع بازار گوشت ، اینگونه التماس به کارت ملی میکنند ،نشان از بی تدبیری و نبود مدیریت در شبکه توزیع است . متصدیان اداره ثبت احوال کشور باید جلو سوء استفاده از کارت ملی برای اینگونه امورات را بگیرند هر چند که فعلا سکوت نموده اند.

  • باورصاد wrote on ۲۶ بهمن, ۱۳۹۷, ۱۳:۳۵

    مطلب زیبایی بود استاد مکوندی عزیز درود برقلم مردمی ات واقعا کارت ملی که هویت ما هست در حددریافت دو کیلو گوشت منجمد است؟

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی