۱۱ سال بلاتکلیفی ۱۳۰ خانواده در یکی از پروژه های مسکن مسجدسلیمان
چرا کسی حرف ما را نمی شنود؟! چرا با گذشت این همه سال این پروژه هنوز به نتیجه نرسیده است؟!

چرا کسی حرف ما را نمی شنود؟! چرا با گذشت این همه سال این پروژه هنوز به نتیجه نرسیده است؟!

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- تعدادی از خانواده های مالباخته که در سال ۱۳۸۶ در یکی از پروژه های مسکن ثبت نام و مبالغی به حساب یکی از شرکت های پیمانکاری واریز کرده بودند خواهان تعیین وضعیت خود پس از ۱۱ سال شدند.

به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان یکی از مالباختگان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: تعداد ۱۳۰ خانواده در فراخوان اینترنتی جهت مسکن مهر در سال ۸۶ ثبت نام و مبلغ ۱ میلیون تومان در تاریخ ۲/۹/۸۷ به حساب تعاونی هایی که توسط اداره تعاون تایید شده بودند واریز نمودیم و در تاریخ ۱/۱۰/۹۰ اداره مسکن و شهرسازی سابق مسجدسلیمان در تماسی تلفنی شماره حساب شرکت عمران توسعه مسجدسلیمان نزد بانک سپه را به ما دادند که هر نفر از ۳ الی ۱۵ میلیون تومان به ترتیب متراژ که خود مسکن و شهرسازی محاسبه کرده بود واریز کردیم وی ادامه داد: با گذشت چند سال و علیرغم نامه نگاری های فراوان با نمایندگان محترم وقت مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل راه و شهرسازی، معاونت وزیر وقت، فرمانداران و… همچنان بلاتکلیف مانده ایم….

قاسم زمانپور، محمد نظری زاد و فریده دهناشی به عنوان نمایندگان اعضای مسکن مهر پروژه مینا در گفتگو با خبرنگار باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان گفتند: چرا صدای ما را کسی نمی شنود؟!بیش از ۱۰ سال است که درگیر این پرونده هستیم و فریادمان به جایی نرسیده است! بارها شکایات متعدد خود را به فرمانداران وقت، نمایندگان محترم مجلس، مدیران کل راه و شهرسازی اعلام کرده ایم که همگی در ابتدا قول همکاری اما پس از مدتی پیگیری ها به فراموشی سپرده می شود که برای ما جای سوال دارد؟!

یکی از دیگر از این مالباختگان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: ما تابع قانون هستیم. تجمع چند روز گذشته ما مقابل فرمانداری این شهرستان تنها به این دلیل بود که یک نفر در این کشور صدای ما را پس از ۱۱ سال بشنود. وی ادامه داد: با پولی که من در آن مقطع برای خرید آپارتمان پرداخت کردم می شد ۲ خودرو پراید خریداری کرد اما امروز با سه برابر آن نمی شود یک پراید خرید. وی ادامه داد: در این مدت هر چه فریاد زده ایم زندگی امان بر باد رفت گوش شنوایی نبود اما اگر فکر می کنند با فرسایشی کردن این موضوع می توانندحقوق مان را پایمال کنند کور خوانده اند. وی گفت: حدود یک سال پیش نیز با حضور دادستان وقت جلسه ای در فرمانداری برگزار و حتی در آن جلسه با آقای…. تلفنی صحبت شد و مقرر گردید این مسئله حل شود که متاسفانه این اتفاق نیفتاد…

همچنین یکی فرد مطلع در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این پروژه به صورت مشارکتی با یکی از بانک ها آغاز شد. اولین سوال این است که وام حدود ۶ الی ۷ میلیارد تومانی که به شرکت پرداخت شده است اولاً با توجه به پیشرفت فیزیکی می بایست به صورت پلکانی پرداخت می شد آیا این اتفاق افتاده است یا خیر؟ دوم این که شنیده شده است بانک مربوطه سند در اخیار را اجرایی کرده است تا به پول خود برسد آیا ارزش سند به اندازه وام پرداختی می باشد یا خیر؟

لازم به ذکر است مطابق قراردادشماره ۱۱۹۷۳/۱۶ مورخ ۲۲/۶/۸۴ قطعه زمین با مساحت ۱۹/۲۸۰۴۶ متر مربع تحت پلاک ۱۵۵۲۰/۱ جهت ساخت ۲۲۳ واحد مسکن استیجاری خصوصی به شرکت فوق الذکر واگذار گردید آن شرکت نیز اقدام به اخذ تسهیلات و انعقاد قرارداد مشارکت مدنی با بانک سپه و شروع به ساخت و ساز نمود سپس شرکت عمران و توسعه طی درخواست شماره ۱۱۸ مورخ ۲۵/۸/۸۹ خواستار واگذاری واحدهای خود به واجدین شرایط مسکن مهر و استفاده از تسهیلات اعتباری مسکن مهر شد که این درخواست طی نامه شماره ۰۱/۱۱۰/۵۱۸۱۸ مورخ ۲۷/۹/۸۹ مدیرکل دفتر وزارتی مورد موافقت واقع گردید که در همین راستا صورت جلسه مورخ ۲۰/۹/۸۹ فی مابین شرکت فوق و سازمان مسکن و شهرسازی استان منعقد گردید که این امر منجر به واریز وجه توسط اعضا معرفی شده ( میانگین شش میلیون تومان توسط هر عضو) به حساب شرکت گردید اما تاکنون نه هیچ گونه واحدی به افراد تحویل داده شده است و نه وجه واریزی مسترد شده است…

متاسفانه با گذشت سال ها این مالباختگان تعیین تکلیف نشده اند و همین بلاتکلیفی باعث شده است طی چند روز گذشته تعدادی از این افراد با تجمع در مقابل فرمانداری مسجدسلیمان خواهان روشن شدن وضعیت خود شوند.

این سوال مطرح است چرا این پرونده با گذشت این همه سال هنوز به نتیجه نرسیده است ؟! سایت باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان از اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان، فرماندار به عنوان رییس شورای تامین و دادستان محترم مسجدسلیمان به عنوان مدعی العموم درخواست می کند برای تنویر افکار عمومی پیگیری های انجام شده در این رابطه را اطلاع رسانی کنند…

 

درباره نویسنده

9002مطلب نوشته است .

۴ Comments on “۱۱ سال بلاتکلیفی ۱۳۰ خانواده در یکی از پروژه های مسکن مسجدسلیمان
چرا کسی حرف ما را نمی شنود؟! چرا با گذشت این همه سال این پروژه هنوز به نتیجه نرسیده است؟!

 • احسان wrote on ۷ اسفند, ۱۳۹۷, ۱۶:۵۱

  یک عمر است که مسئولین حرف مردم مسجدسلیمان را نمی شنوند

 • علی wrote on ۷ اسفند, ۱۳۹۷, ۱۶:۵۲

  واقعا ۱۱ سال است پس فرماندار و نماینده چکاره هستن؟

 • نفتکی wrote on ۷ اسفند, ۱۳۹۷, ۱۶:۵۴

  میگم آقای مرادی این پروژه مال کی بود؟ اسمش رو می نوشتی حداقل مردم بدونن با کی طرف هستن!!!

 • مجتبی wrote on ۷ اسفند, ۱۳۹۷, ۱۶:۵۸

  خداوکیلی دستت درد نکند مرادی جان خیلی این در و اون در زدیم کسی به داد ما نرسید و نخواهد رسید ان شالله صدای ما را پایتخت نشینان بشنوند شاید گره گشایی کردند!

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی