نخستین کارخانه تولید برق کشور در فهرست آثار ملی قرار گرفت

نخستین کارخانه تولید برق کشور در فهرست آثار ملی قرار گرفت

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از ثبت ملی نخستین کارخانه تولید برق صنعتی کشور توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور خبر داد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان مهندس قباد ناصری در تکمیل این خبر اظهار داشت: این کارخانه که هم اکنون به عنوان یکی از اجزای موزه گنجینه نفت به شمار می آید پس از طی تشریفات قانونی لازم به شماره ۴۱۲۱ در فهرست آثار کشور توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور است و به استانداری خوزستان نیز ابلاغ گردیده است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ادامه داد: این کارخانه که در اوایل سالهای اکتشاف و شکل‌گیری صنعت نفت در منطقه تمبی در ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی از مرکز شهر مسجدسلیمان احداث گردید دارای ۱۸ مگاوات قدرت تولید انرژی الکتریسیته بود و برق تولیدی آن توسط ۷ خط توضیح ۱۱ کیلو واتی به منطقه مورد نظر منتقل می شود‌.
وی افزود:به علت افزایش نیاز در سال ۱۹۵۰ دو دستگاه توربین گازی در این کارخانه افزوده شد و این نفت بود که در آن زمان و پس از سالها فعالیت فراتر از برآورد عمر ژنراتورها از مدار خدمت خارج شد.

درباره نویسنده

8274مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی