عضو شورای شهر خبر داد:
عزم شورای اسلامی شهر برای نام گذاری محلات و احداث آرامستان بزرگ شهر/مسجدسلیمان از لیست شهرهای سیل زده خارج نگردد/ هشدار برای سنگ اندازی در مسیر احداث پترو پالایش/ هیچ مسئولی نباید از انتقاد سازنده در آسایش باشد/ انتظار می رود برخی مسئولین تلاش بیشتری برای امنیت فضای مجازی داشته باشند

عزم شورای اسلامی شهر برای نام گذاری محلات و احداث آرامستان بزرگ شهر/مسجدسلیمان از لیست شهرهای سیل زده خارج نگردد/ هشدار برای سنگ اندازی در مسیر احداث پترو پالایش/ هیچ مسئولی نباید از انتقاد سازنده در آسایش باشد/ انتظار می رود برخی مسئولین تلاش بیشتری برای امنیت فضای مجازی داشته باشند

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان-  روح الله جلیلی دبیر شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان در گفتگو با خبرنگار ما ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات یکایک شهروندان گفت: در جلسات اخیر شورای اسلامی شهر مسائل اساسی و مهمی مطرح گردید بطوری که امیدواریم در سال جاری نام گذاری معابر و محلات و همچنین احداث آرامستان بزرگ شهر در مسیر عملیاتی شدن قرار گیرد و با عزم جدی اعضای محترم شورای اسلامی شهر جلسات و پیگیری های لازم در این حوزه آغاز شده است. وی افزود: رایزنی هایی برای دیدار با چند مقام ارشد در دو وزارت خانه صورت گرفته و تلاش داریم برخی مشکلات را از سطح وزارت پیگیری نماییم زیرا کم توجهی برخی از مدیران استان به مسجدسلیمان، مشکلات فراوانی برای شهروندان ایجاد نموده است البته هستند افرادی چون معاون محترم برنامه و بودجه استانداری خوزستان و همچنین مدیر کل محترم امور مالیاتی استان که با نگاه مثبت به مسجدسلیمان، تعاملات موثری با شورا داشته اند که جای تشکر دارد.
دبیر شورای اسلامی شهر در خصوص وضعیت معابر شهری اظهار داشت: حفاری هایی که می بایست در طول چهل سال گذشته و در فضای کافی اجرا می گردید، بر اثر کم توجهی های صورت گرفته، اکنون انجام می شود و در این تراکم جمعیتی و ساخت و سازها قطعا نارضایتی در پی خواهد داشت و مشکلات آزار دهنده ای برای مردم بوجود آورده است و بعضا با توجه به این که در آینده، بسیاری ازمحلات نیازمند حفاری میباشد، اجرای عملیات آسفالت با هزینه های سرسام آور کار درست و اصولی به نظر نمی آید اما بزودی با تلاش شهردار محترم که توانست در حوزه های مختلف اعتبارات عمرانی بی سابقه ای جذب نماید در کنار تلاشهای مجموعه شهرداری با دریافت قیر لازم از سهم بافت های فرسوده تحول چشمگیری در آسفالت محلاتی که بعضا کار حفاری در آنجا به اتمام رسیده است آغاز خواهد شد و وضعیت معابر از چنین حالت نامطلوب، خارج میگردد.
روح الله جلیلی دبیر شورای اسلامی شهر ادامه داد: شبکه قدیمی و فرسوده فاضلاب شهری از چالش های این روزها در سطح محلات شهر محسوب می گردد، و به نظر این جانب باید وزارت نیرو موظف گردد با توجه به اینکه سالها برای اجرای شبکه فاضلاب کوتاهی کرده و شهرداری خارج از وظیفه سازمانی خود میلیاردها تومان در این بخش هزینه کرده است، حداقل ماشین آلاتی در اختیار شهرداری و اداره آب و فاضلاب قرار دهد تا کار مردم روی زمین نماند و این امر نیازمند تعامل چند بخشی میان مدیران ارشد شهر میباشد تا این مطالبه به حق صورت گیرد.
مهندس جلیلی در رابطه با آسیب های به جا مانده از سیل و سردرگمی مردم سیل زده در مسجدسلیمان گفت: بخش زیادی از مراجعات شورای شهر مربوط به سیل زدگان است و لازم است بدانیم تسهیلات ویژه در نظر گرفته شده توسط دولت برای سیل زدگان در سال جدید اختصاص داده شده و با توجه به اینکه سیل های آسیب زننده به این شهر در اواخر سال گذشته بوده است باید مواظب بود مسجدسلیمان از تسهیلات دولت بی بهره نشود هر چند تلاشهای بسیار خوبی از سوی ریاست جوان و تلاشگر بنیاد مسکن انجام گرفته و تسهیلاتی نیز دریافت کرده است اما باید با حجم آسیبها تناسب داشته باشد و مسجدسلیمان نیز در لیست شهرهای سیل زده قرار گیرد.

دبیر شورای اسلامی شهر درخصوص وضعیت اشتغال در شهر عنوان داشت: یکی از امیدهای اشتغال زایی، کارخانه جات پتروشیمی و آلومینیم میباشد که البته بخش اعظم آن بر دوش پتروشیمی بوده است و به رغم این که تقاضاهای فراوانی برای اشتغال در مجموعه های مزبور به سمت شورای شهر سرازیر بوده است اما یک نفر هم از سوی این شورا برای اشتغال در این مجتمع های صنعتی رسما معرفی نگردیده و از شورا نیز خواسته هم نشده است تا حداقل بخشی از تقاضاهای مردمی را جوابگو باشیم، اما با این وجود از مدیران این مجموعه تشکر و نهایت حمایت خود را اعلام می داریم و به کلیه مقامات مربوطه چه در سطح وزارت و یا کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی هشدار میدهیم، سنگ اندازی در روند پیشرفت و بهره برداری و مسیر احداث پترو پالایش و صنایع پایین دستی، عواقب سنگینی خواهد داشت و در صورت ایجاد مانع از سوی هر مقامی، آسیب های اجتماعی بعدی از جمله خودکشی های بی سابقه در این منطقه را باید پاسخگو باشند.
جلیلی با استقبال از انتقاد های صورت گرفته در شبکه های اجتماعی تصریح کرد: هیچ مسئولی نباید از انتقاد صحیح شهروندان در آسایش باشد اما همگان می دانیم بعضا برخی در پی اهداف و بغض و کینه های شخصی انتقاد را با توهین و اهانت بی پایه و اساس در هم آمیخته و منتشر می نماید و متاسفانه فضای مجازی برای این افراد، تبدیل به محلی برای تسویه حسابهای شخصی شده است هر چند معتقدیم شهروندان انتقاد و اهانت را بدرستی تشخیص خواهند داد اما با این وجود از مقامات مسئول در شهرستان انتظار میرفت نسبت به امنیت فضای مجازی نظارت و حساسیت بیشتری به خرج داده زیرا اینگونه رها کردن فضا و عدم برخورد با اهانت کنندگان در ماههای آینده و ایام انتخابات کار بسیار دشوار تر و عواقب اسف باری در پی خواهد داشت، اگر چه تلاشهایی در این راستا صورت گرفت اما تاکنون نتیجه بخش نبوده است و با توجه به اینکه یکی از سیاستهای رئیس محترم قوه قضائیه ایجاد امنیت در فضای مجازی بوده است و بر این امر تاکید داشته اما این سیاست هنوز در مسجدسلیمان تحقق نیافته است.
وی درخصوص طرح سوال از شهردار مسجدسلیمان خاطر نشان کرد: طرح سوال از شهردار از اختیارات اعضای محترم شورای شهر بوده و همه باید به آن احترام بگذارند و یقینا انتقاداتی به مجموعه شهرداری وارد است اما اینکه بعضا در شبکه های اجتماعی به دروغ عنوان گردیده فلان مسئول در جلسه شورای اسلامی شهر از ماندن یا رفتن شهردار حمایت کرده است را اساسا تکذیب مینمایم و در جلسه ای که با امام جمعه محترم شهرستان و همچنین فرماندار محترم داشتیم هر دوی این بزرگواران اظهار بی طرفی داشته و رسما در جلسات اعلام کردند که برای ما تصمیمات شورای شهر، ملاک و قابل احترام است و توصیه به حفظ وحدت و تلاش بیشتر در راستای حل مشکلات شهری کردند و کلامی در این مورد مطرح نگردید.

مهندس جلیلی در خاتمه از تعامل سازنده برخی ادارات از جمله مدیریت محترم اداره برق شهرستان و مدیر عامل محترم شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان قدردانی کرده و خاطرنشان کرد: شورای شهر وظیفه دارد فعالیت ادارات را رصد نماید و از مدیرانی که در سالهای اخیر توان و تلاش دوچندان داشته و امکانات و تسهیلات کم نظیری برای شهر جذب و انقلاب کاری داشتند را قدردان باشد و در این زمینه لازم میدانم از مدیران جوان و آتیه دار، مهندس هیهاوند، مهندس جعفری و مهندس عباسی زاده از اداره آب و فاضلاب، بنیاد مسکن و اداره مخابرات شهرستان که در سطح شهر و مناطق روستایی اطراف، خدمات کم سابقه ای ارائه دادند سپاسگزاری نمایم و امیدوارم همچون گذشته با حمایتهای بی دریغ امام جمعه محترم و پرتلاش و پشتیبانی های نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و همکاری فرماندار بومی و با انگیزه شهرستان بتوانیم رضایت همشهریان عزیز را فراهم و در کنار همکاران عزیز و دلسوز در شورای اسلامی شهر گامهای بهتری در راستای آبادانی شهر برداریم.

درباره نویسنده

7895مطلب نوشته است .

۶ Comments on “عضو شورای شهر خبر داد:
عزم شورای اسلامی شهر برای نام گذاری محلات و احداث آرامستان بزرگ شهر/مسجدسلیمان از لیست شهرهای سیل زده خارج نگردد/ هشدار برای سنگ اندازی در مسیر احداث پترو پالایش/ هیچ مسئولی نباید از انتقاد سازنده در آسایش باشد/ انتظار می رود برخی مسئولین تلاش بیشتری برای امنیت فضای مجازی داشته باشند

 • همشهری wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۸, ۱۲:۰۱

  آقای جلیلی ماکه آسفالت شده آرزویمان… ماهاروبا آرزوی خیابان آسفالت وشیک وعده نده….. چند دهه همینطوره

 • سید wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸, ۹:۰۳

  جناب آقای جلیلی / باسلام و خسته نباشی : جنابعالی دبیر شورای اسلامی شهر هستید نه شهرستان ، شاید موضوعات پتروشیمی و آلومینیوم در حیطه نظارت شورای اسلامی شهرستان باشد که اظهار نظر نمایند اما خط و نشان و اعلام هشدار به مقامات بالا ، بعنوان دبیر شورای شهر فاقد وجاهت قانونی است . لطفا” کمی اهسته تر و با آرامش تر باش . با تشکر/ انشاءالله همه مان عاقبت بخیر شویم.

 • سید wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸, ۹:۴۱

  جناب آقای جلیلی سلام خسته نباشی : قدمت شهر مسجدسلیمان را می گویند بیش از ۱۰۰ سال است حال چه شده که برخی از متولیان ، حمله ۴۰ ساله می کنند. یادمان نرفته که از این ۴۰ ساله شما ۸ سال درگیر دفاع مقدس بودیم چند سال در قالب طرح جابجایی شهر قرار گرفتیم برهه ای کم کاری و پاس کاری ادارات شهرداری و آب وفاضلاب بوده . اگر این تعداد از ۴۰ سال کم شود آن موقع میشود واقعیت – لطفا” این دوره خدمت شورا را درمقابل ۴۰ سال قرار ندهید./ انشاءالله همه مان عاقبت بخیر شویم .

 • سید wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸, ۱۰:۱۸

  جناب آقای جلیلی با سلام و خداقوت / بفرمایید که مگر همین مدیریت اداره برق نبود که پایه های برق سهمیه بلوار های شهر را در کدام دستگاه اجرایی مورد استفاده قرار دادند این یعنی تلاش / در خصوص جابجایی و برداشتن ۳ عدد پایه در خیابان و فلکه دانشگاه آزاد و یا برداشتن پایه های برق در هشت بنگله پایین تر از مین آفیس جهت تعریض خیابان و یا عدم برق رسانی به ۲ باب خانه در روستای سیف آبادچم آسیاب و پایه کوبی بی جهت در همین روستا و یا عدم توجه به برداشتن پایه های برق درخیابانها و محلات شهری . این یعنی تلاش / تو را خدا کمی حقوق شهروندان را بیشتر احترام بگذارید. انشاءالله همه مان عاقبت بخیر شویم .

 • سید wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸, ۱۰:۴۱

  جناب آقای جلیلی سلام/ میشود اقدامات پر تلاش جناب آقای مهندس جعفری شهنی ریاست محترم بنیاد مسکن در روستاها را شمارش و بیان بفرمایید. توجه جنابعالی را در خصوص عدم توجه شخص یادشده به وظایف قانونی ، را در نشست ایشان با اصحاب رسانه به تاریخ ۱۳۹۷/۹/۱ منتشر شده در همین پایگاه خبری معطوف می دارم که پاسخگویی شفاف ارائه ننمودند ، حال چه اقدام قانونی و فوق برنامه ارائه نمودند که از حضرتعالی پرتلاش معرفی شدند نظر جنابعالی را به متن مصاحبه جناب آقای شهنی و نظر کاربر را برای یک بار هم که شده ملاحظه بفرمایید. / انشاءالله همه مان عاقبت بخیر شویم .

 • سید wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸, ۱۴:۳۳

  جناب آقای جلیلی سلام و خدا قوت / جنابعالی در ساختار فرمانداری و یا دفتر امام جمعه چه مسئولیتی دارید که اظهار بی طرفی آن ها را نسبت به شهردار، از جانب شما بیان می شود. اگر نیاز به پاسخگویی آنان بود خودشان با تدبیر از طریق ساز و کارهای لازم اقدام می کردند. انشا”الله همه مان عاقبت بخیر شویم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی