مداح، قاری قرآن و خواننده برجسته بختیاری درگذشت/ پیام تسلیت انجمن خبرنگاران و مطبوعات مسجدسلیمان

مداح، قاری قرآن و خواننده برجسته بختیاری درگذشت/ پیام تسلیت انجمن خبرنگاران و مطبوعات مسجدسلیمان

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان– سید علی موسوی مداح، قاری قرآن و خواننده برجسته بختیاری درگذشت. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان انجمن خبرنگاران و مطبوعات مسجدسلیمان در پیامی این ضایعه دردناک را به جامعه هنری، مذهبی و خانواده ایشان تسلیت گفت. در بخشی از این پیام آمده است:

بسمه تعالی
انالله و انا الیه راجعون

درگذشت مداح برجسته اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، قاری قرآن و هنرمند پیش کسوت عرصه موسیقی خوزستان و از اولین خواننده های محلی بختیاری در رادیو آبادان در دهه ۵۰ همچنین اولین خواننده ترانه معروف دختر لچلک ریالی، پس طی یک دوره طولانی بیماری، جان به جان آفرین تسلیم نمودند. انجمن خبرنگاران و مطبوعات مسجدسلیمان این ضایعه اسفناک را به جامعه هنری، مذهبی خوزستان و مسجدسلیمان، همچنین خانواده گرانقدر آن عزیز سفر کرده به عرش تسلیت عرض می نماید و از خداوند متعال برای آن عزیز از دست رفته علو درجات و برای خانواده گرامی ایشان صبر جزیل خواهانیم…به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان زنده یاد موسوی یکی از پیشکسوتان و خوانندگان سرودهای بختیاری ست که پیش از انقلاب نیز در رادیو خوزستان فعالیت داشته و از قاریان ممتاز استان خوزستان محسوب می شد که شاگردان بسیاری از جمله فرزند خود سید فرید موسوی را آموزش داده است.
وی سابقه سرودن اشعار مختلف بختیاری مثل دیمه دیمه،گل صحرا گرد و… را در کارنامه خود داشته و در کتاب تاریخ موسیقی بختیاری از وی نام برده شده است‌… یادش گرامی و نامش تا ابد جاودان باد…

درباره نویسنده

8039مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی