مدیر طرح‌های صنعتی سازی بنیاد نیکوکاری برین خبر داد:
نخستین مدرسه سبز ایران در مسجدسلیمان ساخته شد

نخستین مدرسه سبز ایران در مسجدسلیمان ساخته شد

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- مدیر طرح‌های صنعتی سازی بنیاد نیکوکاری برین گفت: نخستین مدرسه سبز ایران در شهرستان مسجدسلیمان توسط این بنیاد به روش کاملا صنعتی و با رعایت اصول زیست محیطی ساخته شد.

علی امیرزاده با اشاره به این که بنیاد نیکوکاری برین در تهران فعالیت دارد بیان کرد: این مدرسه در اوایل امسال در این شهرستان در مدت زمان ۲ ماه ساخته شد. وی با بیان این که مدارس سبز دوست دار طبیعت هستند و اصول محیط زیستی در آن ها رعایت می شود گفت: در ساخت این مدارس محل ساخت، میزان تابش نور خورشید در منطقه و اقلیم مورد نظر است. وی افزود: پس از ساخت این مدرسه در مسجدسلیمان در نقاط دیگر کشور نیز درخواست ساخت مدرسه سبز داده شده است.

مدیر طرح های صنعتی سازی بنیاد نیکوکاری برین ادامه داد: دیواره و جداره این مدرسه عایق هستند و انرژی های گرمایی و یا سرمایی را ذخیره، و باعث کاهش مصرف انرژی می شوند؛ دیواره های این مدارس سه لایه و به صورت کامپوزیت ساخته می شوند.

امیرزاده با اشاره به انتخاب شهرستان مسجدسلیمان برای ساخت مدرسه سبز گفت: بر اساس گزارش هایی که دریافت کردیم مسجدسلیمان به لحاظ سرانه آموزشی و تعداد مدارس ایمن شرایط نامناسبی نسبت به میانگین کشوری دارد. وی گفت: مدرسه سبزی که در مسجدسلیمان ساخته شد سه کلاسه و در مساحت ۱۲۸ مترمربع و با کمک خیرین این بنیاد ساخته شد. مدیر طرح های صنعتی سازی بنیاد نیکوکاری برین ادامه داد: با درخواست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان ساخت ۱۷ مدرسه با ۷۱ میلیارد ریال که توسط این اداره کل تامین می شود توسط این بنیاد در خوزستان در حال ساخت است. امیر زاده با اشاره به این که این مدارس ابتدای مهر امسال به بهره برداری می رسند افزود: این مدارس در شهرستان های ایذه، باغملک، لالی، اندیکا و مسجدسلیمان در دست ساخت هستند. وی گفت: این مدارس بر اساس آیین نامه مدارس صنعتی ساز در حال ساخت هستند، و در مقابل سیل و زلزله مقاوم هستند.

امیر زاده گفت: بنیاد نیکوکاری برین ساخت سه مدرسه سه کلاسه در شهرستان زلزله زده مسجدسلیمان و یک مدرسه ۶ کلاسه در منطقه سیل زده بامدژ از توابع بخش مرکزی اهواز را آغاز کرده و تا ابتدای مهر امسال به بهره برداری می رسند.

همچنین به گفته مدیر آموزش و پرورش شهرستان مسجدسلیمان، ۶۱ درصد مدارس این شهرستان فرسوده است که جان دانش آموزان این منطقه را تهدید می کند. بر اساس اعلام اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان بر اثر وقوع زمین لرزه در تاریخ ۱۷ تیر امسال در مسجدسلیمان ۴۰۰ میلیارد ریال به مدارس این شهرستان خسارت وارد شد. سرانه استاندارد فضای آموزشی و پرورشی در کشور ۸.۳۹ مترمربع است و متوسط این سرانه در کل کشور ۵.۱۸ مترمربع است که این رقم در خوزستان ۴.۸۳ مترمربع است؛ خوزستان رتبه ۲۳ کشور در میزان فضای آموزشی را دارد.جمعیت دانش آموزی خوزستان یک میلیون و یکصد هزار نفر است که در ۹ هزار مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

درباره نویسنده

8175مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی