سالگرد شهیدان کریمی و زرافشان در مسجدسلیمان برگزار ‌شد

سالگرد شهیدان کریمی و زرافشان در مسجدسلیمان برگزار ‌شد

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- آئین بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت سرباز شهید سعید کریمی و سرباز شهید مهران زرافشان از شهدای مظلوم عملیات تروریستی ۳۱ شهریورماه اهواز در زادگاهشان شهرستان مسجدسلیمان برگزار ‌شد.به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان، آئین بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت سرباز شهید سعید کریمی و سرباز شهید مهران زرافشان از شهدای مظلوم عملیات تروریستی ۳۱ شهریورماه اهواز در زادگاهشان شهرستان مسجدسلیمان برگزار می‌شود که عموم مردم در این مراسمات حضور می‌یابند.

سالگرد شهید سعید کریمی در هفت شهیدان

آئین بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت سرباز رشید سپاه اسلام شهید سعید کریمی از شهدای مظلوم عملیات تروریستی ۳۱ شهریورماه اهواز در زادگاهش شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد. این برنامه از ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۲۱ شهریورماه با حضور خانواده‌های معظم شهدا، اقشار مختلف مردم، اهالی شهیدپرور مسجدسلیمان و جوانان و نوجوانان خوزستانی برگزار و تا ساعت ۱۱ ادامه داشت.

سرباز شهید سعید کریمی فرزند منصور در تاریخ ۲۵ اسفندماه سال ۱۳۷۵ در اهواز به عنوان دومین فرزند دیده به جهان گشود و شادی را میهمان خانواده خود کرد. وی پس از سپری کردن دوران کودکی به مدرسه رفت و تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان خود را به پایان رساند که بعد از آن به دانشگاه رفت و موفق به دریاقت مدرک کاردانی رشته متالوژی شد. پس از پایان دانشگاه این جوان بختیاری به سربازی اعزام شد و چند ماهی در حال انجام خدمت در سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان بود.

این جوان خوزستانی در صبح روز شنبه ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۹۷ در رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس در اهواز حضور داشت و به همراه ۲۲ نفر دیگر به شهادت رسید.

در روز دوشنبه دوم مهرماه، پیکر پاک سرباز شهید سعید کریمی از شهدای عملیات تروریستی ۳۱ شهریورماه به همراه دیگر شهدا، با حضور گسترده و کم نظیر مردم استان خوزستان و چند استان دیگر در اهواز تشییع شد. پس از آن پیکر سرباز شهید شهید کریمی به مسجدسلیمان انتقال یافت و به همراه سرباز شهید مهران زرافشان تشییع شد و در گلزار شهدای روستای هفت شهیدان از توابع این شهرستان آرام گرفت.

برگزاری سالگرد شهید مهران زرافشان در مسجدسلیمان

آئین بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت سرباز شهید مهران زرافشان از شهدای مظلوم عملیات تروریستی ۳۱ شهریور ماه در مسجدسلیمان و دیار سردار شهید بهنام محمدی‌ برگزار گردید.

این برنامه با حضور خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، بسیجیان، طلاب و روحانیون و مردم شهرهای مختلف خوزستان از جمله اهواز، لالی، اندیکا، شوشتر  در مسجد راکی‌ها واقع در مسجدسلیمان، برگزار ‌شد. همچنین به مناسبت فرا رسیدن سالگرد شهادت سرباز شهید مهران زرافشان آئین بزرگداشت دیگری در کنار تربت پاکش واقع در گلزار شهدای منطقه کلگه برگزار گردید.

سرباز شهید مهران زرافشان فرزند حاجت در تاریخ بیست و یکم شهریورماه سال ۱۳۷۲ به عنوان آخرین فرزند در محله کیان اهواز دیده به جهان گشود و شادی‌بخش محفل خانواده خود شد. وی پس از طی کردن دوران مدرسه و دبیرستان، در دانشگاه آزاد اهواز پذیرفته و در رشته مهندسی ساخت و تولید از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد.

شهید زرافشان تنها ۱۰ روز پس از سالگرد تولدش در صبح روز شنبه ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۹۷ در رژه نیروهای مسلح در اهواز که به مناسبت هفته دفاع مقدس در بلوار قدس برگزار شد حضور داشت که هدف تیر کین تروریست‌ها قرار گرفت و به همراه ۲۲ نفر دیگر به شهادت رسید.

در روز دوشنبه دوم مهرماه، پیکر پاک سرباز شهید مهران زرافشان از شهدای عملیات تروریستی ۳۱ شهریورماه به همراه دیگر شهدا، با حضور گسترده و کم نظیر مردم تشییع شد. در صبح روز سه‌شنبه سوم مهر ۱۳۹۷ پیکر پاک شهید مهران زرافشان به همراه سرباز شهید سعید کریمی در مسجدسلیمان تشییع شد و پس از آن در گلزار شهدای منطقه کلگه این شهر آرام گرفت.

درباره نویسنده

8175مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی