مدير كل ميراث فرهنگي و گردشگري خوزستان: به زودي پايگاه پژوهشی گردشگری سرمسجد- بردنشانده افتتاح خواهد شد

حرکت بسیار خوبی که در حوزه میراث فرهنگی اتفاق افتاد اين است كه توانستیم برای اولین بار مجوز پایگاه پژوهشی گردشگری سرمسجد – بردنشانده را از سازمان میراث فرهنگی کشور بگیریم و انشالله به زودی پایگاهش تجهیز و افتتاح خواهد شد که اين یکی از آروزوهای دیرینه کارشناسان و باستانشناسان خوزستانی بوده است.

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- افشین حیدری مدير كل ميراث فرهنگي و گردشگري استان خوزستان در گفتگو با سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان گفت: مسجدسليمان شهری ست که بالاترين آمار بیکاری را دارد. شهری که دارد اقتصاد کشور را هر روز زنده نگه می دارد حقش بیش از این است. شهری که یک روز جز اولین ها بود امروز مشکلات فراوانی دارد. وي ادامه داد: خوشبختانه با هماهنگی مهندس گوروئي فرماندار محترم و همچنين دکتر جلیلی نماينده محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي پروژه های خوبی را در مسجدسلیمان شروع کرده ایم .مدير كل ميراث فرهنگي و گردشگري خوزستان ادامه داد:

حرکت بسیار خوبی که در حوزه میراث فرهنگی اتفاق افتاد اين است كه توانستیم برای اولین بار مجوز پایگاه پژوهشی گردشگری سرمسجد- بردنشانده را از سازمان میراث فرهنگی کشور بگیریم و انشالله به زودی پایگاهش تجهیز و افتتاح خواهد شد که اين یکی از آرزوهای دیرینه کارشناسان و باستان شناسان خوزستانی بوده است. به گزارش سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان حيدري ادامه داد:

با توجه به شعار رئیس جمهور محترم در اين خصوص که خوزستان بايد قطب گردشگری کشور شود خوشبختانه اعتبارات خوبی براي ميراث فرهنگي و گردشگري استان در نظر گرفته شده است و شهر مسجدسلیمان با وجود چاه شماره یک و بناهای تاریخی که دارد یکی از مقاصد هدف ما می باشد. ايشان ادامه داد: در بحث جذب توریست، موزه مسجدسلیمان در سال گذشته افتتاح شد، موزه نفت در حال پیگیری ست، مطالعات سد تفریحی تمبی در حال انجام می باشد، با هماهنگی نماینده محترم و فرماندار جاده گردشگری دو راهی نفت سفید در حال پيگيري ست، پروژه آب درمانی گلگیر نيز امسال افتتاح خواهد شد… مهندس حيدري اظهار داشت:

من همین جا اعلام می کنم هر کس در مسجدسلیمان در بخش خصوصی بخواهد مجتمع گردشگری – تفریحی احداث کند با تسهیلات کم بهره به ايشان کمک خواهیم کرد. در مجموع میراث فرهنگی و گردشگري خوزستان تلاش خواهد کرد که وظیفه اش را در قبال مردمی که به ایران خدمت کرده است انجام بدهد. ايشان گفتند: من آینده مسجدسلیمان را بسیار روشن می بینم و قطعاً خداوند سبحان نگاه خاصی به مسجدسلیمان دارد. اميدوارم از فرصتي كه به دست آمده است در شهر محروم مسجدسلیمان چند پروژه بزرگ گردشگری و تفریحی احداث شود.

وي در پايان از دكتر مقتدايي استاندار خوزستان، مهندس حاجتي معاون برنامه ریزی استانداري خوزستان،دكتر جليلي نماينده محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي، مهندس گورئي فرماندار مسجدسليمان و همچنين حجت الاسلام اميني امام جمعه مسجدسليمان تشكر ويژه نمود و گفت: قطعاً با حمايت اين عزيزان آینده ی خوبی برای مسجدسلیمان رقم خواهد خورد.

درباره نویسنده

7603مطلب نوشته است .

One Comment on “مدير كل ميراث فرهنگي و گردشگري خوزستان: به زودي پايگاه پژوهشی گردشگری سرمسجد- بردنشانده افتتاح خواهد شد”

  • سینا سمالی wrote on ۲۵ خرداد, ۱۳۹۳, ۸:۲۳

    باتشکر از مدیر کل لایق وتوانمند استان خوزستان .که واقعا فعالیتش چشم گیر بوده.وتقدیر تشکر از مدیر فعال سایت آقای سعید مرادی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی