رها سازی یک بهله «سارگپه» در طبیعت مسجدسلیمان

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- یک بهله «سار گپه» در منطقه حفاظت شده هفت شهیدان مسجدسلیمان توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست مسجدسلیمان، رها سازی شد.

به گزارش سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان، این پرنده شکاری که از راسته شاهین سانان و تیره «سارگپه»ها است توسط یکی از شهروندان مسجدسلیمانی به این اداره تحویل داده شد.

شایان ذکر است «سارگپه» پرنده ای است با طول حداکثر 50 سانتیمتر و رنگ پر و بال بسیار متنوع با راه راه عرضی روی دم و نواری به رنگ تیره کمرنگ در انتهای دم دیده می شود.

رنگ تنه این پرنده شکاری قهوه ای کمرنگ تا قهوه ای تیره، نوک شاهپرها قهوه ای تیره تا سیاه و سر، دارای گردنی کوتاه و پروازی سنگین و کند است و گاهی نیز در جا بال زنی می کند.

این پرنده که در زمره پرندگان حمایت شده سازمان محیط زیست است همچون سایر پرندگان هم خانواده خود اغلب از موش های صحرایی، خرگوش و پرندگان با جثه کوچک تغذیه می کند و نقش مهمی در تنظیم جمعیت حیوانات صحرایی دارد.

لازم به یادآوری است چندی پیش نیز مأموران یگان حفاظت از محیط زیست این شهرستان توانسته بودند با کشف یک بطانه سنجاب از یکی از فروشندگان حیوانات، این حیوان کمیاب را که نقش مهمی در تکثیر و افزایش درختان خصوصاً درخت بلوط دارد را در طبیعت رها سازند.

درباره نویسنده

8160مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی