مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب: 250 میلیارد تومان پروژه در مسجدسلیمان تعریف کرده ایم

نشست هم اندیشی حمید بورد مدیرعامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب با حضور جمعی از مدیران مسئول ، سردبیران و سرپرستان روزنامه ها و خبرگزاری های محلی و سراسری استان در محل این شرکت در نیوساید برگزار شد.

به گزارشسايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان به نقل از شوشان، مهندس بورد که مدت دو سال است مدیریت عامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب را برعهده دارد شمه ای از عملکرد دوساله این شرکت را بیان کرد.بورد گفت: ترجیح می دهد در این نشست مباحث چالشی که نیاز به زمان بیشتری دارد مطرح نشود و هدفش از این نشست را بیشتر طرح مباحث کلی و هم اندیشی با اصحاب رسانه بیان کرد.

بورد در این نشست اذعان داشت: با نوسانات قیمت ارز در کشور تنها توانستیم یک پنجم از بودجه سالانه خود را محقق کنیم. مدیرعامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب ماموریت اصلی این شرکت را تولید نفت عنوان کرد و گفت: شرایط کاری امروز تفاوت چندانی با دوران هشت ساله دفاع مقدس ندارد.

مدیرعامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب بیان داشت: در حال حاضر دشمنان نظام و کشور به شکل کاملا هوشمندانه در حال تقابل با نظام هستند. بخواهیم یا نخواهیم اقتصادجنوب غرب کشور متکی به نفت شده است. مقررات اجازه بدهد با جذب سرمایه گذاران پروژه های نفتی را از رکود درخواهیم آورد.

بورد ادامه داد: نباید تولید و توسعه را از هم منفک بدانیم.این دو مقوله درهم تنیده شده اند. به بزرگان سیاسی کشور نیز گفته ام که طرح های توسعه ای روشنی را برای اجرا در پیش داریم. وی گفت: خوشبختانه این شرکت در طول هفت سال گذشته توسط مدیران بومی استان اداره شده است و این یک مزیت است برای استان.

وی ادامه داد: در این مدت 1500میلیارد تومان پروژه برای اجرا تعریف شده که برخی از انها مانند جاده مسجدسلیمان به ایذه ، جاده امیدیه به ماهشهر، جاده امیده به جاییزان ، جاده بی بی حکیمه به گناوه در حال انجام و یا به بهره برداری رسیده است. وی گفت: در شهرستان مسجدسلیمان 250 میلیارد تومان پروژه عام المنفعه تعریف شده است.

بورد ادامه داد: هشت مجتمع ورزشی در شهرهای شادگان، رامهرمز ، رامشیر ، امیدیه در حال ساخت است. مدیرعامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب همیچنین از پروژه های زیست محیطی این شرکت دفاع کرد و گفت که دستور داده است به جز موارد اضطرار چاه نفتی را آتش نزد.در حال حاضر نفت در سیکل کاملا بسته ای تولید می شود.

مدیرعامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب بیان داشت: 97 مدرسه در استان احداث کرده ایم. 37 میلیارد تومان برای نگهداری آنان هزینه کرده ایم.

بورد از کمک به حوزه های علمیه ، کنگره های بزرگ علمی و دینی،پرداخت هزینه های مسکن مهر مسجدسلیمان به عنوان اقدامات فرهنگی این شرکت یاد کرد.

بورد بیان داشت: در خصوص اختصاص بودجه برای تیم نفت مسجدسلیمان که به لیگ برتر راه یافته است مشکلات قانونی وجود دارد. در حال حاضر ورزشگاه این شهر در حال ترمیم است. تاکنون شرکت نفت حدود سه میلیارد تومان در این ورزشگاه هزینه کرده است.

وی گفت: با محیط زیست ارتباطات خوبی داریم . بورد دلیل عدم پاسخ به شبهات وارده به این شرکت در خصوص باران اسیدی سال گذشته را عدم عقبه کارشناسی در بیان این اظهارنظرات دانست!

مدیرعامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب در ادامه گفت: دانشگاه علوم پزشکی اهواز و پژوهشگاه صنعت نفت این شرکت را از اتهام دخیل بودن در باران های آلوده استان مبری دانسته اند.در حال حاضر هم آمادگی خود را برای پرداخت هزینه مشاوره برای دستیابی به علل این حادثه اعلام می داریم.وی با اشاره به مدیریت شرکت بر 60 مخزن در محدوده اختیارات مناطق نفتخیز جنوب گفت: در زمینه توسعه میادین نفتی، این شرکت بیشترین سابقه و توانمندی را دارد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتیخز جنوب گفت: پکیج های مورد نظر برای سرمایه گذاری ها آماده شده و با سرمایه گذارانی در داخل و خارج از کشور وارد گفت و گو شده ایم.بورد در عین حال از برنامه ریزی شرکت برای افزایش تولید تا سه میلیون بشکه نفت در روز خبر داد.

وی با اشاره به انجام دو هزار و 500میلیارد ریال پروژه در مسجد سلیمان همچنین از برنامه ریزی شرکت برای کاستن از میزان آلایندگی های موجود در حوزه اختیارات مناطق نفتخیز جنوب خبر داد.وی افزود: 15هزار میلیارد ریال پروژه در سطح مناطق نفخیز جنوب تعریف شده که عمده آنها به ثمر رسیده است.

بورد گفت: در زمینه ساخت محورهای ارتباطی هم مناطق نفتخیز جنوب اقدام های وسیعی انجام داده است.

به گزارش ذره بین، در ادامه این نشست حاج ابراهیم افتخار سرپرست روزنامه جمهوری اسلامی در استان، غلامرضا فروغی نیا سردبیر روزنامه صبح کارون، امید حلالی مدیرمسئول روزنامه فرهنگ جنوب ، عارف دورقی سرپرست خبرگزاری فارس در خوزستان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

گفتنی است شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در گستره ای به وسعت حدود 400 هزار کیلومتر مربع در استان های خوزستان و بخش هایی از استان های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد در زمینه تولید نفت، گاز و مایعات گازی فعالیت دارد.

عليرضا عبدالله نژاد

درباره نویسنده

8411مطلب نوشته است .

One Comment on “مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب: 250 میلیارد تومان پروژه در مسجدسلیمان تعریف کرده ایم”

  • بیرگانی wrote on ۲۷ شهریور, ۱۳۹۳, ۱۷:۳۲

    ساخت جاده مسجدسلیمان به ایذه از مسیر امام زاده سید صالح ضمن کاهش 70 کیلومتری طول مسیر کنونی(مسجدسلیمان هفتکل ایذه) و از بن بست در امدن مسجدسلیمان از ارزوههای دیرینه دیار بختیاری و مردم محروم منطقه میباشد امیدوارم این پروژه در اولویت قرار بگیره و هر چه سریعتر به اتمام برسه.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی