محسن رضايي: مردم خوزستان با وجود زر و گنج موجود در این استان فقیر هستند

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان/سارا ممبینی:دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام طی سخنانی در کارگاه علمی آموزشی اقتصاد مقاومتی که از  طریق ویدئو کنفرانس از سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان پخش می شد  اقتصاد مقاومتی را یکی از مهم ترین تدابیر رهبر برای عبور از شرایط کنونی کشور دانست و تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی علاوه بر اینکه یک پیش بینی آینده نگرانه است، تدبیری است که برای برای برون رفت از تحریم های ظالمانه ، فراز و نشیب ها و شوک های اقتصادی که از داخل و خارج به اقتصاد ما وارد می آید، اندیشیده شده است و دولت نیز درسطوح وزارتی و استانی در صدد است تا با سند چشم انداز همراهی کند.

محسن رضایی افزود: انتظاری که از برگزاری چنین همایشی در استان خوزستان می رود این است که ابعاد اقتصاد مقاومتی در استان خوزستان توسط مدیران و اقتصاد دانان مشخص شود وبا توجه به ظرفیت ها و منابع انسانی و مادی در خوزستان مورد برنامه ریزی قرار بگیرد .
وی با اشاره به اینکه برنامه ی ششم در دست تدوین می باشد از صاحبنظران خواست تا پیشنهادها ی خویش را به مجمع تشخیص مصلحت ارائه کنند تا مورد ارزیابی و بررسی قرار بگیرد.
محسن رضایی در عین حال با تاکید بر لزوم رقابت بین مناطق مختلف و استانها در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: در سیاستهای برنامه ی ششم فاکتور رقابت وارد شده است که باید به صورت مستمر به آن توجه شود تا در تولید ملی شاهد افزایش باشیم . مثلا استان خوزستان با سایر استانها از نظر افزایش تراز مالی رقابت کند و سالانه 10 میلیارد دلار به تراز مالی کشور اضافه کند که البته این مستلزم این است که امکانات مالی و اختیارات مربوطه نیز به استانداری خوزستان تعلق بگیرد.

درباره نویسنده

7495مطلب نوشته است .

۴ Comments on “محسن رضايي: مردم خوزستان با وجود زر و گنج موجود در این استان فقیر هستند”

 • شهرام احمدی wrote on ۲۶ شهریور, ۱۳۹۳, ۷:۱۴

  با سلام
  مطابق انتظار حرفهای تازه، ایده های نو و نظریه های قابل اجرا از آقای دکتر رضایی میشنویم.

  به نظر میرسد این ایده از همان تفکر فدرالیته اقتصادی ایشان نشأت میگیرد که در صورت تحقق نه تنها بخش عمده ای از مشکلات منطقه حل شده بلکه باعث شکوفایی و توسعه نیز خواهد گردید.

  اما در این میان ذکر یک نکته را نیز ضروری میدانم :
  خوزستان مستحق و مستعد توسعه همه جانبه هست و تمامی ابزارهای لازم را دراختیار دارد بجز 1-بودجه لازم برای تحقق طرحهای توسعه اقتصادی و 2-مدیریت کارآمد، که امیدوارم برای این این دو مورد نیز تدابیری کارا اندیشیده شود.

  به امید خوزستانی آباد و ایرانی سرافراز.

 • سعید wrote on ۲۶ شهریور, ۱۳۹۳, ۱۵:۵۴

  درود بر حام محسن سردار بختیاری.مابوجود شما وددکتر جلیلی افتخار میکنیم شما جزء بزرگان وسرمایه های قوم بختیاری هستید .امیدوارم با همدلی بتوانید برای قومتان کاری بکنید

 • مسجدسلیمان wrote on ۲۸ شهریور, ۱۳۹۳, ۱۷:۵۴

  حرف زدن کافی نیست
  شما برای احقاق حقوق شهرت چکار کردی حاج محسن…؟

 • فرشید wrote on ۲۹ شهریور, ۱۳۹۳, ۱۹:۱۹

  فرک اکنم راست اگو …. ما نونستیم

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی