گذشت اولیاء دم یک سرباز از دریافت دیه

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- اولیاء دم سربازی که بر اثر سانحه رانندگی در پادگان هوانیروز مسجدسلیمان جان سپرده بود، رضایت خود را از راننده مقصر اعلام و از دریافت دیه چشم پوشی کردند.

به گزارش سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح، «سرباز وظیفه «م.ص» که بدون داشتن گواهینامه رانندگی، رانندگی کامیون مخصوص تعویض پست نگهبانی را در پادگان هوانیروز مسجدسلیمان بر عهده داشته به دلیل عدم مهارت در رانندگی، کامیون حامل سربازان را در داخل پادگان واژگون کرده که بر اثر آن یکی از سرنشینان از داخل خودرو پرت شده و بر اثر اصابت سرش به جدول سیمانی در دم جان می‌سپارد.

پرونده این حادثه ابتدا در دادسرای نظامی استان خوزستان مطرح و دادستان نظامی استان متهم را در این حادثه مجرم شناخته و از دادگاه تقاضای کیفر برای وی به اتهام قتل غیر عمد سرباز وظیفه در اثر بی احتیاطی در امر رانندگی را می‌نماید.

به دلیل سکونت و کهولت سن اولیاء دم پرونده به دادسرای نظامی گلستان احاله که پدر و مادر مرحوم حسن ممی‌زاده در اولین جلسه دادگاه از حق و حقوق خود به خاطر جوان بودن متهم و ضعف مالی خانواده وی، بدون دریافت دیه گذشت کرده و رضایت می‌دهند.

متهم نیز در جلسه دادگاه ضمن ابراز ندامت و پشیمانی گفت: من دست پدر و مادر آن مرحوم را می‌بوسم و این از خود گذشتگی آنان را جبران می‌کنم.»

1410948827257_65

درباره نویسنده

7340مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی