روستاي تاريخي پرنوشته به زير آب رفت

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان- سخنگوي انجمن دوستداران ميراث فرهنگي مسجدسليمان از زير آب رفتن روستاي تاريخي «پرنوشته» خبر داد.

غلام‌رضا جليلي‌نيا اظهار كرد: اين روستاي تاريخي در اثر آب پشت سد گتوند زير آب رفته است. پيش از اين نيز روستاي تاريخي آب ماهيك زير آب رفته بود. وي با اشاره به اين كه «پرنوشته» روستايي گردشگري است گفت: متاسفانه اين مشكل در زمان مديريت قبلي ايجاد شده بود و ما نيز مكاتباتي را با آن‌ها داشته‌ايم اما آن‌ها توجهي به اين وضعيت نداشتند. به گزارش سايت خبري باشگاه روزنامه نگاران مسجدسليمان جليلي‌نيا توضيح داد: ‌البته مديريت فعلي تلاش‌هاي زيادي را براي نجات اين روستا داشت اما مقداري دير شده است. وي بيان كرد: از ويژگي‌هاي اين روستاي تاريخي مي‌توان به وجود شيرهاي سنگي و بناهاي قديمي آن اشاره كرد. همچنين در زمينه گردشگري بسيار مورد توجه بود.

اين دوستدار ميراث فرهنگي خاطرنشان كرد: ‌زير آب رفتن اين روستاي تاريخي و گردشگري فقط بر اثر بي‌توجهي مديريت سابق بوده است. وي ادامه داد: متاسفانه اين روستا در حالي زير آب رفت كه حتي مورد كاوش هم قرار نگرفته بود. جليلي‌نيا عنوان كرد: در حال حاضر آقاي حيدري (مدير كل ميراث فرهنگی خوزستان) هنوز پيگير امور اين روستاي تاريخي است اما به نظر من ديگر كار از كار گذشته است و ديگر نمي‌توان براي آن كاري كرد. نجات اين روستا مي‌بايست در زمان مديريت سابق صورت مي‌گرفت.

«پرنوشته» روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان مسجدسلیمان در استان خوزستان است. این روستا در دهستان جهانگیری قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵جمعیت آن ۱۶ نفر (پنج خانوار) بوده ‌است.

93960

درباره نویسنده

7603مطلب نوشته است .

۵ Comments on “روستاي تاريخي پرنوشته به زير آب رفت”

 • اسفندیار wrote on ۲۸ شهریور, ۱۳۹۳, ۷:۵۲

  در این روستا قبر 2 شهید بزرگوار هم وجود داره که در حال زیر آب رفتن هستن!

 • سیما داودی wrote on ۲۸ شهریور, ۱۳۹۳, ۱۳:۵۳

  علکی به گردن مدیریت سابق نندازید از زمان شروع آبگیری بیش 2سال گذشته از زمان تصدری حیدری مدیرکل جدید هم یک سال و اندی !! پس زمان لازم برای اینکار وجود داشت … ما همیشه ایطوریم اشکالات مربوزط به دوره قبل است و دوره ما فاقد مشکلات هستیم …!!!!

 • جمشید wrote on ۲۹ شهریور, ۱۳۹۳, ۱۵:۲۷

  خدایی اگه این تشکلات مردمی و این دوستداران میراث مسجدسلیمان نبودند چه بر سر همین باقی مانده نابود شده می آمد ؟ خدا داند …خدا قوت جلیلی

 • فرشید wrote on ۲۹ شهریور, ۱۳۹۳, ۱۹:۲۶

  یاد روستای عزیزمان با دنیایی از خاطرات بخیر.خوش بحال عزیزانی که رفتند و این روز را ندیدند-روستای تلخاب تاجدین سرور آبیایی

 • مسعود قربانی wrote on ۲۸ آبان, ۱۳۹۴, ۰:۴۲

  دلم برای خانه پدر زمینهای بازی زمان کودکیمان تنگ خواهد شد .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی